Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:23 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Тема Шамбала - школи, специфика, за и противнови  
Автор Sunnnyway (непознат)
Публикувано02.04.10 14:31



Здравейте,

хайде да обсъдими енергийната традиция Шамбала, там енергията се получава от няколко източника и съответно се претендира, че това е система сходна донякъде с рейки, но доста по-мощна. Традиционното усуи рейки е наистина доста слабо, затова постоянно се появяват нови системи като каруна, сейким, ошо рейки, омни и други, които работят с доста по-сериозни енергийни нива. Шамбала определено ме заинтригува и някои неща изглеждат доста симпатични, следните въпроси обаче ми изникват:

- Колко видове Шамбала има - срещал съм Шамбала мултиизмерно лечение, някъде съм чел и за шамбала рейки. Едно и също ли са тези неща или разновидности?

- В България видях два сайта на Шамбала - http://www.shamballa-bg.net/ и http://www.shambhalacenter.eu/index.php. Това са различни хора явно без особена връзка помежду си. Междувременно Училището за магове също преподават и инициират в Шамбала, но четох в една дисусия, че те работели по "стара система". Автентична ли е Шамбала във всяка една от тези асоциации, коя от тях е клон на сертифицирана международна организация?

- какви са предимствата на Шамбала пред различните видове рейки?

- кой е всъщност източника на енергията - източникът на всички енергийни системи от типа на рейки и подобни не е ли един и същ - свободната вселенска енергия, като просто честотата е различна? Минават ли енергиите през определени същности като техни транслатори?

- получава ли се някаква зависимост от ползваните енергийни? Какви странични ефекти са възможни - разчитам тук на отзиви от практикуващи.

Това са няколко въпроса, с които се надявам да повдигнем дискусия по темата





Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и противнови [re: Sunnnyway]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано02.04.10 15:09



Директно ти отговарям, за сертифицирани преподаватели трябва да се попита на официалния сайт на Шамбала МЛ - http://shamballafoundation.org/. Има два типа курсове, които се предлагат -
първият е Шамбала Основно Ниво (за хора, които досега не са се занимавали с никакъв тип енергийна работа и тепърва навлизат в тази област). Учители в този вид курс има много
вторият е Шамбала 13д или 13 измерната Шамбала - става дума за пластове на светлинното тяло - този курс могат да го преподават всички, които са били обучени от основателя на системата Хари Баба/Джон Армитаж. В България това са общо 31 човека до момента, като нито един от тях не участва в "Училище Маг". Хари Баба ще идва за втори път тази година в България, така че бройката ще се увеличи с още 30 човека.

Това, което се описва като "стара система", се нарича още Шамбала 1-4 или Шамбала рейки, като е забранено да се преподава след 2002 година. Самият начин на преподаване е коренно различен от двата курса, за които писах по-горе, както и самата инициация. Шамбала е жива, развиваща се система и еволюира много след първоначалното си вкореняване през 1996 година. Шамбала енергията не е рейки, не е по-висока, не е "по-висша", просто е различна. В Шамбала 13д има 13 активации или отваряния към вътрешното присъствие, като първата от тези активации съдържа в себе си енергиите на рейки мастерско ниво и първите две рейки нива. Просто защото Шамбала е пълният спектър от енергии, които идват на Земята, а рейки е част от това. Основната разлика между Шамбала и която и да е от двайсетте хиляди рейки системи ( ;) ) е, че при Шамбала лечението е само вторичен ефект, нещо съвсем друго стои в центъра и това е осъзнаването на собствената вътрешна същност, висш аз, аз съм присъствие....
В България имаше страшно голяма съпротива, както енергийна, така и в умовете на много хора, но енергията е тук и ще остане тук. Към момента към 400 човека са преминали през тези активации.
Между другото съм толкова сигурен в това, което пиша, защото аз водя завеждането на сертификатите за страната, както и за близките държави и съм наясно със системата и решенията, които Шамбала фондацията взима.
Двата сайта, които си написал/а, се държат от хора, които имат право да преподават (връзката между тях е, че всички са били на обучение при Хари Баба).



Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и противнови [re: .:Mystical:.]  
Автор Sunnnyway (непознат)
Публикувано02.04.10 15:31



Мерси за отговора. Каква е била тази енергийна съпротива? Какви са отношенията ви с хората от "Училище Маг" и гравитиращите около тях магове - не питам от жажда за жълта хроника, просто мнението ми за този кръг не е еднозначно, и затова искам да знам има ли връзка между вас :)

Имам известен опит с енергийна работа, така че интересът ми е към втория курс - Шамбала 13Д. Всъщност осъзнаването на Аза и балансирането е основна цел за мен в момента, енергията ми е на прилични нива, но не е много балансирана.

Можеш ли да ми дадеш някакви примери, как са се променили хора след инициацията в Шамбала? Защо системата не популярна като рейкито (то наистина е толкова видове и толкова се вулгаризира, че взе да става става досадно :)



Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и противнови [re: Sunnnyway]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 20:20



Енергията е само средство и всъщност енергия няма, тя е илюзорен пласт и подобна на кръговете от камъче хвърленото в езерото. Кои сме ние - камъчето или този който го е хвърлил? А кой е хвърлил този който е хвърлил камъчето?

Всичко е енергия и същевременно енергия няма.

Думи, и думи за думите... Всички думи са в кавички.

