Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:49 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОС  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано03.07.08 21:15



Темата ми е по повод тази на baffi относно християнството.
Истина ли е то, и дали християните имат реални основания да вярват в ИСУС?
Има ли живот след смъртта и как да имаме вечен живот?
Първо искам да отбележа, че християнството не е религия. За разлика от исляма,будизма,индуизма и всички останали религии християнството е ВЯРА и преди всичко взаимоотношение с Живия БОГ. Религиите дават определени морални правила,които ако ги спазваш можеш евентуално да отидеш в рая. Единствено християнството предлага спасение не чрез добри дела, а поради любовта и милостта на БОГА. Нито Мохамед, нито Буда, нито Кришна, нито който и да е било друг основател на религия не е казал за себе си - АЗ СЪМ ПЪТЯТ към БОГА. Всички те насочиха посланията си към самите тях - те отдадоха слава на себе си. ИСУС каза, че не идва да прослави Себе Си, а Своя ОТЕЦ. Посланията на всички религии са насочени към земния живот, само ИСУС ни каза какво трябва да направим за да се спасим - да повярваме в Него.
Никой от тези основатели на религии не каза за себе си, че е Божи Син. ИСУС доказа това свое твърдение чрез многобройни чудеса и знамения. Всички чудеса които Той извърши бяха насочени към хората - той излекува множество болни, нахрани гладни, показа любов на отхвърлени, прости греховете на грешници. ИСУС показа какво означава любовта - да обичаш ближния повече от себе си. Той, въплътения БОГ, изми краката на своите ученици, като им показа да правят същото помежду си - даде им пример да служат един на друг и да се обичат. ИСУС единствен даде живота си за всички хора, като показа че най-голямата любов е да дадеш живота си за приятелите си. Никой друг основател на религия не го направи. Мохамед,Буда,Кришна и всички други са отдавна мъртви.
ИСУС Е ЖИВ! Той единствен победи смъртта и Той единствен може да даде вечен живот на тези, които вярват в него. Учението на Мохамед умря заедно с него. Мохамед е мъртъв, той не можа да победи смъртта, следователно не би могъл и да даде пътя към вечния живот.
ИСУС е жив! Доказателство за това е променения живот на 12 изплашени до смърт ученици, които се разбягаха и оставиха своя учител сам в Гетсиманската градина,някои дори се отказаха от Него. След първата проповед на апостол Петър в деня на Петдесятница моментално 5000 човека повярваха, че ИСУС е възкръснал. Лесно биха открили тялото му, ако не беше така, но гроба Му е празен. Мохамед отдавна изгни в гроба, но гроба на ИСУС е празен. Доказателството, че ИСУС е жив са многобройните чудеса и знамения, които съпътстват първите християни - куци прохождат,слепи проглеждат, мъртви възкръсват. Никоя друга религия не е способна да направи тези чудеса, само Живият БОГ е способен да преобрази човек и да направи от един грешник праведник. В Стария Завет са описани стотици пророчества за ИСУС. Вероятността само едно от тях да се изпълни за даден човек е едно на милиони. Исторически, археологически,културни и множество други източници свидетелстват, че ИСУС от Назарет действително е Божия Син.
ИСУС е жив и знаменията, които се вършеха в Неговото име преди 2000 години се вършат и днес. Преди 1 седмица се върнах от мисия в Перущица. Проповядвахме на хората там, че ИСУС умря за техните грехове и ако повярват в Него ще се спасят. Сред проповедите се молехме за болни хора.
Една възрастна жена с пердета на очите изяви пред всички хора, че е изцерена и вижда идеално. Друга жена с нарушено зрение също свидетелства с огромна радост, че може да вижда. Човек, болен от епилепсия с припадъци всеки ден каза, че след молитвата не е имал нито един припадък. Жена с болки в краката с вълнение изяви, че е изцерена. Човек в инвалидна количка от 2000 година, се изправи от количката и за първи път от 8 години направи крачки. И най-голямото чудо беше, че имаше хора, които повярваха в ИСУС и предадоха живота си на Него. Най-голямото чудо е спасението на човешката душа. Лично познавам младеж, който преди няколко години умираше от последен стадий рак - сега е напълно изцерен, дори си има семейство. Познавам също и жена, на която са и давали дни живот от последен стадий на рак - сега е напълно здрава и си има дори собствен бизнес. Мога да изброявам още много чудеса, на които лично съм била свидетел или са ми разказвали приятели, които са присъствали. Миналата година жена на легло парализирана от няколко години беше напълно изцерена и това е документирано с видеокамера.
Всички тези чудеса се случиха единствено и само В ИМЕТО НА ИСУС ОТ НАЗАРЕТ!
Ако някой все още мисли, че съм промит мозък,и си вярвам на приказки от 1001 нощ нека зададе въпросите си,с радост ще отговоря



Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 21:20



Кой не вярва в Бог????





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: astra7]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано03.07.08 21:24



А кой според теб е БОГ? За едни е аллах,за други буда, за трети бог са парите, за четвърти окултизма. Как ще различиш Истинския от толкова много фалшификати? Има само Един БОГ и това е БОГЪТ на Израил. Има само една спасителна вяра, която може да доведе човека до Него и това е вярата в Неговия Син ИСУС.
Всяка друга вяра ще те ползва само на тази земя. Ами после?......

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 21:42



Да, Бог е един и Негов син е Исус, мислиш, че не го знам ли, но съм антирелигиозен и това въобще не ми пречи да знам, че има Бог. Вечният живот е за всички!





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: astra7]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано03.07.08 22:33



и аз съм антирелигиозна, защото има само една спасителна вяра и тя е в ИСУС. А вечният живот че е за всички така е, човекът има безсмъртна душа. Работата е там какво ще стане с тази душа след като напусне тялото - дали ще бъде с БОГА или ще се наложи да си изплаща греховете защото не е приела, че греховете и вече са платени. А грехът така или иначе трябва да се плати. И най-добре ще е всички да приемем, че ИСУС вече го направи вместо нас, отколкото да се правим на герои и да си плащаме греховете сами. Дали е приятна процедура плащането на грехове - ами виж и прецени

http://www.vbox7.com/play:99fd9bb8

Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!


Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 23:03



душата, когато напусне тялото започва да израства в по-голям духовен аспект, тези врели-некипели работи за грехове са глупости.





Тема Re: Защо вярвам в БОГ!нови [re: Zara_83]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано03.07.08 23:07



БОГ Е ВИЧКО, КОЕТО Е И ВСИЧКО, КОЕТО НЕ Е!

Защото накъдето и да се обърна все виждам БОГА!
А и АЗ самия съм БОГ.

А БОГ НЕ МОЖЕ ДА НЕ ОБИЧА САМИЯ СЕБЕ СИ!
И ДА НЕ ВЯРВА НА САМИЯ СЕБЕ СИ!





Никога не казвай никога!



Тема Re: Защо вярвам в БОГ!нови [re: paparosko]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано03.07.08 23:23



всички сме част от бога и той е част от нас. Малко хора осъзнаха тази максима.





