Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Питам всички без Оро.нови  
Автор Trendi ()
Публикувано01.11.07 13:55



Защо според вас много хора вярват на един или друг "гуру"? В крайна сметка, ако се погледне реално на лице има само приказки. Къде е разликата тогава между даден "гуру" и един политик? Всичко въпрос на рекламна кампания ли е? А може би някакъв личен пример? Не е ли по-сигурно човек да вярва в себе си?


Време е да се взема в ръце и аз да стана едно малко гурученце. Пробвах преди време, ама много ме биеха тогава. И сега ще пробвам, но само ако съм сигурен, че няма да ме биете много.





Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: Trendi]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано01.11.07 14:34



Не питаш баш, когото трябва

Е как, ние бедните, дето си нямаме гуру, да отговорим на сложния ти въпрос защо хората вярват на гурутата си?

Аз също като теб си мисля, че най-сигурно е човек да вярва на себе си и да опознава себе си най-вече. Вероятно, ако нямаш вътрешни сили да го направиш сам, търсиш някой да ти даде готови рецепти. И започваш да ги повтаряш като папагал

Ама това си го мисля, щото съм глупава и непросветленаИстината сигурно е съвсем друга

Абе, ти кво се праиш на ударен за частния самолет? Да не си го купил вече, т.е. да си станал това, което искаш да станеш? И си траеш, ъм?



Тема Re: Питам всички без Оро. [re: Trendi]  
Автор (изрод)
Публикувано01.11.07 15:26



Много ти е общ въпроса.


При "гуру-тата" не винаги "на лице" са само приказки. Пък и понякога няма лошо теорията да предхожда практиката, нали така?

"Вярата в себе си" се основава на натрупана рутина. В процеса на развитие винаги има ситуации, които са ти за първи път и се налага да се довериш на някой с повече опит. Както малките деца се доверяват на родителите си - едно бебе няма как да вярва на себе си, че няма да се опари на котлона, при положение, че изобщо не знае какво е това...

Само и единствено "вяра в себе си" предполага избягване и отхвърляне на каквото и да било чуждо мнение- а това просто технически е невъзможно :)

Дори и въпроса ти в момента предполага някакво количество вяра в чуждото мнение, иначе нямаше да подлагаш на обсъждане каквото и да било.

А вярата в някого или в нещо също така може да е преходна - етап от процеса на развитие.

Ветровете духат от хората с ниско налягане към хората с високо налягане...


Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: Trendi]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.11.07 15:27



Вярванията - дали в гуру, "Бог", религия, политика и т.н., са бедствия. Същото важи и за вярата в "себе си". Не вярвай на нищо и на никой, в т.ч. и на себе си.





Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: бeзпътeн]  
Автор Trendi ()
Публикувано01.11.07 15:30




Ако ти изпратя тъщата ще започнеш да вярваш в Бог. Ако успееш да изгониш тъщата ще си мислиш, че самия ти си Бог.





Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: Trendi]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано01.11.07 15:32







Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: Trendi]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано01.11.07 15:33



В отговор на:

Защо според вас много хора вярват на един или друг "гуру"?



Защото не могат да поемат отговорност за постъпките си и искат някой друг да взема трудните решения вместо тях. Мисля, че това е пределно ясен въпрос.

Преди четох една книга в която се казваше, че измамниците никога няма да останат без хляб, защото балъците се раждат по 2-ма в секунда!

А вие замисляли ли сте се с каква интелигентност и култура са хората по сектите? Като спомагателен въпрос: виждали ли сте 'мутра' във секта?

___________



Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: CУ]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано01.11.07 15:58



Едно дете никога няма да повярва на родителите си, че ще се опари на котлона, докато не се опари само. И това вече ще е истинското знание, родено от опита, а не от "вярване" Децата непрекъснато правят точно обратното на това, което им казват родителите



При възрастните, естествено са по-сложни нещата, но принципа е същия. Не става дума всеки да учи азбуката от А и Б и да открива топлата вода отново и отново. И също така не значи да отхвърляш всяко чуждо мнение. Винаги има какво да научиш и винаги има точните хора, от които да го научиш. Въпросът е да го прилагаш на практика, според собствения си опит и съзнание, а не да подражаваш сляпо някому, пък бил той и гуру.

Това важи и за "вярата в себе си" - дори тя не може да се абсолютизира, защото това "себе си" се променя непрекъснато и и можеш да бъдеш подведен от един "себе си", дето изобщо не е "себе си" в този момент

Колкото до теорията и практиката - кое кое предхожда няма значение, важното е, че едното не може без другото. И все пак по-важна е "практиката", т.е. житейският опит, който никой гуру не може да ти даде наготово. Може само да те насочи или да ти обясни някои неща - обаче това пак си е чиста теория, макар и казана ти от друг човек. Не е практика



Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: Trendi]  
Авторлyпyc (Нерегистриран)
Публикувано01.11.07 16:00



човек има нужда от пример за подражание, затова се прехласва по разни 'величия'.





Тема Re: Питам всички без Оро.нови [re: Trendi]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано01.11.07 16:50



На света има основно 3 категории "задаващи въпроси":

1.Тези, които не знаят и не са намерили със свои сили отговора на един въпрос и искренно желаят за узнаят този отговор. Т.е. търсят ПОМОЩ.