Следователно това, което казах, не означава почти нищо. Както и аз самият.


Аз съм едно Нищо... И това ми стига.

Извинете и лека вечер.

---
Всеки е Избран... (включително и Ти.. ..)


Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и против [re: Sunnnyway]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано02.04.10 20:25



@Sunnyway,
Съпротивата е просто неприемане, защото, когато човек работи с енергията на Шамбала, едно от най-важните неща е да не се получават зависимости от никакъв тип, и се обръща голямо внимание на его-ролите лечител/спасител - пациент/спасен. Много хора, които вярват в своя по-особен статус на лечители, гадатели, врачки и прочие его пътувания реагираха недобронамерено на това.

С така нареченото училище маг нямаме никакви отношения. Трябваше да имаме, когато в качеството си на член на борда на Шамбала фондацията, трябваше да ги уведомя да не преподават Шамбала 1-4 (старата версия), но поради редица съображения, едно, от които собственото ми нежелание да контактувам с определен тип хора, а друго, че всеки отива там, където има какво да научи и понякога урокът какво не е дух, си е важен, реших да не го правя :) Ако в някакъв момент фондацията реши, че са й накърнени правата, може да си ги защити по съдебен ред, което в никакъв случай не е заплаха, а просто възможност и зависи от това какво ще решат хората (тъй като вярваме в свободната воля, бордът на фондацията има просто организационни функции, а решенията се взимат от всички членове, или по-скоро от тези, които искат да вземат решение, като това става на годишни сбирки.)

Мога много да говоря как са се променили, но не го правя. Вярвам, че всяко сериозно събитие, което може да трансформира дълбоко, се направлява от воля, която не е тази на егото, и затова не правя реклама, освен в чисто информационен вид за предстоящите събития, но можеш, ако искаш да пишеш във форума на първия сайт и да попиташ тези, които са завършили курса.
Шамбала не е популярна като рейки, защото ако искаш да станеш известен или богат, е достатъчно да кажеш на хората, че ще ги спасиш, а философията на Шамбала е, че силата е в теб и ти решаваш какво ти се случва, причините за всичко са в теб самия, както и отговорността. Затова привлича само определен тип хора, такива, които са готови за това. В крайна сметка всеки ще стане готов в определен момент, но първо трябва да му писне да се обезсилва сам чрез страховете си или чрез проекциите, че някой друг му е виновен за живота :) Причината някой да посети Шамбала курс не е в личността на човека, а във вътрешното присъствие, монадата, висшия аз и т.н. (това присъствие между другото става много реално преживяване след активациите).

Редактирано от .:Mystical:. на 02.04.10 20:28.



Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и противнови [re: Пич Бoжи]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано02.04.10 20:33



@Пич божи,
енергията е проявлението. Проявлението има за цел да отрази истинската ти същност. Ако можеш да проследиш какво правиш с енергията си и в какво я влагаш, можеш да я освободиш. Медитацията изисква енергия, осъзнаването изисква енергия. Ако си я затворил в какви ли не драми, мисли и емоции, как ще можеш да подържаш пламъка на осъзнаването непрекъснато. Енергията може да те отведе както извън центъра, така и навътре. Както можем да проследим развитието на дървото като разглеждаме кръговете на дънера му чак до самия център, така можем да осъзнаем и себе си. А същността ни е отвъд концептуализация/думи. Пътят към нея не може да бъде обяснен, но може да бъде посочен. Ако се доверяваме на тази същност, тя може да ни насочва във всяка една стъпка. По същия начин както бях насочен да погледна в клубовете на дир.бг след 3 годишно отсъствие, точно половин час след като се появи въпрос, на който мога да отговоря в някаква степен :)

Редактирано от .:Mystical:. на 02.04.10 20:34.



Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и противнови [re: .:Mystical:.]  
Автор Пич Бoжи (пичага)
Публикувано02.04.10 20:42



Дам, всички сме капчици от една Вълна... а пък Океанът е Вечен... и ни нашепва... туй онуй.



Думи, думи,... пърхат като пеперудки.

---
Всеки е Избран... (включително и Ти.. ..)


Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и противнови [re: .:Mystical:.]  
Автор Sunnnyway (непознат)
Публикувано02.04.10 20:53



Хареса ми този отговор. Звучи ми като нещото, което търся отдавна. Видях, че правите медитации в неделя. Мога ли да дойда на някоя от тях без да съм преминал инициация, просто опознавателно?

Да, не се занимавам с духовни неща, за да правя пари от тях или да получавам власт. Интересува ме разбиране и хармония със себе, като основа за здраве, свобода, енергия и усмивки. Не ми трябват "гурута" които да ме учат как да живея и за какво да мечтая, искам да освободя напълно силата в себе си.



Тема Re: Шамбала - школи, специфика, за и противнови [re: Sunnnyway]  
Автор .:Mystical:. (delightful)
Публикувано02.04.10 20:58



Медитациите са отворени за всички (до миналата година не бяха, защото нямахме достатъчно голямо помещение). От началото на годината се събираме в малкото НДК, но от следващата седмица ще бъдем в нова зала, така че провери след 3-4 дни сайта

, за да видиш точно къде са. Има също така и седмична медитация, която се върти всеки ден от 21.00 и 02.00 часа по радио феникс -

Иначе мое лично разбиране е, че ерата на гуру свърши, всеки е свои собствен водач, учител, наставник и следовник :)




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.