Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Kaily]  
Автор Пич Бoжи (ат)
Публикувано25.09.10 16:00



Айсиктир със всичките тея времена на крайна нужда, 2012, катастрофи и секви подобни плашила.



Иначе - ми щом те кефи жалона на йерархията. Козирувай си.

Мен ветреца ми нашепва най-прекрасните жалони...

------


Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Пич Бoжи]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано25.09.10 16:07



Ми радвай им се.Докато можеш.



Той погледна цветето и стана цвете край пътя

Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Kaily]  
Автор Пич Бoжи (ат)
Публикувано25.09.10 16:19



Вечно ще мога.

Както и ти.

Тва обаче да не е неква закана пак богоизбрана?

Данеби да идва края на моя малък свят?



------


Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Kaily]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано26.09.10 03:17



Кабала е въро! Действай!



Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Kaily]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.09.10 16:20



Само да упомена, че под задръстен не съм подразбирала обида, а от бързане не съм доуточнила - задръстен с информация, с постулати, с предпоставяния и погрешни идеи, задръстен с налична, отминала и ненужна информация.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Kaily]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано26.09.10 16:39



Не можеш да третираш друго човешко същество така, все едно е нещо повече от теб. И няма значение дали е едно човешко същество, група или цялото човечество като такова. Това е нездравословно по простата причина, че ти си единственото човешко същество, с което имаш рефлекторна връзка. Не можеш да игнорираш себе си в полза на групата. Ако Господ-Бог е искал нещо друго щеше значително да разшири възможностите на емпатията, но не е. И ако наистина беше чела Дианетика щеше да знаеш, че този въпрос е отлично осветлен както и четирите нива и техните приоритети и зависимости. Не схващам развитието ти от една по-развита теза към една по-примитивна. Да не говорим, че кой ще е този, който ще определя кое е "служба на човечеството" и кое не (О, сигурен съм, че ционистите, които са развили Кабала като система за юдеисти неевреи, имат съвсем конкретни идеи по въпроса).

А егоцентричния модел не ми се коментира, защото всеки който има грам мозък в главата отдавна е установил неговата нерационалност. Време е да разбереш, че насреща си нямаш идиоти, които можеш и имаш каквото и да било право да поуваш (но май няма да дочакаме деня, в който това ще се случи).



Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Цap Изpoд]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано26.09.10 18:45



Детето си непрекъснато го чувствам нещо повече от мен и в същото време нещо, за което трябва да се грижа.
Всяка майка го прави.

Техниката е изумително добра, не си я пробвал, само философстваш.
На изток също казват, че частта е в цялото, но и цялото е в частта. Това, което казва Кабала, е същото. Че ако успееш да включиш цялото в себе си, ставаш равен на бог.
Ошо има много техники на същата тематика и неведнъж е говорил същото.
Дори Хъбард го казва и предлага в няколко типа процесинг.

Тезата е най-развитата, до която съм се докопвала до момента. Включването на другите в себе си е единственият път нагоре, което всъщност значи навътре.

Няма учение, което говори за постигане в отделеност, посочи ми някое.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Kaily]  
Автор _europa_ (<*))))><)
Публикувано27.09.10 00:52



Добре е, че това учение, ти допада. Сигурно има нещо в него, което ще ти помогне, но всяко ново нещо изисква време за да се асимилира и разбере. За момента виждам само голяма еуфория и обърканост. Теорията за Холографската Вселена вече е доста популярна и обяснява надълбоко явленията. Всеки от нас по отделно е умален модел на Бог, нашата душа е искрата Божия и всички заедно сме Бог - единственият. Каквото горе-това и долу. Надявам се, че ти е познато вече това. Няма нищо по-високо от Бог.

*Мир и Светлина вам*




Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: _europa_]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано27.09.10 10:30



Извинявай.
Откъде я виждаш тая еуфория и тая обърканост, какво значи изобщо обърканост? Кое е необърканото, че да разберем кое е обърканото? От коя лична висота виждаш какво става долу в ниското, примерно в моята глава?
Да съм изписала 500 теми на тема Кабала, да превеждам всеки ден и снасям тук все повече и повече информация, кажи, кое те навежда на идеята за еуфория?
Пуснах една тема, казах няколко неща, дадох линк, пиша само в тая тема, не чукам по вратите ви и по всички теми да настоявам, имаш много погрешно мнение за еуфорията, подозирам, че същото е и с объркаността.