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано04.07.08 01:02



Аз пък Зара изобщо не вярвам в твоя сантиментален кумир Исус.

Най-малкото, защото Той няма почти нищо общо с Предвечния Бог Слово, който евангелист Йоан описва със следните дълбоки и величествени слова:

1. В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.
2. То беше в начало у Бога.
3. Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станало.
4. В Него имаше живот, и животът беше светлината на човеците.
5. И светлината в мрака свети, и мракът я не обзе.

9. Съществуваше истинската светлина, която просветява всеки човек, идващ на света.
10. В света беше, и светът чрез Него стана, но светът Го не позна.
11. Дойде у Своите Си, и Своите Го не приеха.
12. А на всички ония, които Го приеха, - на вярващите в Неговото име, - даде възможност да станат чеда Божии;
13. те не от кръв, ни от похот плътска, нито от похот мъжка, а от Бога се родиха.
14. И Словото стана плът, и живя между нас, пълно с благодат и истина; и ние видяхме славата Му, слава като на Единороден от Отца.


ОТ ИОАНА СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ, ГЛАВА 1.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 06:53



Учениците на Исус вярвали ли са в него след като са видели, че е умрял на кръста? Не са ли очаквали, че като Божи син ще бъде спасен с гръм и трясък?





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: astra7]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано04.07.08 06:58



Тук не съм съгласна. Душата не може да израства когато напусне тялото. Тя може да се освободи от разни ограничения, които й поставя материалният носител, но не и да израстне.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Kaлoмaин]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано04.07.08 08:21



присъщо на душата е съвършенството, но то не се проявава от веднъж тутакси, за това написах, че ''израства''.





Тема Ебати, гадната спекулация...нови [re: Zara_83]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано04.07.08 14:32



... аз имам удоволствието да те поканя в онкологичното/очното отделение на болницата където работя и ако чрез молитва изцериш дори 1 човек, веднага ще ти преведа 100 000 лева като дарение !!
Ало...



И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Re: Ебати, гадната спекулация...нови [re: Anuel]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано04.07.08 16:17



това е възможно обаче, но трябва да си изпаднал в транс и силно желание, зада бъде молитвата чудотворна.





Тема Re: Ебати, гадната спекулация...нови [re: astra7]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано04.07.08 17:35



Въпросът, е че техните молитви са далеч от чудотворството



И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано04.07.08 17:53



Ето какво каза Исус за тези които непрекъснато споменават неговото име:

21. Не всеки, който Ми казва: Господи, Господи! ще влезе в царството небесно, а оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен.
22. Мнозина ще Ми кажат в оня ден: Господи, Господи! не в Твое ли име пророкувахме? И не в Твое ли име бесове изгонвахме? И не в Твое ли име много чудеса правехме?
23. И тогава ще им кажа открито: никога не съм ви познавал; махнете се от Мене вие, които вършите беззаконие.


А оня, който изпълнява волята на Моя Отец Небесен!!!

***



Тема Не му се очертава римейк на Иссус...нови [re: Tъpcaч_]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано04.07.08 18:46



... Бог Отец явно си е озаптил "синчето"



И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Контра предложение.нови [re: Anuel]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано04.07.08 19:56



Прати един тежко болен, но с Вяра /Православна!!/ в нашето манастирче до Свищов, където за една седмица молитви пред чудотворната икона на Богородица ще се излекува с Божията помощ. Ще плати само за няколко свещи.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Tъpcaч_]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано04.07.08 20:02



Точно този текст имах предвид като й отговорих и аз.
Христос изисква не просто викане към Бога и правене каквото ни харесва, а послушание с търпение по изпълнение на Двата Закона на любов към Бог и църква и любов към ближните, в рамките на Църквата и Нейните Правила и изисквания.

Спасение и вечен живот не се дава тъй лесно. Това е Огромна награда за Огромен ТРУД!

А кой днес се труди по Христовия тежък закон ОГРОМНО!!??

Затова и ада се напълни, а рая е празен...



Тема Re: Ебати, гадната спекулация...нови [re: Anuel]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано04.07.08 20:42



какво точно имаш на предвид?



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор abriev (минаващ)
Публикувано04.07.08 22:34



ти не си христианско чедо...в коя секта си?





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Tимoтeй]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано05.07.08 08:09



bull-shits или преведено: ГЛУПОСТИ!!!





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: abriev]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано05.07.08 08:10







Тема Богохулството на някогашните "християнски" аскетинови [re: Tимoтeй]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано05.07.08 10:11



Извинявай, но това са само мрачни средновековни аскетични и богохулни вариации на тема спасение и вечеен живот.

Защо богохулни?

Защото "човек не по своя воля се ражда, не по своя воля живее и не по своя воля умира". Той наистина е едно почти безпомощно божие дете дори и когато достигне твоята възраст.

И вместо, както всяко едно дете, човек да се уповава преди всичко на своите родители - на своя Отец Небесен и на своята майка природата, тези богохулници се опитват да го откъснат от Бога и природата, да му внушат сатанинска гордост, че неговото бъдеще, неговото спасение или погибел се намират изцяло в неговите ръце!

А самият Бог бива представен като някакъв некадърник и садист, който не е способен да се погрижи както трябва за своите собствени дефектни творения.

Намирам това уж християнско средновековно виждане за света за напълно погрешно и вредно. Още повече, че то напълно противоречи и на духа, и на буквата на Евангелието.

Много по-близко по сърце ми е мъдростта на мюсюлманите-суфии, за които Бог преди всичко е вечен съзнателен космически океан от любов.

И те, вече пламтящи в тази Любов, ни казват:

Бог толкова много обича човека, че прави всичко, за да го доведе по-скоро при себе си. Човек трябва единствено да му се довери напълно и да не му пречи!



Тема Re: Ебати, гадната спекулация...нови [re: astra7]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано05.07.08 11:26



Искам да кажа, че това са безсилни сектанти, които спекулират наляво и надясно с някакво "чудотворство"



И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Re: Ебати, гадната спекулация...нови [re: Anuel]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано05.07.08 12:19



е, така съм съгласен. Сектанти, фанатици и т.н., чудеса не могат да правят, защото са прекалено далеч от духовното съзнание, въпреки, че знаят че има бог, но това едва ли е достатъчно.





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Darth†Vader™ (power)
Публикувано05.07.08 20:36



християнството е идиотизъм, който няма нищо общо с окултизма!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Darth†Vader™]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано05.07.08 20:56



изобщо религиите, нали....





Тема Re: Богохулството на някогашните "християнски" аскетинови [re: Aлekc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано05.07.08 22:49



Добре говориш, но не разбрах защо приписваш на Църквата такива непривични за Нея неща. Точно тя подтиква за любов първо към Бога и после към ближния.

Ти знаеш този текст Бог отдаде Своя първороден Син, за да спаси света.
В Истинската Църква има Истински Свети Дух. Това е прекрасно - повярвай ми. Ако нещо си повлиян от еретиците католици - просто забрави...



