Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Чува ли ви Бог молитвите или...нови  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано25.09.08 18:09



... независимо от окултните Ви старания е глух...



Между другото специално за попетата от форума: как я виждате тая работа с това, че "Бог вижда всичко", това от същността на Бога ли произлиза или Му досанят Ангелите Му ?
Във втория вариант, който за мен не е сериозен можете ли да си представите какъв клюкарник е на Небасата . Ми то Ангелите Му сигурно се редят на опашка, за да снасят инфо, освен ако инфото не тече телепатично.
Първия вариант ми се вижда малко по реален като произхождаме от всеприсъствието като част от същтността на Бог...
И в двата варианта се натъкваме на "Небесен Биг Брадър", който на мен лично никак не ми харесва.

И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Re: Чува ли ви Бог молитвите или...нови [re: Anuel]  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано25.09.08 19:40



бог няма пряка намеса за това има предопределение, всичко е предначертано още преди да се е появило:)





Тема Re: Чува ли ви Бог молитвите или...нови [re: Anuel]  
Автор zwerfster (huismuis)
Публикувано26.09.08 00:59



за молитвите не знам, ма благодарностите със сигурност

"Небесен Биг Брадър", който на мен лично никак не ми харесва.
Ми той като си играе на воайор аз що да не си играя на есхибиционист/и без друго грешката е у производителя - сиреч у него - представи си само каква досада ако всички успеем да сме изрядни по устава/библията/ ми той ще почне да скучае

Кво ли правят в Рая сигурно по цял ден спят и сънуват кошмари да си разнообразят безметежното ежедневие



Тема Re: Чува ли ви Бог молитвите или...нови [re: Anuel]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано27.09.08 18:13



Ти не знаеш ли, че Бог е Троичен. Отец, Син и Дух.

За Духа Свети има специална молитва, която точно отговаря на твоя въпрос.
Запиши си я и всеки ден я казвай с вяра.

"Царю Небесни, Утешителю, Душе на Истината, Който си навсякъде и ВСИЧКО изпълваш, Съкровище на благата и Подателю на живота, дойди и се всели в нас, очисти ни от всяка сквернота и спаси, Благий, душите ни!"

Тоест, Той е навсякъде и всичко изпълва и нищо не може да се скрие от Него. Дори и всяка МИСЪЛ на човека.

Чува всяка молитва, но не изпълнява всяка молитва, защото не всяка молитва е полезна за нашата безсмъртна душа.



Тема Re: Чува ли ви Бог молитвите или...нови [re: Anuel]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано28.09.08 00:07



Много глупости и безсмислици си "изръсил" тук...Чува ли ви Бог молитвите или независимо от окултните Ви старания е глух...Богът не е глух,а ти си много далеч от Него... Ако ти си извън града, а Той е в центъра ,естественно че колкото и да Му викаш, или се молиш Той(така нареченият Бог), НЯМА да те чуе!

Виж, ако се доближиш до Него(по някакъв начин, по твой избор), можеш дори да Му "шепнеш" ,Той пак ще те "Чуе"...
...как я виждате тая работа с това, че "Бог вижда всичко", това от същността на Бога ли произлиза или Му досанят Ангелите Му ? ...Отговорът е много елементарен:"Бог Вижда Всичко"!!!...И това призлиза от Същността на Бога!!! Казаното в кавички е в преносен смисъл,но си е Така!!!
Останалата част от поста е ...безсмислена и е в стилистиката на "Скептика" меко казано...

Бог помага на слабите,но обича Силните!

Редактирано от daoford на 28.09.08 00:09.



Тема Re: Чува ли ви Бог молитвите или...нови [re: daoford]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано28.09.08 09:16



daoford,

Anuel обича да се шегува, така че не му връзвай кусур.




Никога не казвай никога!



Тема Сега сме малко по съвременни...нови [re: Tимoтeй]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано28.09.08 12:20



... и на духа божий, който изпълва всичко му викаме "земна ноосфера" - биополето на земята, което изпълнява много функции вкл.да запаметява и препрадава нагоре по ерархията мислите ни.



И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Между бъзика и сериозността...нови [re: paparosko]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано28.09.08 12:23



... исках просто да повдигна дискусия на тема "Какъв е механизма по който се изпълняват нашите желания", обаче явно и това не стана



И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Re: Сега сме малко по съвременни...нови [re: Anuel]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано28.09.08 21:41



Това не е ново и модерно, а старо и глупаво, преди Христа - идва от Изтока - тъмния и невежия!

Не се лъжи по източните простотии, а се обърни към Бог и си спаси душата.



Тема Re: Чува ли ви Бог молитвите или...нови [re: paparosko]  
Автор daoford (sastradatelen)
Публикувано30.09.08 22:33



...Anuel обича да се шегува, така че не му връзвай кусур...Не знаех,че се шегува...

За първи път влизам тук и се "изненадах" от тези расъждения...В "християнство" затегнаха дисциплината... и се разходих наоколо...

Лека вечер!!!

Бог помага на слабите,но обича Силните!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.