Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Прекрасният Нов Святнови [re: бeзпътeн]  
Автор lncg ()
Публикувано02.01.08 00:48



е па, честито ви тогава!
събрахте се най-сетне лика-прилика





Тема Re: Прекрасният Нов Святнови [re: lncg]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано02.01.08 00:53



Тва последното си е твое свободно тълкувание.





Тема Re: Прекрасният Нов Святнови [re: бeзпътeн]  
Автор vret7 ()
Публикувано02.01.08 01:12



Завижда ти бе

, просто е, аз знам



Тема книгата е супернови [re: ssonia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.01.08 10:27



чел съм я няколко пъти и е една от най-добрите книги които са ми попадали.
самия факт че се харесва както на бездуховните мракобеси като мене, така и на безмозъчните окултисти говори много добре за книгата. винаги съм се присмивал на бездарниците, които твърдят за нескопосаните си творбици си че са "прекалено сложни" за да бъдат разбрани от масовия читател. е, както вижда ме истинския майстор може да направи книга която се харесва на хора абсолютно противоположни по мироглед и вкус.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: книгата е супернови [re: zaphod]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано05.01.08 11:34




Не знам за мирогледа, но мога да допълня, че Хъксли явно може да се хареса /не че това е била целта му/ и на хора с невероятно стеснен мироглед.
Не мога да си представя, че някой може да определя себе си САМО като бездуховен мракобес. За бездуховен разбирам - може би иска да подчертае, че не духа. Ааа, сетих се и за мракобес - не духа по мрачни доби. Дотолкова стеснено, че чак и времето на недухане определя.

Иначе благодаря за мнението.




Тема Re: книгата е супернови [re: ssonia]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано05.01.08 13:17



датс май пойнт дарлинг, добрия си е добър, харесва се на широката публика.
а "бездуховен мракобес" не си го разтълкувала правилно.
бездуховен - тва е човек, който като гледа телевизия и чуе нещо за духовност и висока нравственост сменя канала с дистанционното. пример за истинска бездуховност е гьобелс, който е изрекъл знаменитата си фраза "wenn ich das wort kultur hoere, greife ich zur pistole"
мракобес - реакционно настроен елемент, погазващ Човешките Права, особено правото на мнение. любимия обществено политически строй на типичния мракобес е робството, по-широко скроените одобряват и средновековния феодализъм. класически пример за мракобес е дон реба - герой от романа на братя стругацки "трудно е да бъдеш бог".
да не се бърка с мраколес, което е гора от романа "властелинът на пръстените"




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: книгата е супернови [re: zaphod]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано05.01.08 17:16



Ясно! Значи духаш. Мракобес - духа при мрак и мноо бясно.


Спокойна съм тогава. И ми харесваш.







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.