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Tимoтeй]  
Автор Truden (много труден)
Публикувано06.07.08 02:15



В отговор на:

любов към Бог и църква и любов към ближните, в рамките на Църквата и Нейните Правила и изисквания




Тимотей, няма да се съобръзявам с възрастта ти, която си заявил в този форум и ще ти кажа направо: Смърдиш на смърт.
Не старостта ти смърди а невежеството което проповядваш смърди на смърт.

Любов, момче младо, без РАМКИ, ПРАВИЛА и ИЗИСКВАНИЯ !
Това е Закона !

Лъжеш, защото друго не познаваш, освен лъжата с която си израсъл.
Така са те учили и ти така учиш, но първата заповед не е "обичай Бог и църквата", а "да възлюбиш Господа твоя Бог от цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкия си ум и с всичката си сила".
Втората е: "Да възлюбиш ближния си като себе си"
Не в РАМКИТЕ на църквата!
Не по нейните ПРАВИЛА и ИЗИСКВАНИЯ.
А от "цялото си сърце, с цялата си душа, с всичкия си ум и с всичката си сила".
Както обичаш себе си.

Обичаш ли така?
Отговори си и ще си видиш мястото.

Такива като тебе, момче младо, разложиха църквата, за да се разложи и сътвореното от Исус.
Вие не градите а разграждате и съсипвате.
Отвратихте хората от църквата а после бълвате проклятия срещу онези, които сами прогонихте.

И изплюй тази шибана дума "ПОСЛУШАНИЕ".
Послушание на кого? - на църквата ли?
На тая църква която си ти ли?

Не послушание а Смирение, момче младо, ама то не е за твърдо-сърдечни и мекоглави човеци живеещи в рамки по правила и предписания.
Ти не си се смирил а си се примирил с рамките правилата и предписанията.
Затова и никога няма да научиш какво е Смирение и Любов.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Truden]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано06.07.08 18:11



Много си Лесен за отговаряне.

Говориш сектантски като виждаш един текст, а другият текст не го виждаш.

Как можеш да обичаш Бог, без послушание към Неговите Заповеди?! Не можеш. Затова и Бог ни казва: Който не послуша и Църквата, нека ти бъде като езичник и митар.

И който слуша вас /апостолите и техните наследници епископи и свещеници/ МЕНЕ СЛУША!

Както правилно казват светиите: Който слуша себе си, слуша сатана!



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Tимoтeй]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано06.07.08 19:35



Явно се налага отново да ти напомня, че за пореден път злоупотребяваш със словото Божие.

В конкретния случай думата "църква" е употребена от Исус в смисъл на местна (юдейска) религиозна общност и няма нищо общо със създадената доста по-късно средновековна императорска Църква, която и до днес се опитва да ни внуши, че е Христова.

15. Ако съгреши против тебе брат ти, иди и го изобличи насаме; ако те послуша, спечелил си брата си;
16. ако не послуша, вземи със себе си още едного или двама, та с устата на двама или трима свидетели да се потвърди всяка дума;
17. ако ли пък не послуша тях, обади на църквата; но, ако и църквата не послуша, нека ти бъде като езичник и митар.

ОТ МАТЕЯ СВЕТО ЕВАНГЕЛИЕ, ГЛАВА 18.


Нека не забравяме, че според Евангелието Исус съвсем не е смятал, че е дошъл да основава някаква светована църква.

В глава 15 на Евангелие от Матея Той дори чистосърдечно и скромно заявява за себе си следното:

24. Аз съм пратен само при загубените овци от дома Израилев.

Тези думи на Исус поставят под сериозно съмнение автентичността на някои други изказвания, които му се приписват по-нататък в същото това Евангелие.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Tимoтeй]  
Автор Truden (много труден)
Публикувано06.07.08 22:13



Тимотее, не съм сектант, щото не ходя на църква, но съм кръстен в православната църква.
Както и да е, не е от значение.

Когато обикнах Бог, не знаех че трябва да го слушам чрез църквата и без нея стигнах до Него.

В Матея 18:17 се говори за църквата която още не е създадена и която при създаването си като СЪБРАНИЕ на едноверци, е била не корумпирана, неразвратена, църква водена от светци а не от алчни дебелаци които се бият в подялбата на църковното богатство и влияние
В онова време водачите на църквата са били онези които Исус нарече братя и които в името на Исус вършеха чудесата на Исус.
Кой от църковните водачи познава Исус както те го познаваха, кой може да върши чудесата които те вършеха и кой може да разясни думите Му както те го правеха.

И не наставлявай с Библията както дяволът го прави, Тимотее.

Ще се радвам ако съм ти лесен, но не ми изглежда така


На теб ти е все още трудно да вденеш, че Любовта не се нуждае от послушание защото е ВЯРНА, а послушанието не ражда любов а слуги и роби.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор ~quo vadis (?)
Публикувано13.07.08 11:00



Да,богът на евреите...


~~~~~~~~~~~~~~~~~
LГLГLГLГLГLГLГLГLГLГL
~~~~~~~~~~~~~~~~~

Редактирано от ~quo vadis на 13.07.08 11:01.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Aлekc]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано13.07.08 16:38



Грешиш. Христос казал тези думи, за да чуе думите на жената за псетата и за трохите.
Иначе защо проща ап. Петър при езичниците и Корнилий?



Тема Re: Контра предложение.нови [re: Tимoтeй]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано13.07.08 19:03



А ако не се излекува, ще му кажете че няма достатъчно вяра...



И не е моя Силата и Славата, но парите са си мои

Тема Re: Контра предложение.нови [re: Anuel]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано13.07.08 23:00



Ако не дойде тук значи няма вяра. Ако дойде значи има вяра и ще бъде излекууван, за да се посрамят другите...



Тема Re: Контра предложение.нови [re: Tимoтeй]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано13.07.08 23:08



човек може да бъде излекуван и без вяра и на всяко кътче по Света...



истината и логиката са относителни

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Truden]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано13.07.08 23:50



Този път зададе труден въпрос, но за мен няма трудни въпроси. На теб ще ти е трудно да ме разбереш, обаче...

Че си кръстен не е маловажно, а много важно. Това е добро начало и прошка на първороден грях.

Но Христос не може вечно да живее на земята и затова е оставил своите наследници апостолите и след тях свещениците.

Христос Сам казва, че след Него ще се втурнат вълци грабители да разтурят стадото и да изкривяват вярата.

Но за свещениците е казал да не гледаме какво вършат, а да слушаме какво говорят!!! А те четат Словото и говорят правилно и спасително. Чудеса не могат да правят -и не само те - днес сме последни времена - чудеса стават само пред чудотворни икони /особено на Богородица/.

Има хубав пример за твоя въпрос в Преданието. Един богат човек си осиновил син на 10-12 години и го пратил в Църквата да го кръсти свещеника. Но като се върнал казал, че не свещеника го кръстил /защата бил вързан с едни вериги/ а някакъв красив Юноша го кръстил... Другите хора виждали как свещеника го кръсти, но Бог отворил очите на момчето за истината...

