Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:03 14.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Страхнови  
Автор (изрод)
Публикувано28.11.07 09:49



Когато се прераждаме, нямаме много избор. С предишните си деяния сме задали по-голямата част от програмата. Единственото, което можем да зададем по желание е страха. „Безстрашието” и „вцепенения ужас на страха от всичко” не са кармичен резултат от минали действия, а инструмент за граденето на бъдещите такива. Разрешено ни е само да избираме количеството страх, разчитайки, че това ще ни помогне или възпре в една или друга ситуация.

Страхът е изключително пособие, обогатяваща добавка за вътрешното гориво на човешкия организъм. Страхът може да действа градивно, може да е разрушителен или пък да вцепенява, работейки като образен „стенд бай” на тялото и ума ни.

Когато, прераждайки се, решаваме колко да ни е страх в следващия живот, ние знаем от кой вид страхливци ще сме – от тези, които в шокова ситуация стават по-адекватни, от тези които се паникьосват и правят несвързани и нелогични неща или от тези, които страхът смразява на място. За психолозите това са типове поведение. За свободният дух, готвещ се отново да приеме ограниченията на тялото и времето, това е начин за изчистване на кармичните натрупвания.

Когато сме в тялото си, ние не виждаме целия пъзел. Само от време на време долавяме част от формата му. В сиутации след преживян страх може да изпитваме срам, отчаяние, обида, да развием параноя – или всичко на куп, и да оставим това да опропастява живота ни, без да съзнаваме, че преживяното и реакцията ни са част от програмата, която сами сме задали. Попара, която трябва да си изсърбаме.

Проблемът не е в това, колко големи страхливци сме. А в това да не ни е страх от самия страх. И може би това е единственото, което можем да контролираме – страха от страха.
Щото страхът е голямо шубе!



Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...

Редактирано от CУ на 28.11.07 10:44.



Тема Re: Страхнови [re: CУ]  
Автор lncg ()
Публикувано28.11.07 09:52



Страх лозе пази.


Който го е страх да ни ходи в гората.

"Мечка страх - мене не страх." - това пък е заклинание против страха

Редактирано от lncg на 28.11.07 09:53.



Тема Re: Страхнови [re: CУ]  
Автор Trendi ()
Публикувано28.11.07 09:58



Има много страхове, които докторите казват, че могат да се превъзмогнат ( от височина, от тъмно, от влечуги и т.н.). Аз съм склонен да им вярвам за това нещо.

Що се касае до кармата - това вече е въпрос на личен избор. Хора, които не вярват в нея също изпитват страхове.



Тема Re: Страхнови [re: Trendi]  
Автор (изрод)
Публикувано28.11.07 12:51



Един познат е абсолютно убеден, че в жк. Младост няма прилепи, защото той живее там, пък никога не ги е виждал. Значи няма и толкоз!



Опитвам се да разсъждавам за страха като за вид инструмент. Като чук или отверка, или тирбушон И начинът, това средство да бъде използвано конструктивно, а не деструктивно през живота.

Не става въпрос за това, дали вярвайки или не в карма и прераждания, означава че сме или не сме страхливи!

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: Страхнови [re: CУ]  
Автор! (Нерегистриран)
Публикувано28.11.07 13:06



Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...

Obarkal si posokata na vetrovete

Vyatar duha v glavata ti Zatova 6te se blasne6 v skala



Тема Re: Страхнови [re: CУ]  
Автор Trendi ()
Публикувано28.11.07 13:27



Страхът може да накара човек да направи невероятни неща, но въпреки това си остава нещо негативно. Аз не мога да си представа някакво положително приложение на страха. Много по-добре е на едно дете да обясниш колко лошо е да пипа счупени стъкла отколкото да го плашиш с нещо лошо, ако пипа подобни опасни за него неща.
Е, поне така си мисля, но сигурно ще има доводи против.

Ако го обърнем малко по духовната линия, то определено мисля, че по-добре човек да вярва в една или друга религия, или окулт не от страх (примерно, че няма да бъде спасен, или поради страх от навличане на лоша карма...). Не мога по никакъв начин да приема страхът като довод. Но в крайна сметка точно страхът от нещо се използва масово от всички за постигането на определени цели.


Лесно ми е да ти говоря сега тия неща, защото тъщата е далече от мене. Ама не ме питай как треперех от страх, когато тя живееше в къщи. Тогава тя живееше, а аз не. Сега няма никакво значение как тя живее. Да му мислят тия, които са я приютили!





Тема Re: Страхнови [re: CУ]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано28.11.07 13:55



Страхът е мощен стимул, който кара хората да вървят напред. Неприятния момент на страха е неговото пагубно действие върху тялото.

___________



Тема Re: Страхнови [re: CУ]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано28.11.07 16:13



Страха е една от предпоставките за поява на патологични асоциации, задължително е преди да практикуваш да си изчистиш душата от него !



Всичко направено се връща особено, ако е срещу човек със Съдба могъща

Тема Re: Страхнови [re: Anuel]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано29.11.07 03:55



Мойте уважения Анюеле, обаче не мисля че стрхът пък идва от душата

, освен да има изкривени души, без майтап, замисли се.....и сам ще разбереш, или пък аз не си познавам душата освен



Тема Re: Страхнови [re: Trendi]  
Автор (изрод)
Публикувано29.11.07 10:49



Все си мисля, че едно нещо не може да бъде само отрицателно. Или само положително. Винаги има и от едното и от другото. Така би трябвало да е и за страха.
И аз съм против да се плашат децата или да изповядваш религия или каквото там от страх. Но и без тези неща страхът съществува у всеки, в една или друга степен. И за това трябва да има причина и тази причина не може да е изцяло негативна...
Да, страхът е отрицателно чувство, но това не пречи да бъде използван в конструктивна посока. В случая нямам предвид как някой използва страха като средство за манипулация на масите или на конкретни хора, а как отделния индивид се справя сам със собствените си страхове.
Абе знам ли...



Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.