Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:35 26.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Менталната хаос магия  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 03:32



"Нищо не е верно, всичко е позволено" е фундаменталния девиз на хаос маговете, който отразява вероятно самочувствието им че могат всичко, нещо което обаче лично аз не споделям, но това си е мое мнение.
Думата "хаос" за повечето лаици се асоциира с деструкцията, на практика обаче хаоса е най-близко до математическата система на нелинеарната динамика !
Що обаче е "Ментализъм" или "ментална магия". Това е сборен термин обхващащ: хипнозата, психокинетиката, екстрасензорните възприятия, телепатията и по нисшата му форма "възможност за четене на чужди мисли" и мисловния контрол.
Обединяването на хаос практиката с ментализма създава едно ново направление наречено "ментална хаос магия", чиито последствия наистина не са така бързи както видимите от паганистките практики, но са много мощтни и трайни !



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано09.02.10 06:29



хаоса е по-близо до шаманските практики, а не до магията



Veni, vidi, vici

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: мapдyk]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 10:17



"Всяка съзнателно извършено действие е магия" - Алистер Кроули.
За мен това определение си е аксиома.
Не знам защо си останал с впечатлението, за такава близост - може би защото част от хаос ритуалите наистина наподобяват шамански практики, но тук се опитвам да посоча, че липсата на шаблони и индивидуализирането на дадената магия е фундаментална разлика с другите магически течения.
Така например при една натурална магия ако объркаш последователността на действието не става нищо на практика, дакото ако не си формулираш ясно мисълта при създаване на сигил или описанието на сервитор то пак се получава нещо, но не точно както си го искал подсъзнателно.
Така например ако си задал да се намериш русо коте със сини очи и дълги бедра, то наистина след време можеш да намериш такова, но то е много вероятно да е с влагалищна чистота 3-4 степен и да обича да си гризе ноктите като опция.
Ще ти разкажа един хаос виц, който потвърждава гореказаното (за ясната мисъл):
В един бар влиза унил добре облечен млад мъж придружен от мокро жално мяукащо коте и щтраус.
Сяда на бара и си поръчва за себе си уиски, за котето луканка и за щтрауса фъстаци, изпива си уискито бърка в джоба плаща точно и си заминава с компанията си.
На другата вереч случката се повтаря, на третата обаче бармана не издържал и го запитал:
- Явно имаш пари, обаче защо имаш и такава странан компания ?
- Това е дълга история - отговорил човека: преди време дядо ми умря и ми остави като наследство една къща, която реших да почиста и да дам под наем. На тавана намерих прашна запечатана бутилка като и си помислих, че е старо вино я отворих, но отвърте излезе един дух и ми рече: "3 твои желания, изпълнявам ги веднага и бягам, че ме чака много работа"
Ами дорбе рекох: искам къщата да запралича на палат - и това стана веднага.
Искам да имам пари, за да си плащам точно сметките. "Няма проблем ми каза духа и наистина имам достатъчно пари".
- А третото ти желание какво беше ? не се сдържал бармана.
- Ами ВИНАГИ да ме придружава дългокрако пиле с мокро коте...


Надявам се вица да ти е харесал и поуката в него също

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема P.S.нови [re: Anuel]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 10:35



Надявам се, че съм ви убедил в ползата от яснотота на израза в магическата практика, но тук искам да се спра на още нещо: същтността на действието на магията.
Ако в едно джакузи пуснато на максимална степен хвърлиш среден по размер камък и се надяваш от това да произлезнат ТРАЙНИ вълни - то просто нищо няма да стене освен леко и временно вълнение. Така дейстав традиционните магии: хвърлят енергиен камък в социума и се надяват на трайни последствия, но успеваемостта често е под средната, като на този феномен отговорите не са много, а и не са качествени. Просто реалния живот може да се оприличи с горепосоченото джакузи.
Един пример: преди година кагато този и клуб магия баха на ръба на истерията посочих в постинг тук, че сервиторите ми ще балансират клубните егрегори и какво стана

: нещата наистина се кротнаха, избраха се модератори (в клуб магия май бях избран аз, но админа на дира не ме одобри и избраха една пичлеме дето ползва и ще ползва още известно време този клуб за автореклама, което на всичкото отгоре ме банна от клуба, щото малко не е в час горкото и не може да разребе за що иде реч дори когато се шегувам, а аз най-често това правя тук).
Сега се радваме на известен баланс и спокойствие, но искам да използвам този постинг, за да посоча че отдръпвам сервиторите си от егрегорно моделиране на двата клуба от този момент нататък.

