Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:31 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Не подминавайте това!!!нови [re: amrta]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 16:03



За съжаление при доста от българите у нас причината да не се решават дори на едно дете, често е финансова.

Още повече! Превърнахме се във финансови произведения. Преди да се замислим за дете си мислим за финанси за неговото изграждане - каква глупост!!!



Тема Re: Не подминавайте това!!!нови [re: ka_17]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.04.08 17:11



Права си за повечето от тях, но знаеш ли гледала съм по телевизията роми с висше образование, освен че са по-мургавички, изглеждат напълно нормални, дори свестни хора. Много се радвам като видя такива роми.

Затова си мисля, че всичко е въпрос на възпитание, образование и пример, а представи си какво получават още от мънички. В някои случаи ги карат да просят, да крадат, след което какви очакваш да станат като пораснат?! Виновни ли са, че са осакатили психиката им?

Чувала съм също, че момичетата ги продават още като тинейджърки. Каква вина имат тези създания, още почти деца? За мен те са жертви на собствените си семейства и на този жесток свят.



Не мога да обвинявам такива хора за това, което са, животът достатъчно ги е наказал. А в същото време ние постоянно ги обвиняваме и ги мразим.


„...всяко дете си идва с условията, осигурени отгоре....начин ще се намери, ако детето е желано..”

Какъв магически начин ще се намери според теб ако дори покривът над главата ти е лукс? За мен лично е престъпление да създадеш едно дете с ясната мисъл, че го обричаш на мизерия и страдания.

Познавам една такава самотна майка с две деца, не мога да ти опиша как живеят тези хора с нейната заплата. Тя самата ми е казвала, че сега никога не би ги родила, но тогава е била много наивна на 18 години, въобще не е мислила за тези неща.





Тема Re: Не подминавайте това!!!нови [re: nonetheless]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.04.08 19:52



"Още повече! Превърнахме се във финансови произведения. Преди да се замислим за дете си мислим за финанси за неговото изграждане - каква глупост!!!"


Ти в кой свят живееш?! Любовта си е любов, духовността – духовност, но едно дете има много потребности, като се започне от качествена храна и се стигне до дрехи и учебници, за които са нужни средства.

Не говоря за някакъв лукс, а за елементарен човешки минимум, за да живее нормално. За съжаление живеем в твърде материален свят.





Тема Re: Не подминавайте това!!!нови [re: amrta]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано06.04.08 19:56



За съжаление си права и няма как да е иначе...!

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!


Тема Re: Не подминавайте това!!!нови [re: amrta]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 20:00



Потребности, финансови потребности. Аз като ти разправям че сме финансови произведения!





Тема От БНТ ме развеселиханови [re: ka_17]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.04.08 20:40



Току що гледах новините по БНТ, имаше една новина за ромите – в Казанлък днес им осигурили безплатна обществена баня и транспорт до там по случай предстоящия им ромски празник. А на излизане – питка с кремвирш и нещо сладко. Бяха голяма тумба роми, щастливи от придобивките.





Тема Re: Не подминавайте това!!!нови [re: amrta]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано06.04.08 20:46



Току-що видях по новините, че утре бил международния ден на ромите... И по този случай в Казанлък общината осигурила на всички роми безплатна баня в градската баня....даваха ги как са се юрнали всички цигани на баня(те определено бяха от най-бедните)...нахълтаха....голяма радост беше....децата в басейна...и всички щастливи.... а после им приготвили и почерпка по случая....
А ти казваш, че били онеправдани....



Знам ги и тези, интелигентните и чисти и образовани роми - те по нищо не отстъпват на нас, но са много малко такива....даже и нашата ромска представителка (забравих как се казва) в Европарламента е невероятна дама с няколко езика и 2-3 висши...

Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: От БНТ ме развеселиханови [re: amrta]  
Автор ka_17 (Space shuttle)
Публикувано06.04.08 20:49



И аз това ти разказах по-горе...в синхрон сме...



Живеем истински, само когато умираме от Любов...!

Тема Re: От БНТ ме развеселиханови [re: ka_17]  
Автор amrta (skorpion)
Публикувано06.04.08 20:55



Забелязах, докато ти си го писала, аз съм го била пуснала вече броени минути преди това.

Стана ми интересен този синхрон, но нали в клуб окултизъм пишем, поне малко телепатия би трябвало да има.



Тема Re: От БНТ ме развеселиханови [re: amrta]  
Автор nonetheless (старо куче)
Публикувано06.04.08 20:57



.. кой ти я слуша тази телепатия






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.