Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 08.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Що ме караш да те сварвам гол... по бели гащинови [re: Tимoтeй]  
Автор deMAPKOC (непознат)
Публикувано19.11.09 18:16



Никъде не съм казал - че има някакво противоречие между писанието, защото много добре знам как йерархично се съпоставя ...но ...

1. Имат ли нещо общо - старозаветната троица и троица единосъщна?!

2. Да направим бърз преглед на така дадените - десет божии заповеди

- не си правете никакри кумири, изображения и т.н. (не го преписвам дословно от писанието, а ти пиша по памет, щото не е важно колко страници си прочел, ... а как си ги прочел)... а в православието е пълно с такива ми ти дадености, значи тази си божия заповед си я нарушаваш и незнам за какъв - праведник ми говориш?! Зара 83 веднага щете обяви за най-голямият *грешник* и незнам как ще се оправяш...

3. Там е казано да се пази съботата (сиреч нищо да не се работело) - а православните трябва ли да спазват това, като сам Иисус тази заповед я наруши (тогава той може ли да е *грешник*)... - *човекът ли е за съботата или съботата за човекът*.
Е да, ама ако не я спазваш - съботяните ще те изядат като топъл хляб и незнам пак за какъв праведник ми говориш, щото в тяхните очи ще си *грешен*?!

4. В старозаветието стои - око за око и зъб за зъб... та ти ми отговори - за какви - праведници - става въпрос... и как се спасяват...?!

5. Лично на апостол Петър - Иисус му казва - *махни се от мене сатана* - а този точно апостол е глава на католическата църква, заедно с Павел - като за *корона*, са си поставили - папата като - непогрешим?!

6. В православието чрез изподта и покаянието - ти се опрощавали греховете, а пък в католическата институция ще си вземеш някоя и друга индулгенция и пак ще ти се прости... абе как стават тия неща...?!

Мога да ти дам още стотици примери - примерно православието си има 7 тайнства и то би трябвало да е така... но, ще ти направят едно кръщение, дотук добре (аз също съм крастен в православен храм) и нищо не отричам, но... как като тайнство ще ди дъдат път на едно примерно... преображение, ами на... възкресението...

Виж много са дълбоки нещата относно - духознанието и ако искаш наистина да знаеш, то непременно трябва да - знаеш и да си създадеш мироглед - за всички световни религии, формации, институциии и т.н.


Редактирано от deMAPKOC 19.11.2009



Тема Re: Ванга - грях?нови [re: paparosko]  
Автор edna selianka (любопитна)
Публикувано20.11.09 03:03



Неумен си. Няма да схванеш.

Гледай ся, к'ви въпроси ма вълнуват.


Тема Re: Като си пееш... Пенке ле...?!нови [re: Amitaba]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.11.09 00:42



Ние сме Едно и заедно като синове на Бога и сме послешни на Апостолите, както е казал Христос - Който не слуша вас, казал Той, той не слуша и Мен.

А какво значение как ще се казваме - дали христови, християни или Апостолови?

Няма значение - има значение да сме послушни на Христос. Да се кръстим и да слушаме наследниците на Апостолите.



Тема Чети и вярвай!нови [re: daoford]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано21.11.09 00:49



Преди Христос всички са отивали в ада. Но след Христос там остават само грешниците, които не са си изкупили греховете. Да си праведен или грешник с покаяние за греховете е прекрасно и спасително - чака те вечно блаженство при Христос. Това малко ли е?

Фройд е взел егото от изтока, сам не го е измислил отново. Той е дяволки човек. Не го слушай.



Тема Re: Чети и вярвай!нови [re: Tимoтeй]  
Автор M.M. (кхмер)
Публикувано21.11.09 00:51



Ей зомби вече сме 21 век





Тема Re:Зара, Тимотей какво е отношението нови [re: Zara_83]  
Автор titiksha_ (ГАНЕША)
Публикувано22.11.09 14:18



ви към астрологията?



Редактирано от titiksha_ на 22.11.09 14:49.



Тема Re: Що ме караш да те сварвам гол... по бели гащинови [re: deMAPKOC]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано24.11.09 22:43



Искаш да ти разкажа цялата история на Църквата и всички видове ереси!!

Малко ми е множко.

Светата Троица е Една е съща старозаветна и новозаветна.
Иконите не са идоли, а Ангели и светци.
Съботата пак е празник, но неделята след Христос е по-голям празник като Възкресение Христово.

Казал "сатана" на Петър заради непослушанието на Христос и всички, които не слушата Христос и днес са "сатани".

Не смесвай католиците еретици с чистото Православие.

Стария Завет е преминал за християните и вместо око за око е "обичай враговете си".

Покаянието спасява и е добре да го направиш в Църквата ни, пред свещеник.
Дори и той да е грешен с лични грехове, но да пази канона на Църквата.



Тема Re: Чети и вярвай!нови [re: M.M.]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано25.11.09 21:50



За Бог вековете нямат значение. 1000 години за Бог са като един ден . Както пише в Библията.

Ти май не си чел Словото Божие!

Моля, прочети го!



Тема Re: Що ме караш да те сварвам гол... по бели гащинови [re: Tимoтeй]  
Автор deMAPKOC (непознат)
Публикувано30.11.09 20:40



Ех, Тимотее, здравей!

