Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:47 29.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Найстина ли съм извънземна или откачам?нови  
Авторджeни (Нерегистриран)
Публикувано11.05.08 17:47



Напоследък нещо ми става което почва да ме плаши и ме кара да се чуствам неразбрана и самотна.

Започвам да губя интерес към обикновеното ежедневие и най-вече неговите проблеми, напоследък не намирам много общо с хората около мен, вчера едни хора клюкареха други и си казваха как се дразнят толкова много вече и аз си мисля ми защото се дразнят, като не искат, да не се дразнят.... И им казвам няма нищо, споко, остави еди кой си да прави каквото си ще.... Те сумати време си говорят и се дразнят заедно...

По късно, едно момиче се раздели с приятеля си и два месеца по късно спа с момче от неговата компания, и за да си го върнат на нея, бившия се натиска с приятелката и, по нейна инициятива и на лицета им беше изписано чъвство на победа, мисля си защото се разправят, какво значение има, що просто не приемат факта че никой на никого не принадлежи и да не се разправят а да се радват, защото живота е за да му се радваш...

По късно ми се казва как е неприемливо да съм в стаята си и момче с което съм се запознала същата вечер и той да си тръгне от нас на сутринта, при условие че имам приятел, и следват сцени на ревност и изиквания да обещавам че няма да се повтори....

И аз вече не мога да си намеря място в този чужд за мен свят в който хората искат да ме имат и да ми отнемат свободата, да ме учат на това какво може и не може да се прави, дори когато няма логика. Писна ми някой просто да иска, така едно друго момче което ме харесваше и ми се натискаше като знаеше че имам приятел и че не го искам, и не можеше просто да приеме мисълта че няма да съм с него и точка.... и продължи нататък... защото аз не мога да бъда притежавана, защото свободата е това от което аз съм създана - свобода, вдъхновение, радост и безгранична любов и колкото повече хората не виждат това, толкова повече страдат!

Има ли някой на този свят който да мисли като мен? Има ли, защото аз не познавам и не ми се живее в този свят със чужденци които на познавам, искам да си отида в къщи, в моя дом... аз незнам той къде е, но знам че той не е тук.
Просто искам да си отида у дома си, където ми е мястото, където всичко е изтъкано от любов, радост и безгрижие, където дните да изпълнени със вдъхновение и творчество.

А когато казвам на хората че ние сами си строим живота със мислите си, те не ми вярват и продължават да мразят собствените си творения, а аз съм наказана да ги гледам как страдат и как си измислят страдание което иначе не съществува. Вие разбирате ли ме? чува ли ме някой?

Аз живея в свят на слепи и неми и те не знаят че Аз съм тук, мислят ме за сляпа... А Аз не съм от тук, идвам от някъде, от звездите, но се озовавам на това място в това време, в чужд свят. Само аз знам че е чужд и природата....

тя, природата ме чува и ме разбира но не ми казва от къде съм и кога ще си отида в къщи...

Намерих нещо онлайн, което много ме зарадва защото познах себе си там. Май и някой друг се чуства както аз сега. А вие?

http://www.youtube.com/watch?v=LHSclx-hIRc



Тема Re: Найстина ли съм извънземна или откачам?нови [re: джeни]  
Автор Amitaba ()
Публикувано11.05.08 20:52



Спокойно, не си сама. Не подозираш още колко много хора има като теб! Не "откачаш" ти, а цивилизацията ни съвсем е откачила и е време да се съвземе. Не бързай да си тръгваш, неслучайно си тук. Има работа за вършене.



Тема Засега не сме много зрители.нови [re: джeни]  
Автор Tъpcaч_ (Сахаджа йога)
Публикувано12.05.08 09:45



Както каза и колегата

не си сама. Просто започваш да наблюдаваш театъра наречен живот и разбираш колко много артисти има.

Ти също си част о него, но това е само твоето тяло. Истинското ти Аз е зрителя .

Засега не сме много зрители.

Enjoy

***


Тема Re: Засега не сме много зрители.нови [re: Tъpcaч_]  
Автор mian ()
Публикувано12.05.08 10:22



откъде пък знаеш, че не са много зрителите.
И това понятие много е много относително!

Може да си виждал двама трима лично ти, но не знаеш какво е положението в целия свят! Факт е че стават все повече! но никой не може да каже с точност колко! Факт е че излязохме от Кали юга, което е показателно за това, че в някои хора се случва трансформация и интензитета е по-голям от преди!



Тема Re: Засега не сме много зрители.нови [re: Tъpcaч_]  
Автор mian ()
Публикувано12.05.08 10:27



Просто започваш да наблюдаваш театъра наречен живот и разбираш колко много артисти има. Ти също си част о него, но това е само твоето тяло.

Да, една от първите стъпки и много съществена е безпристрастното наблюдение на случващото се всеки ден!
Емоциите са един голям консуматор на енергия и за да сме спокойни е нужно да наблюдаваме фактите, а не да бягаме в илюзии, фантазии, желания.



Тема Re: Найстина ли съм извънземна или откачам?нови [re: джeни]  
Автор mian ()
Публикувано12.05.08 10:41



Джени, много познат постинг, не веднъж съм чувала подобни словоизлияния от близки и познати. На мен са ми минавали такива мисли, а същото важи и за повечето, които пишат тук.

Няколко пъти в живота ми са се случвали дълбоки трансформации, в резултат на които разбирах, че хората си поставят маски в зависимост от ситуацията, в която се намират и че се получава един безсмислен театър, в който обаче си вярват хората!

Йога сама дойде в живота ми и отговорите на неизречените тогава въпроси си дойдоха сами.

Пожелавам ти, доколкото имаш нужда, разбира се, да виждаш всеки ден това, което е, а не това, което би трябвало да бъде! Единствената реалност е тук и сега.

РУМИ е прекрасен поет; хубаво е, че има и други такива поети; хубаво е, че има и много древни дълбоки мъдрости, оставени от велики мъдреци!

Добре дошла Джени, радвам се, че си разтърсена, това е благословия за теб!





Тема Re: Засега не сме много зрители.нови [re: mian]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано12.05.08 11:18



Да се наблюдава безпристрастно ежедневието е изключително важно, но само като подготвителна практика. Това ми прилича на плуване в басейн.

Но истинското плуване е в морето, сред вълните...

Там където под нас вече няма твърда земя и всеки страх е смъртоносно опасен.



Тема Re: Засега не сме много зрители.нови [re: mian]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано12.05.08 14:45



И аз усетих че излязохме от Кали юга! Беше много интересно

... а сега си мисля че цивилизацията е бременна, сега да видим какви ще ги народи.



Тема Re: Засега не сме много зрители. [re: Aлekc]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано12.05.08 14:47



Но истинското плуване е в морето, сред вълните...

А морето, го търси във тебе!





Тема Re: Найстина ли съм извънземна или откачам? [re: джeни]  
Автор nonetheless (ветеран)
Публикувано12.05.08 14:50



Снощи както си стоях пред компютъра и една оса застина във въздухът пред монитора, помаха с краче и каза:
- "Здравей, чух че така се прави... хи-хи-хи" - и изчезна....



Давай да синхронизираме извънземните видове.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.