Богаташът извикал веднага свещеника и той си признал всичко - бил отлъчен от свещенство, заради грехове и като дошъл в този град скрил това и те го назначили свещеник. Покаял се и станал монах, за да си спаси душата.

Тоест, няма значение, че нашите свещеници са лоши - чрез тях върху нас се излива Божията благодат. Без Църквата обаче е ерес и грях - ти ставаш като езичник и митар по думите верни на Христос Мат. 18:17.

Уважаеми Труден, нали не ти трудно да ме разбереш?! Любов към Бога, означава любов и към Тялото Му- тоест Църквата Му, като институция, а не като сбор от грешни хора. Нима има на земята днес безгрешни сред нас, хората от последните времена?!



Тема Re: Контра предложение.нови [re: astra7]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано13.07.08 23:54



Да, ако плати 100 000 евро и то не за всички болести, а само за някои.

А при Бога и Чудотворната икона на Неговата Майка ВСИЧКИ болести безплатно!!!!!!

разликата е съществена, нали?



Тема Re: Контра предложение.нови [re: Tимoтeй]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано14.07.08 00:48



аз нямах това на предвид, просто човек може да бъде излекуван навсякъде по всяко време от Бог...... това е!



истината и логиката са относителни

Тема Re: Контра предложение.нови [re: Tимoтeй]  
Автор LW. ()
Публикувано14.07.08 20:06



Вярата не е само религиозно понятие.



Тема Re: Контра предложение.нови [re: astra7]  
Автор Tимoтeй (монах в света)
Публикувано14.07.08 20:33



Не, не може навсякъде да бъде излекуван.

По принцип болестта е вследствие на греха. Бог не бърза да те излекува, ако ти не си осъзнал греха. /осъзнаването и покаянието за греха е достатъчно за спасение на душата/ Тогава Бог може да те излекува, защото болестта е свършила своята работа.

Когато твоя грях е безцърковност, как може Бог да те излекува извън Църквата? Напротив, тук се намесва дяволът и той може временно да те излекува, за да останеш в греха и да загинеш.

Но милостивия Бог пак ти дава болест, за да можеш да се осъзнаеш...
Напълно и стабилно лекува само Бог, чрез Църквата.



Тема Re: Контра предложение.нови [re: Tимoтeй]  
Автор astra7 (providence)
Публикувано14.07.08 21:24



болеста е в следствие от наследвствени недъзи, също и от енергиен дисбаланс, но не и от ''грехове''.

Бог няма нужда от посредници, като църквата, която пропагандира глупости, лъжи и мисли само за пари, пари........... пари $$$.



истината и логиката са относителни

Тема Re: Ебати, гадната спекулация...нови [re: Anuel]  
Автор _^)= (прехвръкващ)
Публикувано19.03.09 01:16



"... аз имам удоволствието да те поканя в онкологичното/очното отделение на болницата където работя и ако чрез молитва изцериш дори 1 човек, веднага ще ти преведа 100 000 лева като дарение !!
Ало... "


Има безброй случаи на световно ниво, когато молитви са изцерили хора от всякакви "неизлечими" болести. Вкл. и рак.

Феномен необясним за науката. Това, че лично ти не си бил свидетел на подобно чудо не го прави несъществуващо....





Гонете Мрака навсякъде!

Тема Re: Ебати, гадната спекулация...нови [re: _^)=]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано19.03.09 01:23







Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Aлekc]  
Автор _^)= (прехвръкващ)
Публикувано19.03.09 01:40



"Аз пък Зара изобщо не вярвам в твоя сантиментален кумир Исус.

Най-малкото, защото Той няма почти нищо общо с Предвечния Бог Слово, който евангелист Йоан описва със следните дълбоки и величествени слова:

1. В начало беше Словото, и Словото беше у Бога, и Бог беше Словото.
2. То беше в начало у Бога.
3. Всичко чрез Него стана, и без Него не стана нито едно от онова, което е станало. "


Библията е базирана на.... притчи и ако някой почне да я тълкува без да му е отворен ума за тяхната истинска стойност и значение се получава преливане от пусто в празно.
За какво "Слово" става дума в Библията, а? За думи ли? На какъв език?

Спомням си тълкуванието на един велик йога на тези слова написани в Библията, което имах късмет да открия и прочета преди около 30 год. някъде и съм запомнил.. Ще се опитам да го предам с мои думи:
Всичко съществуващо, което долавяме със сетивата си е нищо повече от една вибрация. Вибрации на различна честота и съответно по-ефирни и по-материални. Когато става дума за думите - те са един вид вибрация на етера с която си служим за да разменяме мисли и др. помежду си.

" В началото бе "Словото" се превежда: Светът е възникнал от създаването на определени вибрации на етера от страна на Бога. И всичко около нас вибрира.
И Бог е в тези вибрации и контролира всичко и както е казано в Йога играе 3 роли:
Създател
Поддържник /на създаденото/
Разрушител

Прекрасно и много лесно за възприемане от всички.

А сега ще пусна мои уникални преводи /за пръв път на български!!!/ от книгата на
Леви - един човек надарен със способности да чете Акашиевите записи /това са записи в атмосферата на всичко станало на тази планета от създаването и до днес / И той е написал една книга за детството и живота на Христос, която лично аз поставям по-високо от Библията и ми звучи по-ясно и достоверно.


-------------------------
Акашиевите записки са нещо като "видеозапис" на всички събития станали на планетата. Определени хора имат тази способност да ги виждат и предават на хората. Това е от книгата на Леви "Aquarian Gospel of Jesus the Christ":

Раздел VI

/ Живота и дейноста на Исус в Индия/

Глава 21

Ravanna вижда Исус в храма и е очарован. Hillel му разказва за момчето. Ravanna намира Исус в Назарет и дава банкет в негова чест. Ravanna става патрон/покровител на Исус и го взима в Индия да изучава браминската религия.

