Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:54 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Митът за Христоснови  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 13:01



Митът за Христос е мит който има в основата си астрономическите явления





Тема Re: Митът за Христоснови [re: Бpaxмaн]  
АвторMAPKOC (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 14:37



от МАРКОС до... нашият приятел БРАХМАН, колко сили е иждивил да ни обяснява своя си "бог", а го приписва на (представете си) - на Христос. Е да ама в духознанието с ПРЕПИСАНЕ НЕ СТАВА ПРИЯТЕЛЮ, а колкото до Христос, ако можеш Го стигни... той дори и преднина ти е дал... само че в твоятат ти еволюция.

Не търсете някой си бог - имаме го и го открихме... бога-глупец!

Опа-а-а! СТОП! ВНИМАНИЕ! Нашият "Гуру" дори вече не се припознава като такъв - или там някой си - "брахман"?!-(каква титлуваност без себепреценка на поносимост на познатото, но негово си така - "знание". СТОП! ТОЙ ВЕЧЕ не е само брахман, той е Е - САМИЯТ БОГ!

Ама кой БОГ? Е как кой? На "СВЕЩЕНИТЕ МАЙМУНИ" - които той с охота обучава в своя ашрам... Е надобър му път. А дали има дори и капчица... разум - незнам щото в неговият ашрам - битува безумието и опашатите маймуни са май по-разумни от "знанието" на тяхният БОГ-БРАХМАН.

Е, Безумец - затова древните са казали (щото са знаели че такива като теб не ще са един и двама - а безчет) - че устните на мъдростта са затворени за...
- тъпотата - и - невежеството, облечена в тогата на - ГЛУПЕЦ!!!





Тема Re: Митът за Христоснови [re: Бpaxмaн]  
АвторLast Roman (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 15:47



Само че не Христос, а слънчевият бог Митра е роден на 25 декември, когато е зимното слънцестоене. По-късно християните адаптирали популярният празник.
Христос даже не е роден през 1 год. пр. н. е., а поне 7 години преди това, за което си има конкретно астрономическо явление, съвпадащо със звездата, завела влъхвите при него:





Тема Re: Митът за Христоснови [re: Last Roman]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 16:02



Ти кажи кога е "рождество христово" - все около тая дата



Що се отнася до годината на раждането на Христос, това е най мътната работа. По всяка вероятност въобще не се е раждал. Това е митологична личност която е била адоптиран вариант от по раншни предания.

Ти кажи нещо по въпроса за решението на император Константин да прекръсти римската империя? Добра идея е имал цезара а? Да обедини разпокъсаната от многоезичници империя? Неговите предшественици са се писали за живи богове, ама никой не им е вярвал. Езичниците и варварите са си имали свои богове. Кой ще тръгне да вярва на жив бог и при това император? А цезар Константин е ударил десятката с християнството. Хваща една преуспяваща секта, взема нейните представетели, дава им власт, казва им как да оформят основната вяра, и го оставя да се бият един с друг. Супер. Вместо той да си има неприятности с християните, оставя ги те да си имат неприятности с езичниците! Абе гений



Тема Re: Митът за Христоснови [re: Бpaxмaн]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.08 16:21



Константин Велики е бил митраист и много добре е знаел, че за да се сплоти империята е необходима универсална религия. А Християнството на всичкото отгоре наблягало на непротивене на злото и отказ от земните блага за сметка на Рая в отвъдното. Каква по-хубава религия може да се измисли?


A иначе на езичниците не им пукало особено за новата религия - пантеонът им отдавна бил претъпкан с всякакви богове. Виж християните доста активно почнали да се бият помежду си за различния начин на тълкуване на природата на Христос /православни с ариани/.
Иначе представянето на император като бог имало по-скоро за цел да се върне респектът към владетеля, отслабен от кризата през 3 в. Само християните отказват да го почитат като такъв, като си навличат гоненията на властите, които ги смятат по този начин за сепаратисти, които не уважават имперската власт.

Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Митът за Христоснови [re: Бpaxмaн]  
Автор Kaily (непостижима)
Публикувано06.03.08 19:21



Христос може и да не е роден на тая баш дата, ама аз съм.
Така че прави стойка мирно и козирувай, не се разпасвай.

What you have today is what you need. The same will be true tomorrow.


Тема Кой съм аз да... [re: MAPKOC]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 20:27



Кой съм аз да правя нови теории и предположения? Да не съм дивак като теб? Имам достатъчно ум в главата за да си преценя силите и да знам, че не ми е по силите аз да оборвам християнството и неговити налудничави идеи. Има си хора за това. При това учени не като теб лаладжии, и не мошенници като Прем Креват.

Иди на този линк и дръпни надолу страницата! Там "Ачария С" ника с който пише авторката на книгата, дава в резюме клип на книгата "КОЙ Е ХРИСТОС". Има доста ама доста материал за да се позамисли човек, ако има в главата си ум изобщо да мисли. При това всичко е дадено с факти, не е лаладжийска история!





Тема Re: Кой съм аз да...нови [re: Бpaxмaн]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано06.03.08 20:51



12 зодии, 12 месеца и 12 измислени апостола... Всичко е нагласено по-късо за да пасне. Както и рождението на Митра(Слънцето) да съвпадне с рождението на измисления Христос. И вече иамме Слънце със 12 зодии, година със 12 месец и литературен Алибаба (Ицката) с 12 разбойника(апостолчетата).



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Кой съм аз да...нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.08 21:19



12-те месеца са отпреди това.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Кой съм аз да...нови [re: Darth_Vader™]  
АвторБpaxмaн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.08 21:39



Онова което Ачария С казва е, че първоначално християнството е било еврейска секта, в която по скоро са следвали древно египетските религиозни вярвания, които поставят слънцето като главен бог - за разлика от еврейският бог Яхве който е бил божество на вулкан.

Тя дава много паралели, примери, сравнения и т.н. в които е явно и видно приликата на Христос със слънчевите божества на различни религии. Подобията са толкова много че е невъзможно да се пренебрегнат.

Ето тук една песен на Битълс която е умело използвана за да озвучи някой от идеите на Ачария С. Те са написани и трябва да се четат, но за съжаление са съсвсем накратко споменати и не са обяснени така добре както във филма или във книгите и!



Ако не можете да четете достатъчно бързо като мен може да си спирате клипа и да четете спокойно различните паралели, примери и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.