Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Кой е тъп бе?!нови  
Автор hacrid (ще се върна)
Публикувано28.06.10 15:51



Когато някой схваща трудно или не се сеща за елементарни неща, казваме "Мале, тоя колко е тъп...".
Но, (както казват в сапунените опери) "Но как е възможно?"

.Та нали мозъците на всички ни са еднакви. Защо при едни гънките стават повече, а при други са по-малко? Дали остротата на ума зависи от гънките и въобще от мозъка?

Ето и поредният ми бисер:
Както вече стана ясно от многобройните теми и мнения по въпроса, животът ни е един учебен клас през който душата трябва да вземе даден урок, сънят е междучасието, а паузата между физическата смърт и следващото прераждане (преминаването в друг клас /съответно повтерянето на същия/) е ваканция.
Та, възможно ли е (в някои краища казват "Е ли възможно?" ), интелектуалното ниво да зависи от броя на преражданията - колкото повече пъти си се прераждал, толкова по-лесно ти е да възприемаш света и толкова повече душата ти е израстнала.
Много по-лесно ще науча таблицата за умножение, ако вече съм я учил в няколко поредни живота преди това, нали? Просто, ще ми се струва лесна и позната и ще я запомня по-лесно, а ако съм в началото на цикълът от прераждания, ще я виждам за пръв път и ще се потя над нея много повече.
От тук следва, че няма глупави и умни - просто учим в различни нива/класове. Точно така както не можете да кажете за дете в детската градина, че е глупаво, защото не знае буквите или (пак) таблицата за умножение - ами, то още не е стигнало до този клас...

Сега ми хрумна и за Христос. Може би, неговата душа е "завършила училище" и е достигнала най-висшето ниво на развитие (за това е казвал, че е Бог). Уредил е, когато се ражда (четох за метафора, че тогава ни "целува ангелът на забравата"), него да не го целува за да помни яно кой е и се е преродил, не за да вземе урок, а за да ни дава уроци... След като не е забравил нищо от съществуването на душата си, той е владеел силата си "Духът владее материята" и така е правил своите "чудеса" и е твърдял, че и ние ги можем, защото душите са еднакво силни, но не знаем как да ги управляваме...

Вие какво ще кажете по въпроса?

Редактирано от hacrid на 28.06.10 15:53.



Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: hacrid]  
Автор Пич Бoжи (ex Bitch)
Публикувано28.06.10 16:45



Ти па отде знаеш кво е говорил и правил Христос?



---------


Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: Пич Бoжи]  
Автор hacrid (ще се върна)
Публикувано28.06.10 16:50



Имам тука едно Евангелие с автограф от автора. Пише "от Матея".





Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: hacrid]  
Автор Пич Бoжи (ex Bitch)
Публикувано28.06.10 17:00



Шом те кефи.



---------


Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: hacrid]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано28.06.10 18:23



Преди да сме го ударили на спам, ще ти отговоря сериозно на размислите. Действително когато една душа е по-стара е по-опитна. Тази опитност се проявява като по-лесно отдаване на нещо си. Тоест имаме даденост към нещо, някаква дейност. В повечето случаи поведението ни е именно на база минала опитност. Но не бива да се забравя, че мисловните процеси са обосновани на бързината на нервните процеси в мозъка. Както и на особеностите на мозъчните тъкани. Не е случайно, че в по-голямата си част жените могат да вършат едновременно няколко дейности докато мъжете първо вършат само една дейност и после се прехвърлят на друга. Това се дължи на съединителната тъкан в мозъка, която разделя двете полукълба и при мъжете е с микрони по-дебела отколкото при жените. Чисто физиологични особености. Според мен няма да се отървеш от поредното обучение в следващият си живот, защото не е ясно с каква задача си дошъл. МОже нарочно да си тъп за да усвоиш тази страна на живота. Има случаи, когато в един живот си имал медиумни способности примерно и в следващият да ги нямаш, но пак си си ти. И аз смятам, че Христос е бил много стара душа с изключително високо ниво на опитност и по някаква причина се е наложило да се роди като човек именно в тогавашната епоха и време, но това ние не можем да знаем поради отдалечеността във времето.
До тук беше на сериозно, по-нататък незнам...



*Мир и Светлина вам*


Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: _europa_]  
Автор hacrid (ще се върна)
Публикувано28.06.10 18:46



В отговор на:

като по-лесно отдаване на нещо си. Тоест имаме даденост към нещо, някаква дейност.



Бас държа, че в главата ти се въртеше думата "талант", ама...не можа да я уловиш.
В отговор на:

по-голямата си част жените могат да вършат едновременно няколко дейности докато мъжете първо вършат само една дейност и после се прехвърлят на друга.



Родителите на Наполеон, изглежда с цялото си същество са искали да имат момиче - можел е да върши 7 неща едновременно.

И не обричай темата ми на заспамване още преди да е започната!



Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: _europa_]  
Автор Пич Бoжи (ex Bitch)
Публикувано28.06.10 18:54



Гърмян заек.



---------


Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: hacrid]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано28.06.10 19:35



Въртеше ми се испанската дума *ДОН*, което на български се превежда *дарба*, ама ме домързя да ида да видя в речника.


После, говоря за по-голямата част от човеците, а не за изключенията като Наполеон.
И последно, хиляди извинения за идеята за заспамване, няма вече така да правя

*Мир и Светлина вам*


Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: Пич Бoжи]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано28.06.10 19:39





*Мир и Светлина вам*


Тема Re: Кой е тъп бе?!нови [re: hacrid]  
Автор тxъмб (портокалче)
Публикувано28.06.10 19:55



Та нали мозъците на всички ни са еднакви.

Не, от гледна точка на количеството - жените имат по-малко, както и тези с по-малки глави.



Но това в крайна сметка няма никакво значение, защото душата си е избрала подходящ за нея. Нали така?

А не може ли зависимостта да е обратнопропорционална - с всяко следващо прераждане човек да става все по-тъп. Или на случаен принцип - как дойде. Или за различните души да е различно?

Нали всичко е възможно? Или не?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.