Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано03.07.08 21:15



Темата ми е по повод тази на baffi относно християнството.
Истина ли е то, и дали християните имат реални основания да вярват в ИСУС?
Има ли живот след смъртта и как да имаме вечен живот?
Първо искам да отбележа, че християнството не е религия. За разлика от исляма,будизма,индуизма и всички останали религии християнството е ВЯРА и преди всичко взаимоотношение с Живия БОГ. Религиите дават определени морални правила,които ако ги спазваш можеш евентуално да отидеш в рая. Единствено християнството предлага спасение не чрез добри дела, а поради любовта и милостта на БОГА. Нито Мохамед, нито Буда, нито Кришна, нито който и да е било друг основател на религия не е казал за себе си - АЗ СЪМ ПЪТЯТ към БОГА. Всички те насочиха посланията си към самите тях - те отдадоха слава на себе си. ИСУС каза, че не идва да прослави Себе Си, а Своя ОТЕЦ. Посланията на всички религии са насочени към земния живот, само ИСУС ни каза какво трябва да направим за да се спасим - да повярваме в Него.
Никой от тези основатели на религии не каза за себе си, че е Божи Син. ИСУС доказа това свое твърдение чрез многобройни чудеса и знамения. Всички чудеса които Той извърши бяха насочени към хората - той излекува множество болни, нахрани гладни, показа любов на отхвърлени, прости греховете на грешници. ИСУС показа какво означава любовта - да обичаш ближния повече от себе си. Той, въплътения БОГ, изми краката на своите ученици, като им показа да правят същото помежду си - даде им пример да служат един на друг и да се обичат. ИСУС единствен даде живота си за всички хора, като показа че най-голямата любов е да дадеш живота си за приятелите си. Никой друг основател на религия не го направи. Мохамед,Буда,Кришна и всички други са отдавна мъртви.
ИСУС Е ЖИВ! Той единствен победи смъртта и Той единствен може да даде вечен живот на тези, които вярват в него. Учението на Мохамед умря заедно с него. Мохамед е мъртъв, той не можа да победи смъртта, следователно не би могъл и да даде пътя към вечния живот.
ИСУС е жив! Доказателство за това е променения живот на 12 изплашени до смърт ученици, които се разбягаха и оставиха своя учител сам в Гетсиманската градина,някои дори се отказаха от Него. След първата проповед на апостол Петър в деня на Петдесятница моментално 5000 човека повярваха, че ИСУС е възкръснал. Лесно биха открили тялото му, ако не беше така, но гроба Му е празен. Мохамед отдавна изгни в гроба, но гроба на ИСУС е празен. Доказателството, че ИСУС е жив са многобройните чудеса и знамения, които съпътстват първите християни - куци прохождат,слепи проглеждат, мъртви възкръсват. Никоя друга религия не е способна да направи тези чудеса, само Живият БОГ е способен да преобрази човек и да направи от един грешник праведник. В Стария Завет са описани стотици пророчества за ИСУС. Вероятността само едно от тях да се изпълни за даден човек е едно на милиони. Исторически, археологически,културни и множество други източници свидетелстват, че ИСУС от Назарет действително е Божия Син.
ИСУС е жив и знаменията, които се вършеха в Неговото име преди 2000 години се вършат и днес. Преди 1 седмица се върнах от мисия в Перущица. Проповядвахме на хората там, че ИСУС умря за техните грехове и ако повярват в Него ще се спасят. Сред проповедите се молехме за болни хора.
Една възрастна жена с пердета на очите изяви пред всички хора, че е изцерена и вижда идеално. Друга жена с нарушено зрение също свидетелства с огромна радост, че може да вижда. Човек, болен от епилепсия с припадъци всеки ден каза, че след молитвата не е имал нито един припадък. Жена с болки в краката с вълнение изяви, че е изцерена. Човек в инвалидна количка от 2000 година, се изправи от количката и за първи път от 8 години направи крачки. И най-голямото чудо беше, че имаше хора, които повярваха в ИСУС и предадоха живота си на Него. Най-голямото чудо е спасението на човешката душа. Лично познавам младеж, който преди няколко години умираше от последен стадий рак - сега е напълно изцерен, дори си има семейство. Познавам също и жена, на която са и давали дни живот от последен стадий на рак - сега е напълно здрава и си има дори собствен бизнес. Мога да изброявам още много чудеса, на които лично съм била свидетел или са ми разказвали приятели, които са присъствали. Миналата година жена на легло парализирана от няколко години беше напълно изцерена и това е документирано с видеокамера.
Всички тези чудеса се случиха единствено и само В ИМЕТО НА ИСУС ОТ НАЗАРЕТ!
Ако някой все още мисли, че съм промит мозък,и си вярвам на приказки от 1001 нощ нека зададе въпросите си,с радост ще отговоря



Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 21:20



Кой не вярва в Бог????





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: astra7]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано03.07.08 21:24



А кой според теб е БОГ? За едни е аллах,за други буда, за трети бог са парите, за четвърти окултизма. Как ще различиш Истинския от толкова много фалшификати? Има само Един БОГ и това е БОГЪТ на Израил. Има само една спасителна вяра, която може да доведе човека до Него и това е вярата в Неговия Син ИСУС.
Всяка друга вяра ще те ползва само на тази земя. Ами после?......

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 21:42



Да, Бог е един и Негов син е Исус, мислиш, че не го знам ли, но съм антирелигиозен и това въобще не ми пречи да знам, че има Бог. Вечният живот е за всички!





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: astra7]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано03.07.08 22:33



и аз съм антирелигиозна, защото има само една спасителна вяра и тя е в ИСУС. А вечният живот че е за всички така е, човекът има безсмъртна душа. Работата е там какво ще стане с тази душа след като напусне тялото - дали ще бъде с БОГА или ще се наложи да си изплаща греховете защото не е приела, че греховете и вече са платени. А грехът така или иначе трябва да се плати. И най-добре ще е всички да приемем, че ИСУС вече го направи вместо нас, отколкото да се правим на герои и да си плащаме греховете сами. Дали е приятна процедура плащането на грехове - ами виж и прецени

http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 23:03



душата, когато напусне тялото започва да израства в по-голям духовен аспект, тези врели-некипели работи за грехове са глупости.





Тема Re: Защо вярвам в БОГ!нови [re: Zara_83]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано03.07.08 23:07



БОГ Е ВИЧКО, КОЕТО Е И ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е!

Защото накъдето и да се обърна все виждам БОГА!
А и АЗ самия съм БОГ.

А БОГ НЕ МОЖЕ ДА НЕ ОБИЧА САМИЯ СЕБЕ СИ!
И ДА НЕ ВЯРВА НА САМИЯ СЕБЕ СИ!





Никога не казвай никога!



Тема Re: Защо вярвам в БОГ!нови [re: paparosko]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 23:23



всички сме част от бога и той е част от нас. Малко хора осъзнаха тази максима.





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.07.08 01:02



Аз пък Зара изобщо не вярвам в твоя сантиментален кумир Исус.

Най-малкото, защото Той няма почти нищо общо с Предвечния Бог Слово, който евангелист Йоан описва със следните дълбоки и величествени слова:

1. В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.
2. То беше в начало у Бога.
3. Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.
4. В Него имаше живот, и животът беше светлината на човеците.
5. И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе.

9. Съществуваше истинската светлина, която просветява всеки човек, идващ на света.
10. В света беше, и светът чрез Него стана, но светът Го не позна.
11. Дойде у Своите Си, и Своите Го не приеха.
12. А на всички ония, които Го приеха, - на вярващите в Неговото име, - даде възможност да станат чеда Божии;
13. те не от кръв, ни от похот плътска, нито от похот мъжка, а от Бога се родиха.
14. И Словото стана плът, и живя между нас, пълно с благодат и истина; и ние видяхме славата Му, слава като на Единороден от Отца.


ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ, ГЛАВА 1.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОС [re: Zara_83]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 06:53



Учениците на Исус вярвали ли са в него след като са видели, че е умрял на кръста? Не са ли очаквали, че като Божи син ще бъде спасен с гръм и трясък?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.