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано09.02.10 12:53



Ануел хубаво е все пак да ни разкрасяваш сивото ежедневие от време на време, ама погледни се само, кви ги пишеш.



врели некипели хаос магии и прочие.

знаеш ли, именно за това е по лесно при т.н. магове, правят после дебелата пачка от глупците.

все бях чувал за магии ама и хаос..



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 16:48



Много съжалявам, че ежедневието ти е сиво, при мен си купонче.


Не им завиждам на колегите дето правят пачки, все пак за всеки труд трябва да има и отплата.
От друга страна пазара у нас е наиситна богат.
Аз на два пъти се изкуших да си продавам услугите срещу пари, верно изкарах 2 бона он лайн, обаче прецених че не е редно и се спрях.
Трети път няма да има !
Щото като съм си получавал дарбата не съм платил нищо, така че ако преценя помагам вече без пари

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано09.02.10 17:16



ха!! голям кеф, само че не си попаднал на човека който да ти верва бе



само доказаните ясновидци печелят онлайн бе скиваш ли?



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 18:07



Ами ако щеш вярвай, да не те бия по главата, че да почнеш да ми вярваш



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: мapдyk]  
Автор mo32 (разкривач)
Публикувано09.02.10 18:17



Кви шамани сред изпедерастелите английски аристократи?



___________



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано09.02.10 21:05



верно изкарах 2 бона он лайн, обаче прецених че не е редно и се спрях

мисля че разбирам.. будалкал си глупците и още как, за тва си се спрял



може и да си искарал два бона обаче като ги разделиш на :100

Редактирано от LADA* на 09.02.10 21:07.



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано09.02.10 22:46



Ей, опасни хора сте тук... ако бях казал, че съм изкарал 50 лева сигурно щеше да ми повярваш ?



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано10.02.10 12:23



Всъщност C.H.A.O.S не значи "хаос", а това са инициали които значат друго (забравих какво, а и не успях да намеря в коя книга го чвтох...)!
От моята "практика" стигнах до извода, че протакането с изработка на сигили и точно формулиране на желанието само притъпяват нещата (това не ми пречи да продължавам да си правя сигили

). Най-добре се получава всичко когато виждаш желанието си на картинка/снимка. Докато го гледаш, силно си мечтаеш да го имаш и това е твоят гнозис, но номерът е, не да отклониш тази мечта като недостижима за момента, а да си кажеш "Ех, как искам да го имам това (няма нужда да формулираш с абс. точност - нали го гледаш... само ако искаш нещо допълнително да си кажеш"...ама да е с такова и такова нещо/без тва и тва") и да изстреляш този своего рода сигил!

Когато съм виждал желанието си, магията (дори без да осъзнавам, че я правя) винаги е сработвала, а с дълго мислене, задраскване на букви, рисуване на сигили...сработват към 10%, че и по-малко.

Не разбирам обаче, защо спориш с LADA%*?!?! Та това е самият скептик astra7!

А в "Магия", първо имаше друг модератор "Членник Балкански/Видич", но той не си вършеше работата (влизаше само по сигнал да оправи нещата...) и за това се кандидатира сегашния. Мисля, че точно заради него има "затишие" в "Магия" - радвам се, че спира спама, но той "отстранява" и всички които не са на неговото мнение и му въаразяват (сега и аз ще чакам бан след като прочете това).

"По-лесно е да простиш на този който е сгрешил, отколкото на този който е бил прав!"