И като познаваш така добре ментално херметизма и холографската теория, лично ти докъде стигна, постигна ли сливане с цялото?
Това те питам, не ми обяснявай колко много четеш и колко много знаеш, имаш ли постижение в областта на сливането, в областта на поглъщането на цялото, тоя клуб съществува от повече от 10 години, тук е писано, писано, темите са хиляди, диалозите и монолозите са хиляди, къде е личното ти постижение.

Обяснявам пак - в тази тема, не излизам от нея, отговарям ти на забележките - в Кабалата, която подадох тук, има нещо, което рядко се среща. Обори ме, дай ми друг пример.
Лайтман е успял да създаде група, да създаде интернет медии и общуване, в момента има жив учител, създал група и абсолютно достъпна възможност за комуникации чрез интернета, ежедневно и ежечасно. Т.е. условия за директно обединение.
Нали осъзнаваш, че след като Бог е един, всички пътища водят до него, така че е все едно дали вървиш с Кабалата или вървиш с Кастанеда, или с Ошо, или с каквото си пожелаеш, важното е да вървиш, а не да фирософстваш.
А който е тръгнал да върви, е наясно, че е по-добре да мине по улеснен път, отколкото да си проправя пъртина. Да, когато за определен участък от пътя има магистрала, е бая тъпо да избереш шубраците и да се провираш през тях покрай магистралата.

Значи знание има много, ученици няма.
Само ученикът учи, останалите се занимават.

Прочее, темата е за който иска да стигне, а не за който има нужда да прави поредния обзор.

Той погледна цветето и стана цвете край пътя


Тема Re: Минавайте на Кабаланови [re: Kaily]  
Автор _europa_ (<*))))><)
Публикувано27.09.10 11:19



Мила Кайли, не ми е целта да те критикувам. Еуфорията ти по това учение си проличава от начина ти на писане и изразяване. Пак ще кажа, че сигурно за теб има някакво значение това учение, поради което приемам твоето отдаване. Но ако това е добре за теб за друг може да не е. Това, което на теб ти помага за друг може да е спирачка. Поради това е добре всеки сам да намери своя път. Божията воля не ще позволи на никого дълго време да се лута из дебрите на незнанието. Това, с което аз се занимавам, това което аз научавам е пряко свързано с моят път, с моята мисия и всичко, което чета и усвоявам като житейски уроци се потвърждават от написаното от хора достигнали по-високи нива на вибрации и усещания. Затова вярвям дълбоко в истинноста му. Сигурно ще искаш да знаеш какво толкова има в него, но се запитай дали ти си достигнала да узнаеш именно това и дали изобщо ти е необходимо на теб и твоята мисия в този ти живот. Разбира се, че всеки сам достига до голямото познание и крайната цел е да сме бизо до Бог, на за това само с един живот не се достига. Необходимо е много повече време. Затова във всеки следващ живот идваме с познанията и товара от предишните си животи. Това се проявява ежедневно в начина ни на мислене и действие, както и в нещата, които ни се случват. Няма нищо случайно и всяко едно нещо ни води неотклонно напред. Объркаността ти идва от противоречивостта на учението, с което се занимаваш в момента. Трябва да мине време за да отсееш ненужната информация и да останеш със зрънцето истина, което ще ти позволи да минеш една крачка напред.
Всичко това ти го казвам, не защото стоя по-високо, пред мен има още много път за изминаване и го осъзнавам съвсем ясно, казвам го от позицията на придобитият опит и потвърден от практиката. Попитай се защо само тук в този клуб толкова хора ти отговориха.
Нито в Процесинг, нито в Кастанеда някой ти обърна внимание. Още със заглавието си, което си написала тук е форма да наложиш диктат. Това не е случайно, то идва от теб, форма е на твоето мислене и е плод на твоята фина енергия. Но това Ти ли си? Е ли това твоята Божествена искрица? Съмнявам се.
Бъди здрава

*Мир и Светлина вам*


Редактирано от _europa_ на 27.09.10 11:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.