Един кралски принц от Индия - Ravanna oт Orissa на юг беше на еврейския празник.
2. Ravanna беше богат човек и беше справедлив и с една лента на браминските свещенници и търсеше мъдрост на запад.
3. Когато Исус застана м/у еврейските свещенници и чете и говори Ravanna чу и беше удивен.
4. И когато той попита кой е Исус, откъде дойде и какъв е, главния свещенник Hillel му каза:
5. – Ние наричаме това дете „Дневна звезда” отгоре, защото той дойде да донесе на човека една светлина, светлината на живота. Да освети пътя на човека и да спаси своите хора в Израел.
6. И Hillel разказа на Ravanna всичко за детето. За пророчествата за него, за чудесата в нощта, когато той бе роден, за магьосниците свещенници.
7. За начина по който той бе защитен от яростта на злите хора, за неговата борба в Египет и после как той чиракува при своя баща в Назарет като дърводелец.
8. Ravanna беше запленен и попита да узнае за пътя до Назарет, така че да може да отиде и почете такъв човек като Божи син.
9. И със своя разкошен керван той пропътува и пристигна в Назарет в Галилея.
10. Той намери обекта на своето търсене зает в строенето на къщи за човешките синове.
11. И когато той за пръв път видя Исус, той се катереше по една стълба с 12 стъпала и носеше в своите ръце един компас, един метър и една брадва.
12. Ravanna каза: - Привет на най-богоизбрания син на небесата.
13. И в страноприемницата Ravanna направи един банкет за всички хора на града и Исус и родителите му бяха почетни гости.
14. Няколко дни Ravanna беше гост в дома на Йозеф на Marmion Way и търсеше да научи тайната на мъдростта на сина му, но всичко това бе твърде много за него.
15. Тогава той попита да стане патрон/покровител на детето, да може да го вземе на изток, където да може да се учи на мъдростта на брамините.
16.И Исус копнееше да отиде, за да може да се учи и след много дни родителите му дадоха съгласието си.
17. Тогава с гордо сърце, Ravanna с неговата свита започна пътешествието към изгряващото слънце и след много дни те преминаха Sind и достигнаха провинцията на Orissa и двореца на принца.
18. Браминските свещенници бяха радостни да посрещнат в принца, с почит те приеха еврейското момче.
19. И Исус бе приет като ученик/послушник в храма Jagannath и тук той учеше Ведите и законите на Manic.
20. Браминските учители се чудеха на ясните концепции на детето и често бяха удивени, когато той им обясняваше смисъла на законите.



........................................................................

"Живота и делата на Христос в Индия - Тибет

Глава 22
Приятелството на Христос с тибетските лами. Христос обяснява на ламите смисъла на Истината, човека, силата, разбирането, мъдростта, спасението и вярата/посвещението.

Всред свещенниците от Яганат имаше един, който обикна еврейското момче. Лама Брамас бе името с което свещенниците го знаеха.
Един ден, когато Христос и ламата вървяха сами на площада на Яганат, ламата каза:
- Мой еврейски Учителю, какво е Истината?
И Христос каза:
- Истината е единственото нещо, което не се променя. В целия свят има 2 неща: Едното е Истината, другото Илюзията/лъжата. И Истината е това, което Е, а лъжата това, което изглежда че е. Сега, Истината е нещо и няма причина да е и все пак тя е причината за всичко. Лъжата/илюзията е нищо.....и все пак е проява на нещо.Каквото е било създадено, ще бъде развалено.Това, което има начало трябва да има и край.Всички неща, които могат да бъдат видяни от човешко око са проява на нещо - но са нищо и трябва да изчезнат. Нещата, които ние виждаме са само отражение, просто образи....когато етера вибрира по един или друг начин и поради това, когато условията се променят и те изчезват. Святия Дъх е Истината. То е това, което бе и Е и ще бъде завинаги. Нито може да се промени, нито да изчезне.
Ламата каза:
- Ти отговори добре. Сега - какво е човека?
И Христос каза:
- Човекът е странна смесица от Истината и Илюзията. Човекът е Дъхът взел плът, така че Истината и Илюзията са се срещнали в него и сега те се борят и....илюзията губи и човека като Истина остава.
Отново ламата попита:
- Какво ще кажеш за силата?
И Христос каза: Тя е една проява. Тя е резултат от енергията. Тя не е нищо друго освен ...нищо, тя е една илюзия нищо повече. Енергията не се променя, но силата се променя както се променя етера. Енергията е волята на Бог и е всемогъща и силата е тази воля в проявление управлявана от Дъхът. Има сила във ветровете, сила във вълните, сила в светкавиците, сила в човешките ръце, сила в окото. Етерите причиняват тези сили и мисълта на Elohim, на ангел, човек или друго мислящо нещо направляват силата. Когато си свърши работата...силата я няма повече.
Отново ламата попита:
- Какво имаш да кажеш за "разбирането"?
И Христос каза:
- Това е скалата/солидната основа на която човек изгражда себе си. Това е висшето значение на "нещото" и "нищото". На Истината и Илюзията.
Отново ламата попита:
- За "мъдростта" какво имаш да кажеш?
И Христос каза:
- Тя е съзнанието, че човек е Нещо. Че Бог и човек са едно. Че Нещото е нещо, че силата е илюзия, че "небето" и "земята" и "адът" не са "отгоре", "наоколо", "отдолу" .....но са ВЪТРЕ в нас и....Бог е всичко.
Ламата попита:
- Моля те, какво е "вярата"?
И Христос каза:
- Вярата е сигурността във всемогъщието на Бог и човека. Яснотата, че човек ще достигне божествен живот. Спасението е една стълба тръгваща от сърцето на човека към сърцето на Бога. Тя има 3 стъпала:
Вярването е първото и "това, което човек може би си мисли, че е Истината".... Вярата е следващото и това е, което човек знае като Истината. Осъществяването/реализацията е третата и.....това е самият човек -Истината. Вярването се загубва във вярата и те се загубват в осъществяването-реализацията и...човек е спасен от илюзията, когато постигне божествен живот.
КОГАТО ТОЙ И БОГ станат ЕДНО !"


Глава 75

"/ Никодим посещава Исус през нощта и му обяснява смисъла на
„новото раждане” и „небесното царство”./

Никодим беше един владетел/господар над евреите и той беше ревностен, изучен и набожен.
2. Той видя знака на Учителя на лицето на Исус, докато говореше, но не беше толкова смел публично да признае своята вяра в Него.
3. И така през нощта той отиде да говори с Исус в „ in the home of Jude”
/което за момента не мога да преведа – но не е от значение/
4. Когато Исус го видя да се приближава Той каза: „ Благословени са чистите в сърцето си”
5. „Двойно по-благословени са безстрашните и чисти в сърцето си.”
6. „Тройно благословени са безстрашните, чисти в сърцето си, които смеят да признаят своята вяра пред най—висшия съд.”
7. И Никодим каза: „Слава Учителю, слава! Аз знам, че ти си един Учител пратеник на Бога, защото човек сам никога не може да поучава това, което ти проповядваш, никога не би извършил делата, които ти извърши.”
8. И Исус каза: „Докато човек не се роди отново – той не може да види Царят,
Той не може да обясни думите, които говоря аз.”
9. И Никодим каза: „Как може човек да се роди отново? Трябва ли той да се върне обратно в утробата на майката и да се роди отново?”
10. И Исус каза: „Рождението, за което говоря не е раждане в плът”
11.”Докато човек не бъде роден от вода и Святия Дъх, той не може да влезне в Царството на Святостта/Святият.”
12. „Това, което е родено в плът е дете на човека. Това, което е роден от Святия Дъх е дете на Бога.”
13. „ Ветровете си духат, накъдето си искат, човек чува тяхните гласове и може да забележи последиците от тях. Но хората не знаят нито от къде идват, нито накъде отиват и същото е с всеки роден от Святия Дух.”
14. Управителят каза: „ Аз не разбирам. Моля те кажи ми направо какво искаш да кажеш?
15. И Исус каза: „Царството на Святият е в душата, човек не може да го види със светските си очи, с всичките си мисловни сили те не могат да го обяснят”
16. „Това е един живот дълбоко скрит в Бога, неговото разпознаване е работа на вътрешното съзнание.”
17. „Царствата на света са царства на гледна точка. Царството на Святият/Бог е
това на вярата и Царят е Любов.”
18. „Човек не може да види непроявената Любов на Бога и затова Нашия Отец/Баща облече тази Любов в плът – плътта на един човешки син.”
19. „И за да може светът да види и узнае Неговата проявила се Любов, човешкия син трябва да се възвеличае.”
20. „Както Мойсей в пустинята издигна змията, за да излекува плътта, човешкия син трябва да бъде издигнат.
21. „За да могат всички хора охапани от serpent of the dust, the serpent og this carnal life да живеят.” / ? /
22. „ Този, който вярва в Него ще има вечен живот”
23. „Защото Бог толкова обикна света , че изпрати своят единствен син да бъде разпънат, за да може човек да види Любовта към човека от Бога.”
24. „Бог не изпрати своят син да съди света. Той изпрати своя син да спаси света, да издигне човека към Светлината.”
25. „Но човека не обича Светлината, защото Светлината разкрива неговите
слабости. Човека обича мрака.

