Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано01.09.10 15:55



Тук също си в тотална грешка!



По тази логика тракторът е изобретен от селяните. Да ама не!



Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Amitaba (и те така те)
Публикувано02.09.10 02:22



Мислиш ли? Аз не мисля, че те биха искали хората да са свободни и щастливи. Силите, на които "илюминатите" служат, нямат интерес от пробудено и пораснало човечество и не биха го допуснали. Тяхната цел винаги е била хората да тънат в невежество и страдание - те с това се хранят. Ако си откъснат от Източника, няма откъде да вземеш енергия, освен от някой друг, който още е свързан. Като го угасиш бавно и постепенно или просто го оставиш да тлее. Като да доиш кравата - не я убиваш, само я цедиш.

____________

Бог е Любов


Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Amitaba]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано02.09.10 02:30



И какво общо има това, което казвам със "свобода и щастие"?





Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор Amitaba (и те така те)
Публикувано02.09.10 02:41



Вероятно не съм те разбрал. Зависи какво имаш предвид под "морал". За мен няма 2 или повече видове морал. Има морал и псевдоморал. Истинският морал се усеща интуитивно от хората (а ако са достатъчно чисти, го и осъзнават). Просто е: не лъжи, не кради, не убивай и т.н. - всичко срещу което човек сам се съпротивлява вътрешно, вършейки го. И най-изпеченият лъжец ще бъде засечен от детектора на лъжата, защото той регистрира собствената ни съпротива срещу лъжата.
Десетте Божи заповеди са един пример за морал - всеки чист и пробуден човек ги спазва спонтанно, независимо от културните си и религиозни обусловености, ако има такива.

____________

Бог е Любов


Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Amitaba]  
Автор van_helsing_trepacha (heavenly)
Публикувано02.09.10 13:48



По волята на човека, никой никога не е успял да го създаде и няма да може, всички опити до сега са свършили с разгром ... , остава само историята и споменът (до колкото се помни) ...
То е от ясно по ясно че се опитват да ни наложат такъв "Нов Световен Ред", с промити мозъци, зомбирани роби да сме, но предварително съм убеден в поредния и пълен крах на поредното начинание, въпрос на време е ...




Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Amitaba]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано02.09.10 15:52



"Не лъжи, не кради, не убивай" са правила, които субектите от стадото винаги ще спазват. Точно това е елемнаризирана форма на морал. Какъв е резулатата ще питаш - кротък народец. Какво му трябва повече на управляващия от народец, който не краде, не лъже и не убива? Нима спазването на толкова елементарен морал прави един човек сободен? Едва ли! Защото за други хора и то тези дето управляват, важат други правила. Да не говорим колко е лесно да се въведе човек в заблуда и да започне да вярва в какви ли не идиотизми, което също е доказано посредством детектор на лъжата. Става въпрос за случаи, в които делюзиите на индивида са се превърнали в негова реалност. Кофти, но факт!

В отговор на:

Десетте Божи заповеди са един пример за морал - всеки чист и пробуден човек ги спазва спонтанно, независимо от културните си и религиозни обусловености, ако има такива.



Това може и да е вярно, но проблемите са два - първо: всеки скапан роб може да бъде принуден да ги спазва и въпреки това цял живот да си остане сляп, непробуден и нечист; второ - какво пречи на някой добре мотивиран непробуден идиот тип талибан или ционист да ти ебе майката в пряк и преносен смисъл?
Помисли защо ще настъпи новия световен ред? Много просто - чистите и пробудените люде са твърде малко...



Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор _europa_ (<*))))><)
Публикувано02.09.10 18:39



Тук смятам, че позицията ти е погрешна. Морала и нравствеността са елементи на извисените духовно. А те слепи не са. Свободни са духом и това никой не може да им отнеме.



*Мир и Светлина вам*


Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: _europa_]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано02.09.10 23:07



И къде по-точно ми противоречиш ако не е тайна?