Редактирано от Път-ниk на 10.02.10 12:30.



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Път-ниk]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано10.02.10 12:47



Хаойс магията е път който е постлан с индивидуални магически практики, тя е просто рамка, а не догма (според мен).
За клуб Магия: имаше първо анкета за избор на мод и бяхме номинирани Бокор и моята спорна особа и май аз спечелих ? Не си спомням вече точно. Четника се прояви по късно служебно назначен, а след това и Вълк.
Както и да е.
Ще видим как ще се развият нещата и там. Моя бан е до 2037 година, като причината е "серийна идиотия"



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано10.02.10 16:33



искарал пари някакви си, но няма как да ти вярвам за двата бона.

ако имаш доказателство, моля до го представиш.



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор Път-ниk (ще се върна)
Публикувано10.02.10 16:34



Прав си и по двете точки!



"По-лесно е да простиш на този който е сгрешил, отколкото на този който е бил прав!"

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано11.02.10 07:37



Нали имаш интуиция, я отгатни колко съм изкарал и за колко време ?



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано11.02.10 12:27



60-70 лв за на един два пъти, но през коя година нещо ми се губи





Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано11.02.10 14:00



Добре, бе готин


Наистина на месец вадех по толкова, имаше месеци когато не вадех и нищо, но периода е 2003-2009 !
Не съм ясновидец, ползвах за да отговора на хорските въпроси една прекрасна програма съчетаваща в себе си астрология, кармология и нумерология създадана от Ханз Декоз, през 2003 един колега (хаос маг) бе попаднал на стария ми сайт, който бе преведен на 10-тина езика и ми подари копие от нея, това на практика ми е най-ценния подарък който имам.
http://www.decoz.com/
Програмата струва около 500 долара.
Е верно подари ми е за лични нужди, ама аз се изкуших да я ползвам и за комерсиални цели.
Основните приходи обаче идваха от "продажбата" на сервиторчета и разваляне на магийки...

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Път-ниk]  
Автор Bълk (Практик)
Публикувано15.02.10 02:49



всеки който пише малко смислени неща е добре дошел.

---------

Редактирано от Bълk на 15.02.10 02:52.



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Bълk]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано15.02.10 06:25



Явно няма такива според ТВОЯ критерий, защото клуб Магия на практика е на нулевата си точка по отношение на обмяната на мнения.
Вместо да създадеш ведра и толерантна атмосфера ти се страхуваш от чуждото мнение, което не ти отърва, което си е проява и на слабост, освен липса на адаптогенност.
Аз например не съм съгласен с магическите ти практики и ги критикувах индиректно, защото смятам че твоята магия може да нарани хората, които биха искали да ти ползват услугите, освен, че ми се вижда и много примитивна (но това си е мое мнение).
Както и да е, ще видим колко ще издържиш ?
И на мен ми е интересно...



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор Bълk (Практик)
Публикувано15.02.10 08:18



твоята работа е да пазиш от изнасилвания с мисъл форми и да ми спамиш с глупости мейла, моята работа е да променя реалността.

ако трябва да атакувам - аз нямам морал, вместо да атакувам човека мога да атакувам децата му.

---------



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Bълk]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано15.02.10 12:38



Ако смяташ, че не съм защитил децата си по добре от себе си, много се лъжеш !

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.


Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Bълk]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано15.02.10 12:53



смешник

пълни глупости

писах за теб до дир.бг



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Bълk (Практик)
Публикувано15.02.10 13:07



В отговор на:

смешник

пълни глупости

писах за теб до дир.бг




оплакал се човек получил преди време от админа бан по ИП

---------


Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор Bълk (Практик)
Публикувано15.02.10 13:07



изобщо не ми пука какво си им направил

---------



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Bълk]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано15.02.10 19:52



Ти си ми любимата занимавка от известно време, ще си поиграя с теб и после ще те забравя



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Bълk]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано15.02.10 19:55



Аз се оплаках, на екипа на дира по телефона, че Киро ми е наложил бан, но те казаха че това не е верно и да приемем, че наистина е така....



