Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:35 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Менталната хаос магия  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 03:32



"Нищо не е верно, всичко е позволено" е фундаменталния девиз на хаос маговете, който отразява вероятно самочувствието им че могат всичко, нещо което обаче лично аз не споделям, но това си е мое мнение.
Думата "хаос" за повечето лаици се асоциира с деструкцията, на практика обаче хаоса е най-близко до математическата система на нелинеарната динамика !
Що обаче е "Ментализъм" или "ментална магия". Това е сборен термин обхващащ: хипнозата, психокинетиката, екстрасензорните възприятия, телепатията и по нисшата му форма "възможност за четене на чужди мисли" и мисловния контрол.
Обединяването на хаос практиката с ментализма създава едно ново направление наречено "ментална хаос магия", чиито последствия наистина не са така бързи както видимите от паганистките практики, но са много мощтни и трайни !



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магия [re: Anuel]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано09.02.10 06:29



хаоса е по-близо до шаманските практики, а не до магията



Veni, vidi, vici

Тема Re: Менталната хаос магия [re: мapдyk]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 10:17



"Всяка съзнателно извършено действие е магия" - Алистер Кроули.
За мен това определение си е аксиома.
Не знам защо си останал с впечатлението, за такава близост - може би защото част от хаос ритуалите наистина наподобяват шамански практики, но тук се опитвам да посоча, че липсата на шаблони и индивидуализирането на дадената магия е фундаментална разлика с другите магически течения.
Така например при една натурална магия ако объркаш последователността на действието не става нищо на практика, дакото ако не си формулираш ясно мисълта при създаване на сигил или описанието на сервитор то пак се получава нещо, но не точно както си го искал подсъзнателно.
Така например ако си задал да се намериш русо коте със сини очи и дълги бедра, то наистина след време можеш да намериш такова, но то е много вероятно да е с влагалищна чистота 3-4 степен и да обича да си гризе ноктите като опция.
Ще ти разкажа един хаос виц, който потвърждава гореказаното (за ясната мисъл):
В един бар влиза унил добре облечен млад мъж придружен от мокро жално мяукащо коте и щтраус.
Сяда на бара и си поръчва за себе си уиски, за котето луканка и за щтрауса фъстаци, изпива си уискито бърка в джоба плаща точно и си заминава с компанията си.
На другата вереч случката се повтаря, на третата обаче бармана не издържал и го запитал:
- Явно имаш пари, обаче защо имаш и такава странан компания ?
- Това е дълга история - отговорил човека: преди време дядо ми умря и ми остави като наследство една къща, която реших да почиста и да дам под наем. На тавана намерих прашна запечатана бутилка като и си помислих, че е старо вино я отворих, но отвърте излезе един дух и ми рече: "3 твои желания, изпълнявам ги веднага и бягам, че ме чака много работа"
Ами дорбе рекох: искам къщата да запралича на палат - и това стана веднага.
Искам да имам пари, за да си плащам точно сметките. "Няма проблем ми каза духа и наистина имам достатъчно пари".
- А третото ти желание какво беше ? не се сдържал бармана.
- Ами ВИНАГИ да ме придружава дългокрако пиле с мокро коте...


Надявам се вица да ти е харесал и поуката в него също

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема P.S. [re: Anuel]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 10:35



Надявам се, че съм ви убедил в ползата от яснотота на израза в магическата практика, но тук искам да се спра на още нещо: същтността на действието на магията.
Ако в едно джакузи пуснато на максимална степен хвърлиш среден по размер камък и се надяваш от това да произлезнат ТРАЙНИ вълни - то просто нищо няма да стене освен леко и временно вълнение. Така дейстав традиционните магии: хвърлят енергиен камък в социума и се надяват на трайни последствия, но успеваемостта често е под средната, като на този феномен отговорите не са много, а и не са качествени. Просто реалния живот може да се оприличи с горепосоченото джакузи.
Един пример: преди година кагато този и клуб магия баха на ръба на истерията посочих в постинг тук, че сервиторите ми ще балансират клубните егрегори и какво стана

: нещата наистина се кротнаха, избраха се модератори (в клуб магия май бях избран аз, но админа на дира не ме одобри и избраха една пичлеме дето ползва и ще ползва още известно време този клуб за автореклама, което на всичкото отгоре ме банна от клуба, щото малко не е в час горкото и не може да разребе за що иде реч дори когато се шегувам, а аз най-често това правя тук).
Сега се радваме на известен баланс и спокойствие, но искам да използвам този постинг, за да посоча че отдръпвам сервиторите си от егрегорно моделиране на двата клуба от този момент нататък.

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магия [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано09.02.10 12:53



Ануел хубаво е все пак да ни разкрасяваш сивото ежедневие от време на време, ама погледни се само, кви ги пишеш.



врели некипели хаос магии и прочие.

знаеш ли, именно за това е по лесно при т.н. магове, правят после дебелата пачка от глупците.

все бях чувал за магии ама и хаос..



Тема Re: Менталната хаос магия [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 16:48



Много съжалявам, че ежедневието ти е сиво, при мен си купонче.


Не им завиждам на колегите дето правят пачки, все пак за всеки труд трябва да има и отплата.
От друга страна пазара у нас е наиситна богат.
Аз на два пъти се изкуших да си продавам услугите срещу пари, верно изкарах 2 бона он лайн, обаче прецених че не е редно и се спрях.
Трети път няма да има !
Щото като съм си получавал дарбата не съм платил нищо, така че ако преценя помагам вече без пари

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магия [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано09.02.10 17:16



ха!! голям кеф, само че не си попаднал на човека който да ти верва бе



само доказаните ясновидци печелят онлайн бе скиваш ли?



Тема Re: Менталната хаос магия [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 18:07



Ами ако щеш вярвай, да не те бия по главата, че да почнеш да ми вярваш



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магия [re: мapдyk]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано09.02.10 18:17



Кви шамани сред изпедерастелите английски аристократи?



___________



Тема Re: Менталната хаос магия [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано09.02.10 21:05



верно изкарах 2 бона он лайн, обаче прецених че не е редно и се спрях

мисля че разбирам.. будалкал си глупците и още как, за тва си се спрял



може и да си искарал два бона обаче като ги разделиш на :100

Редактирано от LADA* на 09.02.10 21:07.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.