Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:50 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Yoga и месоядствонови  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано04.11.07 16:07



Възможно ли е да се практикува йога и да се яде месо? Вреди ли?



Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: sofianka]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано04.11.07 16:10



И двете са вредни за човек, особенно съчетани

, ти не беше ли мармаладка от българи в америка, шегувам се, тук си имаме йогини, нека те ти отговорят



Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: vret7]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано04.11.07 16:21



аз съм конфитюрка от там

с какво мислиш че вреди йогата?



Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: sofianka]  
Автор Trendi ()
Публикувано04.11.07 16:23



Йога идва от Индия, а там са вегетарианци.



Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: sofianka]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано04.11.07 16:29



Аз практикувам йога и ям месо, макар и рядко. Когато ми се яде, а не поради други причини

Не, не вреди. Това са крайности. И алкохол пия отвреме навреме. Колкото до философията на йога за вегетарианството - в Индия е много топло, няма как да го съхраняват, пък и имат особено отношение към животните, кравите изключително. Йогите в Китай и Тибет хапват месо, даже и пръжки и сланини, там е по-студено

Яденето на месо няма нищо общо. Естествено е като при животните, човекът е хищник по природа. Ма, кой както си иска. Не обичам да ме убеждават, че съм изрод, щом не съм вегетарианка. Както и обратното

Свиркай си и яж каквото ти харесва



Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: prathamakalpika]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано04.11.07 16:33



мерси пратма...! Аз ще почна с най-обикновен курс йога, или поне мисля. Чери не беше ли и тя йога?



Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: sofianka]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано04.11.07 16:42



Черита май ходи на йога, ма не съм сигурна, защото съм нова тука

Колкото до курса ти - добре ще се почувстваш от "гимнастиката" и от някои техники - поне на мен ми се отразиха супер във всяко отношение Не очаквай кой знае какво обаче. Всичко си е вътре в нас, може да го отключим, а може и да не. Не зависи от йога или от някакви курсове по каквото и да било Обаче, не се отказвай - при всички случаи е полезно, най-малкото да погледнеш в себе си, щом си решила - направи гоАко се откажеш - също е решение



Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: sofianka]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано04.11.07 16:43



...ами незнам, просто си флиртувам, но месото вреди, йога не съм бил и никога не бих искал да бъдааа...аз съм просто човек





Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: sofianka]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано04.11.07 16:45



Йогите твърдят. че в атмосферата има жизнена частица наречена прана. Тази жизнени частици ние хората и животните поемаме чрез вдишване и чрез храната.
Когото ние ядем растителна храна от нея възприемама жизнена прана, която е възприета от растението. Когото ядем месо от тревопасно животно ние приемаме втора ръка прана поета и преработена веднъж от растението и втори път от животното което е яло растения. А когото човек яде хищник, който е ял месото на животно което се е хранило с друго животно, то вече праната дотолкова е пеработена и отслабнала че такова месо дори е вредно и неприятно на вкус.
Моралната страна на въпроса с убиването на животното или пък това че стесът от убиването на животното се влагал в месото на жевотното и после ни вреди са съвремени обяснения на съвремената наука, което е едно и също нещо, но ти попита за Йога и аз казвам моето мнение по темата.
В Библията е написано че това с яденото може да се прости ако е грях, защото не е важно толкова какво ще влезе в нашите уста, а какво ще излезе от тях... в смисъл думи пренадлежащи на мисълта ...езикът макар и малък член от човешкия организъм е пренесъл най- много вреди на човечеството...войни и т.н.


Човечеството не страда от това че яде месо....
Дори и да страда то не е от това, че яде месо , а както и при всичко останало което вършим-как и колко и защо...

Че кой друг, ако не ние!

Тема Re: Yoga и месоядствонови [re: prathamakalpika]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано04.11.07 16:48



...вредно е дотолкова че е потенциално убийство, иначе си права, аз обичам мармалад, и мармаладени йогини






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.