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор Bълk (Практик)
Публикувано16.02.10 02:41



глупак

---------



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Bълk]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано16.02.10 11:14



no spam

Редактирано от LADA* на 16.02.10 11:13.



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано16.02.10 13:46



остави го да се излага колкото си иска, то това ще му остане: едни празни приказки на злобно човече потенциално лудичко... вече



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано16.02.10 16:31



вярвай ми, запознат съм тоя чешит

усещането ми е че скоро ще свърши царството му на мод





Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано16.02.10 18:36



и да не е скоро все някога ще свърши, да го видим какъв ще бъде следващия ?


Аде тебе да те предложим за мод там ?

И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор LADA* (лададжия)
Публикувано16.02.10 19:07



готово ставам за мод



вълчето ще бъде единствения спам

ще му напрая бан до 2096



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано17.02.10 07:56



А, кофти подход (според мен) - остави човека да се излага колкото си иска.
Аз му писах, че по добре да вземе да продава 2 кашона с банани - вероятно ще има по голям успех.



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор Abraksos (паднал ангел)
Публикувано19.07.10 13:07



Аратрон издаоха навремето една книга на Питър Карол, платена даже май от преводача й. Самата издателка въобще и не я харесвала, ама що се е навила да я издаде, и аз не знам. И това беше за дълго време.

Но понеже един ентусиаст направи сайт за хаос магия и популяризира темата, пък и сегашният шамбала ентусист от сайта за шамбала и мултиизмерно лечение му даде гръб тогава, щото беше и той хаосист фен, преди да си намери шамбала литературата...

Та така се популяризира това движение в България. Дано скоро поутихне, че не блести с особени красоти и романтичност.

Добри

и сайт за kjfhakj

Редактирано от Abraksos на 19.07.10 13:10.



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор bhdz (.)(.)
Публикувано21.07.10 00:27



Ако някой демонстрира умения подобни на този пич бих го признал, че владее "ментална" "хаос" магия:

Директно влияене в/у паметта и когнитивните умения на целта:



Промяна на цветоусещанията(смяна на qualia-та) чрез вербално програмиране:


Директно внушение и насочване към ключови образи чрез вербално програмиране (има и малко обяснение):


---
Seeeexyy :
«От мъжкия му мирис на Линда й се изправиха пръстите на краката. »

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: bhdz]  
Автор Цap Изpoд ()
Публикувано21.07.10 01:01



Страхотни демонстрации на НЛП. Мерси!





Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: bhdz]  
Автор Anuel (Lord of Darknes)
Публикувано01.08.10 11:44



Не може да се добър във всичко, всеки си има силни и слаби страни



И не е моя Силата и Славата, но Парите са си мои.

Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Anuel]  
Автор Пич Бoжи ()
Публикувано01.08.10 17:52



Но ако си достатъчно добър в най-важното, това може да се окаже предостатъчно.

Ето например аз по неведоми пътища съм си хипнотизирал една кохорта спец-астрални мищоци и успявам доста лесно да ги управлявам единствено със силата на мисълта си...


Талант, предполагам...





Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Пич Бoжи]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано01.08.10 21:57



А кое е "най-важното"?



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Пътyвaщия]  
Автор Пич Бoжи (татко ти)
Публикувано01.08.10 23:05



Е тва дет им е флезло баш гаде не им се искаше.



-------
От Държавната приСлуга няма да ми говорят без разрешение...


Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: Пич Бoжи]  
Автор LADA* (bullshits..)
Публикувано04.08.10 17:53



леле не думай

тая кохорта колко е велика ве

дано някой твой познат не те намери тука, иначе не знам



Тема Re: Менталната хаос магиянови [re: LADA*]  
Автор Пич Бoжи (църр мърр пърр)
Публикувано04.08.10 18:29



Сички сме у дедовата ръкавичка.



------



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.