Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:37 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Чувствителност и стабилност - практична теманови  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.08.09 13:50



Различни практики водят до увеличаване на чувствителността. Например, медитация, различни дихателни практики и едно много широко „други”. В определени моменти падат границите между Аз-а и околния свят. Тогава се случва да можеш да усетиш друг човек все едно че гледаш през неговите очи, дори и животно, да почувстваш вибрацията на кристалите, а също и да се докоснеш до неща, които не се виждат с просто око. Нали в това е същността на окултизма, ако съдим по названието му – търсене/намиране това, което е скрито, преодоляване на границата.

Граници са нужни, обаче, за да запазиш стабилността. Затова увеличаването на чувствителността понякога е съпроводено с временна загуба на стабилност (ако загубата е постоянна – виж темата на Анюел за лудостта

).

Случвало ли ви се е да загубите временно стабилност? Намирате ли я на по-високо ниво? А да повишите чувствителността си? По-добре ли е да не се споделя (сега със самото споделяне на късче опит се отварям за нападки, но май привикнах)? Как запазвате/връщате границите си?

Темата ми е практична – и се базира на написаното наскоро от . Не ме интересуват разни теоретични фантасмагории – не че мога да попреча на теоретиците да пишат, разбира се.

Напоследък четем все за Светата Троица, та се опитвам да изместя дискусията в по-друга насока.

Don't tell me what I can't do

Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: amazonian]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано16.08.09 14:42



не си схванал теорията, за да питаш за практика



контрол над импулсите

при инициация и призовавния, за които не си подготвен може да се получи меко казано дезорганизация т.е. хаоса да те завърти във вихъра си. Винаги има и контра мерки. Дали ще ги наричаш " ангелска целувка" или по друг начин не е съществено. Поради това самоинициацията не е пропръчителна.

Veni, vidi, vici

Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: мapдyk]  
Автор amazonian (ентусиазирана)
Публикувано16.08.09 15:10



Ти най-вероятно си от привържениците на Силата с главно С и вероятно смяташ, че ако в практиката има проява на слабост - това е сигнал за грешка. Но не винаги е така. Освен това, повечето имат моменти и на слабост, и трудни моменти - но просто не ги споделят - на примера на историците в древен Египет, които са регистрирали само победите и са трили всички загуби от историята.



Иначе това, което казваш за Хаоса, е така.

Don't tell me what I can't do

Редактирано от amazonian на 16.08.09 15:23.



Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: amazonian]  
Автор мapдyk (Enlil)
Публикувано16.08.09 15:33



не може предварително да се знае какво би произтекло при пробуждането на подсъзнанието на даден човек.


и оттук твърдението, че никой не може да не научи на този път.

само схващане за бог , сила и т.н. е поставяне на граница.

Veni, vidi, vici

Редактирано от мapдyk на 16.08.09 15:47.



Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: amazonian]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано16.08.09 16:31



Здрасти, важна тема си отворила. много е трудно да си чувствителен и отворен, и това да е задълго. както една много уважавана от мен жена ми казваше - ти искаш да медитираш нон-стоп, но това не е добре

понеже никак не е лесно. трябва да има граници, те точно позволяват на човек и да може да бива в други реалности - т.е. да ги сменя без страх от трайно загубване на самоидентичността. за това всяка школа си има похвати - магьосниците ще кажат, аз знам само, че там има разни магически кръгове, които освен, че дават връзка с разни духовни същества, позволяват после, като излезеш от тях, да се върнеш обратно в 'нормалната' си кожа. или пък всеки ритуал си завършва с някаква завършваща фраза - благодарност примерно, и знаеш, че това е - и край, връщаш се обратно.

заземяването е директен енергиен метод за възстановяването на обичайните граници, практикувано от по-директно енерго-свързващите като при дао, например.

твоето мнение за границите какво е, ти какво практикуваш - какво работи при теб?



Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: amazonian]  
Автор specular (минаващ)
Публикувано16.08.09 21:05



В грешната посока си... Конкретно за животът ни тук, границите са най-важният опит който може да се добие. Границите утвърждават азът, а иска ли ти се да вярваш или не, азът има централна роля в еволюцията. И не случайно поради това е пренебрегват или експлатиран по какви ли не грешни начини. А относно обратният процес, тези които са устроени така, няма как да избягат от него и да се опитват, а другите - няма как да го разбират и да опитват. Стабилност се осъществява разбира се чрез баланс на двата процеса. Което е трудно нещо (и ето защо повечето могат да се развиват единствено в едната посока - общовалидната). Разум трябва на първо място.



Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: жpв]  
Автор Srimad (swami)
Публикувано16.08.09 21:40



Истинската медитация няма "край", няма и граници,
но има нива, през които медитиращия преминава
в процеса на осъзнаване.