26. „ И така, всеки който обича Истината идва до Светлината, той не се страхува неговите дела да се проявят.”
27. Светлината/Просветлението дойде и Никодим си отиде по пътя. Той узна за раждането в Святия Дъх, той почувствува присъствието на Духът в своята душа.
28. И Исус пътува в Ерусалим много дни и говори и лекува болни.
29. Обикновените хора с радост слушаха Неговите думи и мнозина зарязаха всички тяхни земни дела и Го последваха..... "



=================================================



Всеки може да си поръча книгата от "Amazon.com" както сторих аз и да се наслади....



Гонете Мрака навсякъде!

Тема Re: Ебати, гадната секта на Добрил дебелосерков...нови [re: бeзпътeн]  
Автор _^)= (прехвръкващ)
Публикувано19.03.09 01:53



Значи името на сектата е на нейният патрон Добрил Русев Злобаров с ник "безпътен" от Стара Загора и целите на сектата са атеистични и анархистични и порнографски. ПЪЛНО ОТРИЧАНЕ НА ДУХОВНОТО И СЪЩЕСТВУВАНЕТО НА КАКВОТО И ДА БИЛО ИЗВЪН 5-те ЖИВОТИНСКИ СЕТИВА.

При тази секта се употребяват мантри. Основната мантра е "НЯМА" ! Запомнихте ли я? Сега - тя се прибавя към следните допълнителни думички:

Бог - НЯМА
Душа - НЯМА
Карма - НЯМА
Възмездия - НЯМА
Еволюция - НЯМА
Просветление - НЯМА
Себереализация - НЯМА
Самадхи или Нирвана - НЯМА
Разлика м/у Учител и ученик – НЯМА
Каквато и да било отговорност към другите и света - НЯМА
Елементарно възпитание и уважение на другите - НЯМА
Въздържане от порочни мисли и животински страсти - НЯМА
Ограничения при плюскането - НЯМА
Стремеж към Истината - НЯМА
Концентрация-Медитация – НЯМА
Каквито и да било усилия за да постигнеш Просветлението - НЯМА
Поемане на себеиздръжка и работа - НЯМА
Контрол над словоблудствата и чикиите на ума - НЯМА
Уважение на чуждо мнение несъответстващо на твоето - НЯМА
Уважение към по-възрастните, по-опитните, по-мъдрите от тебе - НЯМА
Необходимост като ученик на Шибендо да следва неговите указания и вековни традиции на Крия Йога - НЯМА
Необходимост да се спазва Регламента на Дира и конфиденциалноста на юзърите - НЯМА

и др. НЯМА, НЯМА, НЯМА......

Сега ето още няколко мантри, които може да си повтаряте по 5,698 пъти на ден - но вместо „аз” трябва да казвате "Добрил Безпътен" защото той е Ругу на сектата.


"Аз съм зодия Скорпион и съм най-готиният в целия свят, повече за зодиите не ми трябва да знам!
Аз съм красив, елегантен, интелигентен, сексапилен, млад и перспективен.
Ето ме мен - перфектен във всяко отношение - млад, красив, интелигентен, богат, перспективен - въобще супер отвсякъде.
Снимките показват, че съм изключително секси и красив - и много мадами ме харесват."


Какво е Ругу ли?
Ми в Индия и при йогите има едно понятие Гуру. Духовен учител.
Гу-Мрак
Ру-Светлина
Или учител който може да ви вземе от Мрака и отведе в Светлината.

Сега при тази нова секта на Добрил-безпътен имаме обратни функции.
Ругу - някой, който може да ви вземе от Светлината и отведе в Мрака.
Мракът на собствените му заблуди долни животински страсти и себелюбие - нарцисизъм.


Желаещите да се запишат да се обърнат към Добрил-безпътни. При него може да чуете по всяко избрани пошли и анти-музикални записи на хеви метал парчета с много крясъци и шум и сатанински текстове за разрушение и анархия.

Добре дошли в новата секта на дира.

Ето основателя и:



"Красив", "строен", "секси", с "умен поглед" - типичен Ругу.
Угоен и охранен като коледно прасе..... Потомък на номенклатурко с преуспяващ бизнес и пране на пари, нарушаваш законите в БГ.



Кой каза, че Калиуга вече е победена от Водолея?

Казано е, че силите на Мрака могат да вземат всякакви форми.
В този случай те са взели формата на безформения, мекотел, безпътен – Добрил Русев
от Стара Загора – „юнакът що бозал 30 год.” – комплексар и създал своя секта,
която няма нищо общо нито с Шибендо, нито с Крия Йога, нито с Йога изобщо.
За сега само той и Егото му са членове на сектата.

Нито Шри Юктешвар, нито Лахири Махасая, нито Йогананда, нито Шибендо са били курвари,
фенове на кретенски рок енд рол и сатанински хеви метал с идиотски текстове за разрушение
на света и самовлюбени нарцисисти.

Но „безпътния” Добрил Русев проповядва именно тези „добродетели„ в нета.


Гонете Мрака навсякъде!

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор la4ezarna_svetlina (усмихната)
Публикувано19.03.09 12:40



Скоро четох следното:
" Бог избавя и спасява,
и върши знамения и
чудеса на небесата
и на земята"



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: _^)=]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано19.03.09 15:21



Oт кои Леви са тези извадки...от Елифас Леви ли?



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано19.03.09 15:51



Мила Zara_83, защо се фанатизираш толкова?

Пишеш ни:
"ИСУС Е ЖИВ! Той единствен победи смъртта и Той единствен може да даде вечен живот на тези, които вярват в него."

