Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:39 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: ssonia]  
Автор lncg ()
Публикувано21.11.07 18:44



Кой е този, който има възможности?





Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: бeзпътeн]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано21.11.07 18:46



Мислиш, че съм в затвора ли?



Грешиш, като мислиш, че си внушавам каквото и да е. Грешиш, и че мисля, че съм свободна. Аз не мисля, аз съм свободна. Ти си този, който твърди, че няма свобода, не аз.

Между другото - ти свободен ли си?




Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: lncg]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано21.11.07 18:47



Поименно ли да кажа? ЕГН?






Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: lncg]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано21.11.07 18:48



Чувствам се неотделимо цяло от Цялостността, повече не знам.






Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: ssonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано21.11.07 18:51



Пак показа, че не си разбрала какво съм писал (или не си чела нещата по темата внимателно). Никъде не съм твърдял, че "няма свобода". Има свобода. Но в измерението на ума (където са изборът и волята например) няма истинска свобода. За това става дума. Ако беше чела внимателно и разбрала, нямаше да пишеш нелепи постинги, каквито съм оборвал и по-горе.

Не си свободна. Робуваш на идеята, че си "свободна" (най-малко, а може би робуваш и на други неща, за които не признаваш).



Дали "аз" съм "свободен"? За какъв "аз" питаш?

Редактирано от бeзпътeн на 21.11.07 19:01.



Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: ssonia]  
Автор lncg ()
Публикувано21.11.07 18:57



ясно, илюзията те е обзела напълно - матрицата, ЕГН-то, с което се отъждествяваш - робот с табелка с инвентарен номер, който си въобразява, че има собствена воля и че дори била и свободна!





Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: ssonia]  
Автор lncg ()
Публикувано21.11.07 18:58



значи, ще си нацапаш гащичките



а къде отиде свободната ти воля?



Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: бeзпътeн]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано21.11.07 19:04



В кое измерение има свобода?

Честно казано, имала съм много моменти, в които напълно съм осъзнавала, че не съм съвсем свободна. Предполагам - повечето са имали. Но не може да се отрече, че в повечето ситуации има поне минимум два варианта на избор, волята избира един от тях - т.е. самият човек има свободата да избере /макар и само от две/ и никой не може да го задължи да избере този, който не иска - това е свободата.

Кажи на какво искаш да призная, че робувам - и ще изпълня твоята свободна воля, която, както виждам - по отношение на мен, а и на всички, може би, е, че сме роби. Така да бъде!



Виждам, че не искаш да отговориш на въпроса ми - питам дали безпътен /не за "аз"/ е свободен, дали има свободна воля, отговори за която искаш своя част, нямам претенции.




Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: lncg]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано21.11.07 19:06



Слава, слава, алилуя!

Аз съм ЕГН, аз съм егн, ти си егн, той е егн!
Слава! Целият свят на Инкг е съставен от роботи. Слава!
Инвентарни номера, посуда и адреси. Алилуя!




Тема Re: "Свободната воля" е илюзиянови [re: ssonia]  
Автор lncg ()
Публикувано21.11.07 19:08



кво изперка пък сега? да не ти изгоряха бушоните?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.