Истинската медитация означава просто 'будност' и 'наблюдение' във вътрешните процеси.
Не означава бягство от тялото, че да се завръщаш обратно,
а напротив, събираш се в него.
Цялото енергийно-комплицирано същество е разпръснато в хиляда и една посоки изгубвайки всякаква структура под въздействието на външни намеси и неосъзнатост. Дори незнаем,
кои са собствените ни мисли, а имаме ли такива изобщо?!

Медитацията означава събиране, центриране в собственото ти тяло,
на първо място. След това центриране, концентрираната енергия
ще започне да става все по-съзнателна и все по-съзнателна за самата себе си, местопребиваване си и качеството си.
Промяната на качеството се осъществява с волята.
Ако е силна, ще става лесно, почти от самосебе си,
ако не е,тогава ще се изисква повече време за процесите.

Магията няма нищо общо с медитацията.
При магията се използват съзнателно образувания от
негативна енергия, която се насочва волево в полето на друг човек.

Медитацията е много далеч от такива тъмни "експерименти".

Какво значи да се върнеш обратно в нормалната си кожа?
Да се върнеш обратно в потока на обичайните 'си' мисли ли?

Това изобщо не е нужно при медитацията,
а напротив.



Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: amazonian]  
Автор Srimad (swami)
Публикувано16.08.09 21:56



Да, така е. След няколко месеца медитация,
наистина границата или по-скоро бих го нарекъл "пердето" пада
и всичко наоколо се вижда пъти по-ясно, и пъти по-красиво.
Аз бях изумен когато след 2 месеца медитация,
излезнах навън и видях как земята диша заедно с мен, тревата..
небето изглежда беше слезнало на земята, аз бях сред пухкавите облаци..
а зимата, снега блестеше като купчина скъпоценни камъни,
възхита и изумление, бил съм сляп за тази красота, толкова много време..
За първи път видях перфектните форми на снежинките,
отново изумление

...каква красота, какво изящество..

Да, това е смисъла на търсенето,
да паднат бариерите на умствените заблуди, прегради и пр.
да се запази собственото поле от външни намеси
чрез увеличаване количеството на умствената тишина,
давайки място и пространство на чистата природна Сила.
И тогава да се слееш с природата, с цветята - да ухаеш заедно с тях,
да летиш с вятъра и да галиш дърветата заедно с него,
птицата която лети високо в небето в пълната си свобода,
да летиш вместо нея в небосвода...

Това са първите признаци на тази чувствителност за която говориш.
Стабилността вече е друга фаза.
За нея се воюва.

Редактирано от Srimad на 16.08.09 22:02.



Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: Srimad]  
Автор жpв (капка в морето)
Публикувано16.08.09 21:56



Мила/мили,
медитации има много. изглежда, че на теб не ти е познато усещането за изчезване на тялото по време на медитацията. защото, ако ти беше познато, щеше да си наясно, че тогава няма усещане за граници. все пак, ясно е че субектът съзнава.

когато човек медитира, става много по-чувствителен към енергийните същности, мисли, намерения, желания - на другите хора - и има омент, в който си задава въпроса 'това, което усещам мое ли е, или на този до мен, или на онзи там'. и това е преживяване, което се случва с медитиращия именно извън медитацията, но заради нея. затова и теми като настоящата, имат смисъл.

Магията няма нищо общо с медитацията.
При магията се използват съзнателно образувания от
негативна енергия, която се насочва волево в полето на друг човек.

това е, което ти имаш предвид под 'магия'. не и аз. помисли още над въпроса, ако т идва от вътре - помедитирай над това



като съдя по страстта, с която ми отговаряш, дали не сме си писали вече по-рано? имам предвид - ти, с различен ник? както и да е, и да сме, и да не сме, аз нямам желание да споря с теб и да се закачам за заядливост - твоя или нечия друга. помисли си какво в теб те кара да се закачаш за мен. това си е твой процес, не мой

както един познат казваше - прегръщам те с любов

Редактирано от жpв на 16.08.09 21:57.



Тема Re: Чувствителност и стабилност - практична теманови [re: amazonian]  
Автор arancabal (moga6tiq)
Публикувано16.08.09 23:34



Да , правилни наблюдения имаш! Но това не е страшно и след известно време преминава.Случва се и човек за известно време да стане непохватен, избухлив и т.н. Това кара много да спрат да се занимават , защото смятат това за лош знак! За самоиницияцията! Това е много интересна тема, доколкото може да се наре4е самоинициация. Обикновено под това се има предвид, въвеждане в нещо си от друг човек по опитен и по напреднал. Има, обаче и спонтанни инициации, но само на пръв поглед. Човек може да бъде иницииран и от висши духовни същества, както за добро , така и за лошо.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.