Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:37 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Еволюцията на човека!нови  
Автор Пpokълнaтия (PHOENIX)
Публикувано07.08.09 15:38



Не знам кой клуб е най-подходящ за тази тема (може би "Шантав клуб") и за това я пускам тук, а ако искат да я местят или трият...

Какво ще кажете за това:

Да предположим, че съществува разумен Бог който е създал човека и да отхвърлим теориите за извънземна намеса в еволюцията ни!

Значи, Бог е създал Адам от кал по свой образ и подобие, а после и Ева.
Те са били същества много близки по вид до маймуните, но не са били точно маймуни и са започнали да се размножават помежду си (известно е, че Адам и Ева са имали 300 деца и след като са били единствените хора на планетата са били принудени да се чифтосват брат и сестра).
Научно е доказано, че при кръвосмешение при хората се раждат изроди. Потомците на Адам и Ева (поради още животинския си интелект) не са обръщали внимание на изродяването на поколението си...
Това продължило докато човека е мутирал до нивото на това което днес наричаме "снежен човек", "голямата стъпка", "саскуоч" и др. имана и на това положение вече роднините били толкова далечни, че поколението е престанало да мутира, но още е нямало никакъв зачатък на интелект (или е бил недостатъчен).
Тогава Бог, за да продължи мутацията за постигане на разумен вид, е ударил потопа като е спасил само Ной и семейството му, и изродяването е започнало наново.

Значи, човека не е еволюирал от маймуната, а ние сме изроди и костите които са намерени на наши прародители не са се преобразявали еволюционно, а са мутирали заради кръвосмешението...

Тази щуротия се връзва както с религията (Бог ни е създал...) така и с науката (не може брат и сестра да се чифтосват без мутации в плода).

Шашнах ли ви пак?





Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: Пpokълнaтия]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано07.08.09 20:37



Казваш да отхвърлим теориите за извънземна намеса в еволюцията ни.

А извънземните кой ги е създал, не е ли пак разумен Бог?

Много условности си вкарал в хипотезата си.

Твойта ми мяса на това, дето един инженер изчислявал проект, в който се приемат ориентировъчно стойностите (от...до) на различни коефициенти, като изкарва крайния резултат с точност до третия знак след десетичната запетая!?

Не е възможно да правиш определено количество предположения и да искаш изводите ти да са достатъчно достоверни.

Но все пак помага!

Дерзай!
На геният му са необходими щуротии за да се чувства комфортно.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: paparosko]  
Автор Пpokълнaтия (PHOENIX)
Публикувано07.08.09 21:00



Добре де, ама я виж какви са ми предположенията!
1. Нещо на което се гради цялата ни религия - че има разумен Бог който ни е създал.
2. Нещо което религията отхвърля и в което вярват много малко хора - че са се намесили извънземни в развитието ни...

Тези допуски са поставени много преди мен.



Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: Пpokълнaтия]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано07.08.09 22:16



Така е.
Ама ти още ли вземаш религиозните догми за чиста монета?

А за това, че тези допуски са поставени много преди теб , мога да ти отговоря с един цитат от книгата "Махатма 1&2" от Браян Гратън:

"Това, което човечеството е научило в миналото за творението, е това, което съществуванието не е - и в това е парадоксът!"

Препоръчвам ти тази книга. Смятам, че ще останеш доволен.




Никога не казвай никога!



Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: paparosko]  
Автор Пpokълнaтия (PHOENIX)
Публикувано07.08.09 22:22



Абе, аз вярвам във всичко и в нищо.
Обичам да оглеждам проблемите от всички гледни точки и за това "теориите" ми звучат противоречиво.



Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: Пpokълнaтия]  
Автор _europa_ (<*)))))><)
Публикувано07.08.09 23:59



Нещо за замисляне-
Според физиците, а и духовно извисените, погрешно хората възприемат, че Бог прави. Той не прави, той Е. Той не мисли, той Е. Така, че Бог не създава хората, те СА част от него, а и него самият.
После човек еволюционира на два плана различни един от друг- едно е еволюцията на тялото и второ еволюция на душата. Едното няма нищо общо с другото.
И като последно много е съмнително Ева де е родила 300 човека. От физиологична гледна точка жената няма този капацитет, мисля аз, освен ако не е прилагана инвитро техниката или нещо подобно.


От къде да знам...

*Мир и Светлина вам*


Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: _europa_]  
Автор Пpokълнaтия (PHOENIX)
Публикувано08.08.09 00:26



Нещо не четеш добре...
И аз съм на твоето мнение за това що е Бог, но според тимотеевата Църква не е така, а кактоо писах по-горе, обичам да оглеждам проблемите от всички гледни точки, а и писах, че допускам съществуването на разумен Бог...

А Адам и Ева са живели 900г. Защо да не може за това време да роди 300 деца?



Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: Пpokълнaтия]  
Автор 3мeят_ (змей)
Публикувано08.08.09 09:01



А защо се предоверяваш на Библията писана от неуки равини?
Най-вероятно сме създадени от маймуните след много опити! Бог е ползвал чернова



Победа или Валхала

Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: Пpokълнaтия]  
Автор antibrahman9 (непознат)
Публикувано08.08.09 10:44



Еволюцията на човека! ала-бала В действителност не е имало никаква еволюция още по-малко хората имат нещо общо с маймуните или са били създадени по тяхно подобие.Всички тези теории са пълна щуротия -за тях няма никакви доказателства.







Тема Re: Еволюцията на човека!нови [re: 3мeят_]  
Автор antibrahman9 (непознат)
Публикувано08.08.09 10:51



В отговор на:

А защо се предоверяваш на Библията писана от неуки равини?




Библията не е писана от неуки равини,а от светци и пророци,които са постигнали смисъла на живота -единение с Бог.Чрез тях в Библията е говорил сам Бог.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.