- Възможно е да е ИСУС да е ЖИВ, както казваш, но аз не съм Го срещал още!
А ти самата срещала ли си Го?
А кой от вас се е срещал с Него?
Никой от вас - дори и свещенниците не са го срещали!
Всичко е въпрос на вярата ни в Него - вярата в това, което са ни учили!

"Мохамед е мъртъв, той не можа да победи смъртта, следователно не би могъл и да даде пътя към вечния живот. Мохамед отдавна изгни в гроба, но гроба на ИСУС е празен."

- Да, но гробовете на християните са пълни, както и тези на мохамеданите, както и тези на будистите, както и на атеистите - просто това не е доказателството!

- Според мен всеки небесен инструктор, всеки небесен Учител ни е изпратен от едно по-висше съзнание за да се поучим от него. Чрез тях Небето прави още един опит отново и отново, за да намери път към нашето човешко съзнание, но всеки път "лошите земни момчета" успяват да опорочат тези опити на Небето да ни помогне да си повдигнем осъзнаването.

За съжаление религиозният фанатизъм винаги е давал енергия на агресивните същности за да поробват човеците чрез вярата им! Затова според мен това е погрешен път!
-------------------

Вероятно има нещо много по-различно и много по-необятно отколкото ни се казва в писанията, отколкото ни се дава в Библията... но след като все още не ни се отдава, то е защото не сме дорасли до едно по-високо осъзнаване за да го овладеем.

Редактирано от eco_world на 19.03.09 16:19.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: eco_world]  
Автор _^)= (прехвръкващ)
Публикувано20.03.09 00:17








Гонете Мрака навсякъде!

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: _^)=]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано20.03.09 13:25



Гонете Мрака навсякъде!

Можем да гоним Мрака навсякъде, само ако самите ние станем Синове на СВЕТЛИНАТА!



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: eco_world]  
Автор Zara_83 (живея за ИСУС)
Публикувано22.03.09 22:03



ти не си Го срещал защото не си пожелал
може да са пълни гробовете на християни, но там вътре са само телата им, а душите им са в рая.
не съм просто фанатизирана, аз знам в Кого вярвам, а Той е Жив и Реален



Попитах ИСУС: Колко ме обичаш?Толкова!Каза Той......И УМРЯ ЗА МЕН!!!!!

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: eco_world]  
Автор Awaken! (всепознат)
Публикувано22.03.09 23:31



"Гонете Мрака навсякъде!

Можем да гоним Мрака навсякъде, само ако самите ние станем Синове на СВЕТЛИНАТА!"


Да така е!
Печалният факт обаче е.... че никой не иска да се завърне в Светлината от където е тръгнал да скита по света на дуализма - Майя.


























Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Awaken!]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано23.03.09 11:24



Не е вярно, че "никой не иска" - ето поне ти и аз искаме... ето от линковете, които си ни дал по-горе, много хора по света искат... но не е никак лесно...

Сигурен съм също, че с теб не сме единствените тук, но понеже всеки от нас е на различно ниво на персонално осъзнаване, по тази причина във всяка душа "дуализмът - Майа" е активен, поради погрешните внушения, които сме засмукали от този свят на Майа, които все още погрешно приемаме за истина...
Пътят на пионера в Духа не е за всеки, понеже от света, в който сме потопени ние постоянно получаваме обратна връзка за "Голямата Опасност", която ни дебне там зад ъгъла, която е плод на ума, а умът също е продукт на Майа - но за мнозинството различаването е много трудно, защото никой не ни учи на различаване... запитайте се "ЗАЩО?"

Защото... господарите на света не са заинтерисувани, понеже всички са продавачи на илюзии, продавачи на Майа, затова всеки от нас, който се научи да различава - става автоматично враг за господарите на света и на системите...

П.П. Спомнете си филма "Матрицата"!

Редактирано от eco_world на 23.03.09 12:26.



Тема Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: eco_world]  
Автор Aлekc (необвързан)
Публикувано23.03.09 12:33





Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира.

Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: Aлekc]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано23.03.09 19:38



"Не по своя воля се ражда човек, не по своя воля живее и не по своя воля умира. "

Ние като човешки същества живеем в измерението, където се проявяват следствията, а причините са в един невидим за нас свят - така че не е много сигурно дали не е наш изборът да сме тук, след като по принцип сме най-малко двуизмерни същества като тяло и душа!



Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: eco_world]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано23.03.09 20:54



Под човек в случая разбирам физическото тяло.

Човек се ражда по волята на душата.
Човек живее неосъзнато и съзнателно. Съзнателно според волята на ума, ако е осъзнал, че умът твори собствената му действителност.
Човек умира по своя воля, или ако не иска да ползва волята си - по волята на душата.

Това е моята философия сега.
Който не е пробвал силата на ума няма да ме разбере!




Никога не казвай никога!



Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: paparosko]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано24.03.09 09:39



Да, твоето схващане е по-близко!



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: eco_world]  
Автор _^)= (прехвръкващ)
Публикувано24.03.09 14:53



"Не е вярно, че "никой не иска" - ето поне ти и аз искаме... ето от линковете, които си ни дал по-горе, много хора по света искат... но не е никак лесно... "

Когато написах "никой не иска" нямах предвид широкия свят - а конкретно Българистан-Абсурдистан..... И ако човек си помисли, че липсата на интерес към СебеПознанието се дължи на това, че страната е в много тежко икономическо състояние и умовете и цялата енергия на хората са обзети от мисли за оцеляването.... Това няма да е верно. Защото по света има много по-бедни нации и държави в Африка и Латинска Америка и Азия и др., където интереса към това, което предлага Прем Рават е неимоверно голям и постоянно растящ.
За мен лично пасивността на българистанците е .....един необясним феномен !!!
В страната се оформиха всевъзможни секти и течения - някои направо прервезни и абсурдни и ... хората отиват и стават зомбирани в тях - без никакъв напредък или просветление.... И дори плащат луди пари за това .
А тук се предлага НАПЪЛНО БЕЗПЛАТНО един метод за влизане в себе си /не в някакви църкви или секти или религии и учения/ и едно Изживяване на Истински Мир и Вътрешна Изпълненост и Щастие - без да си променяш начина и стила на живот..... И само малцина до днес проявиха интерес и получиха Ключът към това Изживяване.

Ами напр. батко ти Алекс. Той се запали силно отначало и после.....се отказа. Защо? Аз не се опитвам да му държа сметка за това, защото решението да отидеш и попиташ за Ключът трябва да излезне от всекиго ЛИЧНО и да не бъде манипулирано от никого. Но човешкия Гуру Цар УМ взима предимство при много хора и той повелява: - Много си си добре и без това. Хич не ти трябва да се залавяш с нищо повече! И човека послушно се съгласява.
Кой знае... може дейността на Алекс на "Жива Енциклопедия Копи-Пейст" в нета е това, което го задоволява напълно на този етап.