Дай да си говорим точно и ясно...

1. дай определение що е то... ангел?! и ... светец?!

2. как съботата била си някакъв си празник... ама неделята била по-голям празник и във всичко това намесваш... Христос?! Че, защо... че бил възкръснал в неделя...?!
То денят на възкресевието му може и да е в неделя... ама някой знае ли... ЧАСЪТ на възкресението му... а де, ми сега какво ще правим. Имаш ли отговор на този въпрос...!

3. Как тези, които не го слушали - били и сега сатани?! Ами ти къде - чу гласът му?!
Само не ми казвай че пак трябва да чета и препрочитам - прахолясалото писание щото... той - ЛИЧНО - НЕ Е НАПИСАЛ И РЕД В НЕГО... а то съдържа само - свидетелства за него... и то пак написани от люде на които им е било удобно това...

4. Ти как прецени че православието не е ерес, а пък католицизма е... ерес?!

5. На кое викаш - чисто православие... ми то да не би да има ... мръсно?!

6. След като вече старият завет е преминал за християните със становището - *обичай врага си*, ама пак си противоречиш относно троицата че била една и съща в старозаветието и в новозаветието .

7. А за канони и догми не ми говори и не ги нахвърляй току така, защото как хем свещеникът ще е грешен, хем пък избавя - миряните - от грехове?!
Пълни смешки ми пишеш...


Още много въпроси мога да ти дам - аз разбира се лично не се нуждая от отговори, но...

Никой не може да се спре пред - дълбината на предречието.


Редактирано от de MAPKOC 30.11.2009



Тема Re: Ванга - грях?нови [re: edna selianka]  
Автор antibrahman (непознат )
Публикувано04.12.09 22:06



"Като стана дума за Ванга, умолявам четящата публика да си спомни, че клиенти на Петричката врачка са били всички български държавни глави от 1941 година насам - като се почне от цар Борис IIІ, та се мине през Тодор Живков (и Людмила Живкова, разбира се) и се стигне до президента Желю Желев. Да не говорим за Нешка Робева, Светлин Русев, Венко Марковски, Константин Тренчев, Емил Кюлев и всички неизброими членове на художествено-творческата ни интелигенция и политико-икономическата ни класа. Всички те бяха убедени, че са общували с "пророчицата" и дори "светицата" Ванга. Но нека видим

каква бе технологията на нейните пророчества

Ето какво разказва племенницата на "пророчицата" - Красимира Стоянова: "Била съм 16-годишна, когато веднъж в нашата къща в Петрич Ванга ми заговори. Само че това не беше нейният глас, не беше дори и тя, а някакъв друг човек, който говореше чрез нейните уста. Думите, които чух, нямаха нищо общо с разговора, който водехме преди това, все едно, че някакво друго лице се намеси между нас. Чух: "Ето, ние те виждаме." Вкамених се от уплаха. Малко след това Ванга въздъхна и каза: "Ох, пуснаха ме силите…" Разказах є какво съм чула, а тя повтори: "О, това са силите, малките сили. Но има и големи, те са им началници. Когато решат да заговорят през моята уста, става ми лошо и после съм омърлушена през целия ден..." Друг път самата Вангелия Гущерова споделя пред близките си: „Понякога спя само един час. Духовете не ми дават мира. Тормозят ме, будят ме. Казват: „Ставай. Време е да се работи".

Може би се питате - за какви духове говори Ванга?

Ето един аналогичен случай, описан в Евангелието. "И един ден, като отивахме на молитвеното място, срещна ни една слугиня, която имаше предсказвателен дух и чрез врачуването си носеше голяма печалба на господарите си. Тя вървеше след Павел и нас и викаше: "Тези човеци са слуги на Всевишния Бог, които ви проповядват път за спасение". Това тя правеше много дни наред. А понеже твърде дотегна на Павел, той се обърна и каза на духа: "Заповядвам ти в името на Иисус Христос да излезеш от нея. И излезе в същия час." (Деяния, 16; 16-18) Ето за какви духове става дума - за "поднебесните духове на злобата". Другото им име е демони или бесове. С тяхна помощ врачките, екстрасенсите и прочее "ясновидци" предсказват, "лекуват" и смайват неуките в духовната област хора.
В това число и италианците, които бяха хипнотизирани от старозагорката

Теодора, обявена за „ясновидката на Берлускони".

"Магьосницата" - така наричат в Италия българката Теодора Стефанова... Гласът є е нежен, изглежда плаха и крехка и никой не би предположил, че притежава свръхестествени способности. Но само след миг ставаме свидетели на някакво преобразяване. Изражението на Теодора се променя, очите є се уголемяват и стават студени и безизразни, гласът є звучи по-различно, тя цялата започва да излъчва неподозирана до този момент сила. "В такъв момент ставам друг човек - казва тя. - Това е необичайно състояние, от което страдам. Губя контрол над себе си. Ставам инструмент на "нещото" в мен. Гласът ми изрича чужди думи, казвам това, което друг иска да каже. Мъчителен процес! Понякога, като сгреша, извънземното ме упреква, разярява се и често ме наказва..." Очевидно е, че при Теодора, а и при Ванга, става въпрос за обсебване от бесове, от демонични сили."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.