Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:34 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Я ми обяснетенови  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 19:52



тая йога на Патладжани:

как така, от една страна концентрацията пречела,
а от друга страна - концентрация, медитация и самадхи били едно, един цялостен процес?

а?





Тема Re: Я ми обяснетенови [re: lncg]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано15.03.08 20:26



Май си сбъркала клуба, а?





Тема Re: Я ми обяснетенови [re: Aлekc]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 20:29



а, не - тук е свободомислещият клуб





Тема Ами да ти обяснименови [re: lncg]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 20:44



В йога ПаТЛАДЖАНИ концентрацията пречи. Питай Шибеков ако не вярваш. На него всичко му пречи, и козината му пречи

на калпавия

Ако питаш за йога на Патанджали, там концентрацията е първият процес от триединият на Самияма, останалите два си ги споменала правилно. И истинската йога концентрацията не пречи а ми е първото изискване, първото стъпало. Започва се от него



Тема Re: Я ми обяснетенови [re: lncg]  
Автор aнapxиcт (новак)
Публикувано15.03.08 20:51



Става дума за различни възможни преводи на Патанджали.

Напр. в сектантските преводи (каквито ползва барманът, който си е чист сектант-ашрамаджия) можеш да прочетеш какви ли не глупости.

Но в двете книги "Тайната на Крия Йога. Скрита в сутрите на Патанджали" подобни идиотии няма да прочетеш. Няма как да видиш, че "концентрация, медитация и самадхи били едно, един цялостен процес".



Тема Re: не вярвайне на Ошо, тоя мошеникнови [re: lncg]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 20:52



който ви казва, че
"умът не е вашата реалност; той е фалшива интерпретация"

първота част е вярно, но втората - не!
не всичко в ума е "фалшива интерпретация", а само това, с което се идентифицирате!

не вярвайте на подобни"гурувци", а откривайте СЪС ЗДРАВИЯ СИ РАЗУМ кое е лъжа и измама и как покрай нещо истинско ви пробутват лъжи и така започвате да вярвате на лъже-учители
(за Ошо отдавна е доказано, че е такъв - за който има ум да го схане, де!)





Тема Re: не вярвайне на Ошо, тоя мошеникнови [re: lncg]  
Автор aнapxиcт (новак)
Публикувано15.03.08 20:58



Не става дума за "нещо в ума", а за ума въобще. Умът не съществува като такъв. Той е грешна интерпретация на това, което се случва в съзнанието. Няма такова нещо като ум, така както и няма такова нещо като "тълпа". Има само мисли, няма ум. Има само индивиди, няма тълпа.

Пак не си разбрала.



Тема Re: Я ми обяснетенови [re: aнapxиcт]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 21:01



я изясни кое е вярно: това, което казваш тук или онова, което казваш там:



"Самадхи, Дхиана и Дхарана не са разделени във времето процеси; това не са етапи, а аспекти на Йога, които се случват едновременно[/b}.



Тема Re: Ами да ти обяснименови [re: Бpaxмaн]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано15.03.08 21:03



и аз така си мислех (с глупавия си ум)
че все пак първо човек трябва да се научи да се концентрира



Тема Re: Я ми обяснетенови [re: lncg]  
Автор aнapxиcт (новак)
Публикувано15.03.08 21:05



С това уточнение, че Дхарана не е концентрация (и да се смята за концентрация, е една от най-големите заблуди, разпространявани на сектантския лъже-йога пазар).




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.