Ако нямаш Жаждата в себе си - нищо не се получава.
А тази Жажда може да се култивира и стимулира с насочване на съзнанието ни към нея - а не чрез подтискането и игнорирането и... "защото и така имам доста проблеми и нямам време и за това сега..."






Гонете Мрака навсякъде!

Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: Aлekc]  
Автор _^)= (прехвръкващ)
Публикувано24.03.09 23:37





Гонете Мрака навсякъде!

Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: paparosko]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано25.03.09 06:45



често чета твоите абсурди прочетени от някъде, но все пак нека да попитам.
Силата на душата не е ли по-голяма от тази на ума?





Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: _^)=]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано25.03.09 10:21



Ами напр. батко ти Алекс. Той се запали силно отначало и после.....се отказа. Защо?

Еее, всеки си намира някаква основателна причина, понеже инвестицията в духовното развитие не се възвръща така бързо, както в материалното... напротив инвестираш ли в духовното за сметка на материалното оставаш най-отзад на опашката в социума. Да се оставиш на Божието благоволение в този свят е все едно да станеш просяк...
Еее не че просяците не изкарват дневно повече от работещите, но тези просяци най-често са дълбоко замаскирани лъжци, които експлоатират нашето чувство за жалост.
(Оня ден във вестника имаше статия за просяци-инвалиди, които заработват по 100-200 лева на ден, което е много по-доходоносно от почти всяка друга професия, а освен това не се облага с данъци. Ето един инвалид за 12 години на улицата е спестил 120 000 лева. Аз лично съм виждал деца на 5-6 години, които заработват дневно повече от много възрастни.)
Но един наистина стремящ се духовно човек не би допуснал лъжата в себе си и би избрал за себе си едно от най-трудните места в социалната йерархия. Но за други това е трудно.
Други започват много ентусиазирано, но на теория е винаги по-лесно отколкото на практика.

Редактирано от eco_world на 25.03.09 10:22.



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Tailun (минаващ)
Публикувано25.03.09 12:09



Нали умрял, как пък жив и реален? Пък и се гордее кухата лейка от вярата си, неясно в какво, обичната тя.



Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: astra7]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано25.03.09 21:18



Време е да разбереш, че абсурди не съществуват.
Няма невъзможни неща, стига да знаеш как да ползваш това, което притежаваш, а и не само ти, а всеки човек.

Ама да го ползваш наистина, а не само на думи.
Дори и от думите ти проличава, че с практиката си много назад.

Как мислиш, уместно ли е да се сравнява душата с ума?




Никога не казвай никога!



Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: paparosko]  
Автор nonetheless (стар клубар)
Публикувано25.03.09 21:24



Който не е пробвал силата на ума няма да ме разбере!

Ума, по-точно мисълта е изначалната енергия за проявленията на духа.

Някои определят ума като втората по мощност сила във Вселената.
И от там, че ума представлява Сатана, който ни залъгва.





Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: paparosko]  
Автор astra7 (special agent)
Публикувано26.03.09 07:46



добре, какво притежаваме, защо не пишеш нещо по същество

ами само общи приказки без покритие



Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: astra7]  
Автор eco_world (непознат още)
Публикувано26.03.09 10:43



Как да ти го напише по-точно от това, че "Умът" е сатанинската ни природа?!

И че всичките ни бъртвежи тук и навсякъде са само "сатанински строфи"!

Всеки, който е осъзнал дуализмът на човешката природа, може да го разбере, а този, който не е - по какъвто и начин да му го обясниш - не разбира и не разбира!



Душата е нашата Божествена същност, онази стабилна основа или твърд, на която се крепи надстройката на къщата ни, но понеже най-често е невидима за очите ни - ние виждаме само надстройките си и си въобразяваме, че тези надстройки сме самите ние.
Това, че виждаме само надстройката на къщата е наша колективна грешка, грешка е на предците ни, които са ни обучавали и са ни внушавали изкривените си представи за постройката на света ни... съзнателно или неосъзнато... това е грешно разбиране, което ние сега трябва да отхвърлим, колкото и тежко да ни е, а не да продължаваме да заблуждаваме себе си и децата си...
Разбираш ли?

Редактирано от eco_world на 26.03.09 10:55.



Тема Исус Христос е бил Кабалистнови [re: Zara_83]  
Автор b1969 (א o)
Публикувано26.03.09 13:19



Исус Христо е бил Кабалист, т.е. Окултист!!!



Тема Re: Все пак, нека бъдем оптимисти!нови [re: astra7]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано26.03.09 19:42



Та ти не знаеш ли какво притежаваш, нали разправяш навсякъде, че си екстрасенс?

И сайт имаш.
Виждам, че доста си го понапълнил.
Остава само да отделиш зърното от плявата.
Да знаеш, че много работа те чака.

Успех в начинанието!




Никога не казвай никога!



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор geogrup (Дали?)
Публикувано27.03.09 21:48



koq e taia carkva za koqto govorite
na poslednoto pogrebenie na koeto bqh popa peeshe li peeshe i prikazvashe samo gluposti kak umirame zaradi greha i shte se sajivqt martvite pri apokalipsisa.
Kak moje da govori taka sveshtennik za chovek koito e stanal invalid s 2ta kraka na 14tata si godina i e umrql na 21 godini poradi zastoqloto si polojenie i mnojestwo operacii. S kakvo e sagreshil tolkova mnogo che e i umrql za greha si ili na pra pra roditelite si. Slujbata v carkvata e kato po zadaljenie, svatbenite rituali se izvarshvat s nasmeshka, pogrebeniata se izvarshvat s nasmeshka, carkvata e cqla smeshka.
Koq e taia carkva, koi e tozi manastir mi kaji.



Тема Ебаси. Този клуб е същински паноптикум.нови [re: Zara_83]  
Автор Бokop (слуга на Лоа)
Публикувано31.07.09 23:33



В отговор на:


Учението на Мохамед умря заедно с него.



Разходи се из Родопите и ще видиш как е умряло.


От нейзбежното се възмущава само този, който е неразумен.

Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор specular (минаващ)
Публикувано01.08.09 02:00



Първо. Християнството Е религия. Чистата вяра няма концепции, няма представи, няма догми, няма тълкуване, няма личности, няма институции, няма книги. Второ. Будизмът не е религия. Той е философия, система от прозрения за живота, развивана и развиваща се в течение на хилядолетия. Разбира се, хората си падат по правила и отъпкани пътеки, така че някои го практикуват и като такава. Но в същността си той не е.

Не те смятам за промит мозък, просто за човек който отчаяно иска да вярва в нещо и доброволно си е промил мозъка... Такива са повечето хора, различават се главно по това в което отчаяно искат да вярват...



Тема Re: Защо вярвам в ИСУС ХРИСТОСнови [re: Zara_83]  
Автор Пpokълнaтия (PHOENIX)
Публикувано01.08.09 12:33



Къде ще сравняваш Исус с Мохамед, Буда и Кришна?! Те са били обикновени хора и само са проповядвали религиите си (Аллах се е превъплатил в Исмаил (син на нашия Авраам), а не в Мохамед).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.