Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Действащи суеверия.  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано27.08.10 17:23



Ако сте забелязали, че някое суеверие не е само суеверие, а наистина става така (забелязали сте го няколко пъти...), сопделете го тук!
Повечето суеверия са глупости, но има някои които са си точно така както се казва в тях.
Аз например, нееднократно съм бил свидетел, че "На която къща кацне кукумявка, ттам се очаква смърт" - дойде ли кукумявката (обикновено каца на оградната врата на къщата), до 2-3 дни умира някой.
Може би, кукумявките надушват смъртта...

Също и, за да завали дъжд трябва да се развалят няколко мравуняка.
Стане ли адска жега и "зажаднея за дъжд", винаги когато срещна мравуняк на някоя черна пътека, минавам с крак върху него за да го разваля и обезателно след това (може би, няколко часа) завалява дъжд...
Чувал съм за силата на насекомите. Дали те не "викат" дъжда за да могат по-лесно да си поправят мравуняка???

Може да са ми се случвали и други неща, но да не съм обръщал внимание понеже не зная суеверието...

Много пъти ми е правило впечатление, вървя си към къщи през паркинга, под някоя кола стои котка (не е задължително да е черна, но в повечето случаи е точно такава), гледа ме внимателно, чака да я наближа и се стрелва точно пред краката ми за да ми пресече пътя. Не може ли да мине по-рано гадината? Защо ме чака и пребягва в последния момент?
Някой знае ли защо правят така?



Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор _europa_ (<*))))><)
Публикувано27.08.10 20:06



Тази година е с особено много наводнения по целия свят, що много мравуняци ще да са разрушени


Котката те чака, за да ти се наслади на гнева. Следващият път и се засмей пък може и виц да и разкажеш и ще видиш как няма повече да се повтаря.

*Мир и Светлина вам*


Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор LADA* (bullshits..)
Публикувано27.08.10 21:31



интересно наистина



но какво си пил..?

за да имаш музата да напишеш всички тези щуротии

знаеш ли колко мравуняка се тъпчат в момента и пак не вали?

знаеш ли колко много кукумявки има и са кацнали на толкова много къщи?

знаеш ли колко клети котета има и гледат да избягат защото се пазят ве?



Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано27.08.10 21:43



Каквото мислиш - това става.
Не само суеверията, а всичко, за което мислиш влияе върху случващото се и особено страховете ти. Те предизвикват дълбоки емоции, а емоциите засилват творческите енергии, породени от мислите.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: paparosko]  
Автор LADA* (bullshits..)
Публикувано27.08.10 21:52



като че ли тъпчеш все на едно място..

не винаги каквото мислиш това става



преди време си казвах следния израз: никога не става това което си мислиш

просто си чел разни неща по нета и сега ни ги изтъкваш, това просто не е твоета същност или опитност



Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: paparosko]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано27.08.10 21:59



Не съм много съгласен...

Един от случаите с кукумявка (те са няколко):
Вървя си по една улица в едно село и гледам, на една врата, кацнала кукумявка. Пред къщата си играеше едно дете, извиках го и го питах "Има ли някой стар или болен човек у вас?", то каза "Баба ми", аз го пратих да й каже, че кукумявката дойде. То отиде, но се оказа, че бабата не знае какво значи това и майката на детето излезе да ме пита. Аз й казах, че скоро се очакваа смърт. Тя в първия момен се уплаши, но после одхвърли мисълта като суеверна и ми се изсмя. Имаше и някакви циганчета които също ми се смяха...даже много бързо разгласиха какво съм казал...
Два дни по-късно, пак минах оттам. На вратата имаше черен плат (незнам как се нарича), аа всички ме гледаха като пророк. Питах "Умря ли бабата?", но нямаше нужда да ми отговарят и допълних "Кукумявката не лъже!".

В този случай, няма как смъртта да е "извикана" с мисли и страхове - никой не знаеше това суеверие и не вярваше в него.



Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор iwc.petrov ( БЪЛГАРИН)
Публикувано27.08.10 21:59



Суеверие ли е да си отупват одеала,дрехи,китеници към теб, рано всяка сутрин или е магийка да не се ожениш. Щото маи е второто при 8 опита без успех...Някога в училище обясняваха че кукумявката каца на вратата на смъртно болен привлечена от насекомите които пък са дошли до умиращия от миризмата на неговото тяло е така го обясняваха Учените от СССР.





Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: _europa_]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано27.08.10 22:01



Ти пък - не всички дъждове ги "викат" мравките - само тези които са им нужни на тях (едва ли някое наводнение ще е нужно на мравките - нали ще се издавят...).





Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор LADA* (bullshits..)
Публикувано27.08.10 22:04







Тема Re: Действащи суеверия.нови [re: LADA*]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано27.08.10 22:09



Нито едно от твърденията ти не е вярно!
Ако не си чувал, кукумявката е сова. През деня е сляпа, спи и си стои на дървото - какво ще прави кукумявка посред бял ден на вратата на къщата?!

Мравуняци не се развалят толкова колкото си мислиш...

Котките наистина се стрелват точно пред краката ти.
Даже имам един случай:
Паркингът е на три нива (нещо като три улички от по 100м. свързани в двата си края). Аз вървя по най-дясната, котката минава точно пред мен и влиза под отсрещната кола. Понеже беше черна, реших да мина по средната уличка - тя пак мина пред мен, после минах на лявата, тя отново ми пресече пътя и се сви в един ъгъл до стената на блока...
Викам си "Абе, тая котка, след като не отива никъде, за къв *** й беше да ми минава пътя постоянно...?".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.