Тема Re: Новия Световен Ред - ще го бъде ли?нови [re: Цap Изpoд]  
Автор _europa_ (<*))))><)
Публикувано03.09.10 15:49



"Не лъжи, не кради, не убивай" са правила, които субектите от стадото винаги ще спазват. Точно това е елемнаризирана форма на морал.
10 те Божи заповеди не са правила за стадото, а са Закони доказали се във Времето и този, който не ги спазва се обрича на неимоверни страдания ако не в този, то в следващият си живот.
Защото за други хора и то тези дето управляват, важат други правила.
Тук си прав.
Да не говорим колко е лесно да се въведе човек в заблуда и да започне да вярва в какви ли не идиотизми, което също е доказано посредством детектор на лъжата. Става въпрос за случаи, в които делюзиите на индивида са се превърнали в негова реалност.
Смяташ ли, че твоята реалност е истинската и не е идиотщина?
Това може и да е вярно, но проблемите са два - първо: всеки скапан роб може да бъде принуден да ги спазва и въпреки това цял живот да си остане сляп, непробуден и нечист;
Роба е роб, защото е принуден насила да бъде такъв и няма нищо общо с духовното му ниво. Повечето хора спазват тези Закони без някой да ги кара и насилва, те просто са заложени в нас.
второ - какво пречи на някой добре мотивиран непробуден идиот тип талибан или ционист да ти ебе майката в пряк и преносен смисъл?
Ми не му пречи нищо, но причината за неговите действия я търси в себе си. Ситуацията с нещо ти помага да се облагородиш малко повече.
Помисли защо ще настъпи новия световен ред? Много просто - чистите и пробудените люде са твърде малко...
Чистите са малко, но пробудените са доста повече отколкото предполагаш.

Е, направих си труда да ти отговоря подробно. Ако нещо не е ясно питай пак.



*Мир и Светлина вам*
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от _europa_ на 03.09.10 15:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от _europa_ на 03.09.10 15:53.



Тема Нека се опитам да ти обясня нещо простонови [re: _europa_]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано03.09.10 17:09



Ако десетте божии заповеда бяха "заложени" в нас, в нито един език нямаше да има дума за "кражба", "убийство" или "лъжа". Схващаш ли елемнтарната логика на този аргумет или да е нужно да ти се обяснява по-обстойно? Я кажи какво представлява ултравиолетовия цвят! Трудно нали? Ето това е пример за нещо, което ни е "заложено". А именно спектърът на нашия очен нерв да не улавя ултравиолетови лъчи.
Значи! От една страна така наречения Господ крещи гневно "Не убивай! Не кради... Не лъжи! Не прелюбодействай! (последното е ужасно смешно за божия заповед. :-))) Вервай ми!)", а в същото време хихика в шепата с чистото съзнание, че масово заповедите ще му се нарушават (защото потенциалната възможност да нарушаваме божиите заповеди е точно толкова заложена в нас колкото и тази да ги спазваме) и той ще има повод да ни наказва както му кефне. Това е Богът, за когото говориш - твоят Бог!... И да ти кажа честно този твой Бог малко садист си пада!


Моя Бог е по-просто устроен. Той е казал така "Правете каквото щете - аз съм ви дал каквото е нужно, за да опознаете що е добро и зло и да се научите, че сте част от мен и постъпките ви носят последствия (защото като част от мен участвате пряко в творението)."


Никъде не съм твърдял, че моята реалност е по-добра от някоя друга, но ти явно си убеден, че баш твоята е някаква по-специална. Аз само казвам, че е сравнително елементарно да програмираш/препрограмираш човешко същество на най-ниско ниво. Иначе как ще си обясниш поведението на ислямските фундаменталисти, които се самовзривяват? Само не ми казвай, че те осъзнават, че вършат нещо лошо, защото тогава просто ще се наложи да ти се изсмея в лицето. Как ще обясниш многобройните геноцити в човешката история? Турците като са клали арменците сигурно са ляли крокодилски сълзи, или есесовците като са изтребвали евреите.
О не! Не ме разбирай погрешно! Изобщо не казвам, че не ни е вложено чуство за морал свишше. Напротив! Наличието на вроден морал е вече доказан факт. Неговото проявление започва някъде на шест месечна възраст и е напълно универсален (Все пак се случва много-много-много рядко центърът на морала да не активен. Тогава имаме работа с индивиди тип Чикатило. ).

Робът е роб, защото се оставя да бъде принуждаван! Следователно битието му на роб е отражение именно на духовното му ниво, а не става въпрос за две независими неща както ти твърдиш.

И накрая: говорихме за "чистите и пробудените", а не за "чистите" и "пробудените".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.