Тези хора имат отворено съзнание и ум и могат да приемат един или друг отговор. Защото СЕ ВСЛУШВАТ В ОТГОВОРИТЕ, КОИТО ЩЕ ПОЛУЧАТ ОТ ДРУГИТЕ.
2.Тези, които в главите си имат само въпроси и тяхния Гуру Цар УМ е привикнал да пита и пита и пита и произвежда индустриални количества въпроси всеки ден и всеки миг.....НО НЕ ГИ ИНТЕРЕСУВАТ ОТГОВОРИТЕ ИЗОБЩО.
Това са хора, които не могат да спрат да плямпат. Словоблудци - досадни и отбягвани от всички. Нещо като кварталните клюкарки из блоковете...... Нищо чудно, че имаш проблеми с тъща си, като "заврян зет"..... Сигурно по цял ден само питаш и питаш.... и не слушаш какво ти отговарят.... И после -тъща ти виновна....
Тези, които имат твърди убеждения по един или друг въпрос и искат да ги наложат на другите, но са избрали формата "Аз питам".
Те не питат, за да разменят мнения или намерят правилният отговор на един или друг въпрос. Те уж питат, но отхвърлят всеки отговор, за да наложат СВОЯТ ПРЕДВАРИТЕЛЕН ОТГОВОР, който им е сервирал тяхният Гуру Цар УМ.

Ти Тренди принадлежиш към 2 и 3 категория.
Откакто те помня през последните години - ТИ САМО ПИТАШ И ПИТАШ И ЗАДАВАШ ВЪПРОСИ И ВЪПРОСИ и.... когато ти отговарят на тях...... на теб не ти пука и нищо не вдяваш..... а си продължаваш със същите въпроси отново и отново.

Това е Играта на твоя Гуру Цар УМ и той се забавлява с нея..... и не си единствен в тази игра.

Ето ти сега отново Отговор на твоите въпроси:
/за кой ли път????????????/


"Защо според вас много хора вярват на един или друг "гуру"? В крайна сметка, ако се погледне реално на лице има само приказки."
Ако беше затворен в една единична килия без достъп до книги, РС и всякаква информация и контакт с хора - тогава можеше да питаш вечните си въпроси пазача в затвора..... Но ти си на свобода, нали? Можеш да четеш на български поне, нали?
Защо не си направи труда ПОНЕ ДА ПРОЧЕТЕШ ИНФОРМАЦИЯТА ЗА ПРЕМ РАВАТ, КОЯТО ПУСКАМ ПЕРИОДИЧНО ИЗ КЛУБОВЕТЕ? Информация за която съм отделил и време и усилия и енергия да преведа на български именно за такива като тебе, които не си служат с английски. Защо чакаш някой "сдъфкано да ти го сложи в устата"???
1.В крайна сметка АКО СЕ ПОГЛЕДНЕ РЕАЛНО при Прем Рават има нещо повече от теории и приказки....... И ТО Е ИСТИНСКАТА ПРИЧИНА ЗА СВЕТОВНАТА МУ ПОПУЛЯРНОСТ И ВСЕ ПО-РАСТЯЩИЯ ИНТЕРЕС КЪМ СЕБЕПОЗНАНИЕТО. Но какво е то - ТИ ТРЯБВА САМ ДА ОТКРИЕШ.......ако наистина те интересува....

"Къде е разликата тогава между даден "гуру" и един политик? Всичко въпрос на рекламна кампания ли е?"
Тук ти не питаш - а се опитваш да наложиш своето мнение, че м/у един гуру и един политик няма разлика. И че всичко е рекламна кампания.
Чети бе ленивецо! Прочети и се информирай повече и спри да питаш като един пълен балък или малоумен кретен......



" Не е ли по-сигурно човек да вярва в себе си? "
Тук е момента отново да ти изясня, както и на всички останали в клуба, че:
Има 2 "себе си".
1.Илюзиорното "себе си" базирано на "файловете" /опита и изживяванията от раждането дo днес/ качени в "Биокомпа" Цар УМ и "хард диска" т.н. съзнание.
Това "себе си" което държи човека в омагьосания свят на Майя - Голямата Илюзия и внушението, че ти си откъснат от всички, от света и си един индивид имащ собстветно съществувание независимо от нищо друго. Това е т.н. "илюзиорен "аз".
2.Истинското Себе си - т.е. твоето Божествено Съзнание, като частица от една необятна Същност - Вечността и съзнанието за свързаността на всичко и всеки и ти самият с Бога. /може да използувате и други наименования - Той няма да се обиди....../



Тези неща драги ми Въпросител Питанков би трябвало да си осъзнал поне на теория на своята възраст 50+ а не да питаш децата да ти ги обясняват....

Айде напъни си ума и се потруди да попрочетеш и нещо като "странична литература" по въпроса , а не само да питаш и питаш и....да не ти пука от отговорите.

Ми това не е клуб "Инфантилни пубери, които питат" а клуб ЗА ХОРА ИМАЩИ ИНТЕРЕСИ И НЯКАКВА ПОДГОТОВКА В ОБЛАСТА НА ОКУЛТНОТО......











Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.