Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Кой "рисува" картинките в кафето?нови  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано22.08.10 00:15



Имате ли идея, как се образуват картинките в утайката на кафето (не ми казвайте "Като обърнеш чашата и то се стича..." - нямам това предвид!). Как така се образуват точно картинки които да покажат съдбата/бъдещето ти.

Аз лично съм гледал на кафе (без да съм се учил предварително - импровизирам) и съм познавал.
Има два варианта на гледане:
1. Виждат се разни образи (да речем, лисица, кон, флаг, цифри...) и всеки от тях си има някакво значение (тях трябва да ги заучиш предварително за да ги тълкуваш в чашата).
2. (което съм правил аз) Виждат се буквално образите от бъдещите случки и само казваш какво виждаш...
И при двата случая, трябва да имаш развинтено въображение за да видиш картинките...

Та, още веднъж. Как по дяволите/за Бога

се образуватт шибаните картинки?



Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано22.08.10 00:32



хъм...



то сигурно ли е, че всеки ще види едни и същи картинки, на една и съща чаша?

ом намах шивая

Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: blue orchid]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано22.08.10 11:54



Разбира се, че не е сигурно! Напротив - 100 човека да гледат в една и съща чаша, всички ще видят различни картинки...но повечето от тези 100 човека, няма да могат да ги разтълкуват (а може и нищо да не видят - само цапаници - зависи от въображението).



Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано22.08.10 12:16



начи говорим за нещо като

, а не за картини. и взирането в тях е само за концентрация, за насочване на съзнанието в определена посока, нещо като гадаене чрез взиране в кристално кълбо, така ли?

ом намах шивая

Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: blue orchid]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано22.08.10 12:31



Не знам...
Мога само да опиша един от моите случаи:

На купон сме и след среднощното кафе, за шоуто, започвам да гледам из чашите...
Взимам чашата на една мадама, гледам в нея и виждам мадамата, до нея стои рус мъж с половин глава по-нисък, а двамата са вътре в едно голямо сърце.
Погледнах мадамата, тя държи ръката на един кльощав брюнет. Питах я дали й е гадже, тя потвърди, а аз й казах "Скоро ще се омъжиш, но не за него. Мъжът ти ще е рус и малко по-нисък от теб!". Тя съответно се засмя, както и останалите...
Да, ама след време, някакво друго момиче ме срещна (изглежда е била на купона) и ме пита откъде съм знаел за кого ще се омъжи другата мадама...изглежда се е случило точно това.

Нищо не съм гадал - видях картинката в чашата!



Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: blue orchid]  
Автор Пич Бoжи (кротващ се)
Публикувано22.08.10 12:35



Дават ли резултат?



------


Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано22.08.10 13:28



ти пък, аз гледам на метъл



една вечер с приятелка се прибираме от семинар и по пътя минаваме покрай някакво кафе, от което дъни яко жица. съответно веднага се шмугваме вътре

по едно време идва един при нас, сяда и почваме да си лафим. много време откарахме така, всички други си тръгнаха, кафето се опразни. гледам бармана нещо скучае, върти се и кво му скимна и вика 'може ли да седна при вас'. нали, говорим си нещо и по едно време направо ми падна една мъгла и само гледам бармана и въобще без да мисля му казвам 'ти собственика ли си?' и той ме зяпна и вика 'да'. и после го питам 'имаш още едно кафе, нали. и не е метълско?' и гледам първото момче, което дойде - направо се втренчи в мен, тялото му направи някакво неволно движение напред а ония ми казва 'да, имам и друго, то е обикновено. това ми е второто и е съвсем ново'. и аз му казвам, онова ти е за основен доход, а това ти е в сърцето, щото винаги си искал да си имаш твое метъл заведение, нали?' и тоя някъв само вика 'познаваш ли ме' после ми разказва, как са висяли с приятели по цяла нощ да го ремонтират, щото си направил разчет на парите и нямал възможност да вика майстори, и ме пита дали ми харесва как е станало и дали искам да работя там


та, вероятно стават от време на време такива спонтанни контакти с информационни бази. не знам какво е точно

а това при теб е още по-интересно, защото е касаело бъдещето. не знам...

ом намах шивая

Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: Пътyвaщия]  
Автор reborn2008 (of Chaos)
Публикувано22.08.10 13:30



Твоето въображение ги рисува !
Нали и ти самия го каза - хипертрофирано въображение му е майката или лазер с точната честота щото на една плака/чашка могат да са записани различни холографии а това коя ще видиш зависи от лъча/ вниманието/въображението пък може и само разхвърляни точки да видиш ако няма подходящ лъч
нищо не се рисува -всичко си е там сам; ти решаваш кое да видиш и кое да пропуснеш

For a lonely soul, I'm having such a nice time


Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: Пич Бoжи]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано22.08.10 13:33



мисля че в роршаховите петна и в свободните асоциации има бая хляб



а за гадаенето - нямам опит в това, но пък други са ми гледали по различни системи и са ми познавали някой неща, определено

ом намах шивая

Тема Re: Кой "рисува" картинките в кафето?нови [re: reborn2008]  
Автор blue orchid (ली&)
Публикувано22.08.10 13:36



добре де, ама защо да са записани на чашата?



ом намах шивая


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.