Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:26 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Може ли човек да умре без да забележи?нови [re: prathamakalpika]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано30.10.07 19:30



Така е.

Аз дори съм сигурна, че всеки един жив човек на земята живее свой личен живот, който друг не може да живее - т.е. дори на най-грубо, ако щеш - битово - ниво - всеки живее в свое време и пространство, което е пряко доказателство, че броят на реалностите е страшно голям. Дори "приживе" се случва понякога да се чудим къде сме, как сме се озовали там, че даже и да се изгубим - та какво остава за след "приживе".




Тема Re: Може ли човек да умре без да забележи?нови [re: ssonia]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано30.10.07 19:48



И дори един и същи човек в рамките на своя си живот, понякога сменя реалностите с яркото усещане за това. Май точно в такива моменти - чудиш се как и къде си се озовал, чувстваш се изгубен, а по някое време осъзнаваш, че времето и пространството вече са други - нова реалност просто



Важно е обаче да можеш да го разбереш и осъзнаеш - иначе хората остават в "старите" си реалности и цял живот изпитват тъга по тях, искат си ги, а тях вече ги няма. Да живееш в миналото, на практика значи да се откажеш да живееш изобщо



Тема Re: Може ли човек да умре без да забележи?нови [re: prathamakalpika]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано30.10.07 20:34



Точно - дори и в т.нар. обикновен живот се сменят реалностите, и често не се осъзнават нещата. Например - осъзнаваме /забелязваме - за да е по темата/, че някой ни е обичал, чак когато напусне нашата реалност. Или осъзнаваме, че друг не ни обича - но чак когато го пуснем да навлезе в реалността ни и когато вече излизането му оттам е свързано с доста неприятности.



Та оттук - каква е логиката да сме напълно осъзнати като "умрем", щом не винаги сме осъзнати докато сме "живи" тук, на земята? Затова мисля, че е напълно възможно човек да не забележи веднага, че е "умрял".




Тема Re: Може ли човек да умре без да забележи?нови [re: ssonia]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано30.10.07 21:01



Точно това имах предвид като писах, че понякога сънищата ни се пресичат с тези на някой друг - и това са хората, които обичаме или ни обичат

Може да се получи нова реалност, а може и да си остане само сън-кошмар

Ми, като се замислиш, няма логика да сме осъзнати повече след физическото ни умиране, ако не сме достатъчно осъзнати и "преживе". Даже нали това е смисълът на многото прераждания - всяко следващо носи повече осъзнаване, докато си научим урока. Други пък твърдят, че след като човек напусне тялото си, изведнъж си "спомня" всичко и го осъзнава

Аз си мисля, че разсъждаваме на темата "умиране" тук и сега, защото е нещо неясно и неизвестно, което се случва на другите. Като ни се случи на нас, най-вероятно ще разберем, че това си е нова реалност, някакъв преход към нещо друго, което няма да наричаме "смърт". Друг е въпросът дали ще го разберем - може би въпросът на Тренди е такъв. И дали ще го приемем

Картата в таро, 13ти аркан - Трансформация. Краят преди началото.



Тема Re: Може ли човек да умре без да забележи?нови [re: prathamakalpika]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано30.10.07 21:30



Тук се изкушавам да намеся отново нашия любимец - Марк Твен - според мен - неоспорим адепт - и да цитирам заглавието на един негов невероятен разказ: "Посещението на капитан Стормфийлд в рая".


Струва си да се прочете, за съжаление не мога да го постна тук, нито ми е подръка, за да го сканирам и пусна, а и дори не мога да го преразкажа, тъй като не съм го чела отдавна, но, общо взето - с огромна доза хумор той разказва, че каквото си знаел и можел тук, на земята - това можеш и знаеш "там". Друго, което помня е, че например "оттатък" Наполеон не е велик пълководец, тъй като някакъв обикновен ковач /ако не греша професията/ тук на Земята знаел и можел повече от него в неговата /на Наполеон/ област, но просто нямал късмет да се прояви в такъв мащаб.






Тема Re: Може ли човек да умре без да забележи?нови [re: ssonia]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано30.10.07 22:09



Това, че Марк Твен е адепт много ми хареса

Разказа май не съм го чела, обаче се сещам за дневниците на Адам и Ева и погледът "отстрани" на реалността, която уж е "отвъд". Например, как Ева се опитва да отбрули звездите с прът и после ги замеря с буци пръст, защото ги мисли за украшения; или как гледа водопадите накъде текат - нагоре или надолу, защото сега е лесно - хората са научили закона за притеглянето, но за Ева това било "невероятно откритие". Като се замислиш, ако го няма човешкото познание, което се предава във времето, всички ще правим такива "открития" и тук на земятаНе че непрекъснато не правим открития, ама не са все отначало...

Та, вероятно и с умирането е така - непозната реалност, която ще откриваме. Дано и "там" има знания, които се предават като в училище, че ако трябва да учим всичко от А и Б...Макар че "там" сигурно разполагаме с времето, просто защото го няма



Тема До мармаладките!!!нови [re: prathamakalpika]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано31.10.07 01:42



Как ви се радвам да знаете

, няма начин как да избера, харесвам ви и двете, даже е меко казано, Обичам ви окултни мармаладки



Тема Re: До vret7!!!нови [re: vret7]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано31.10.07 07:47



Абе ти къде се буташ между шамарите!?

И ние те обичаме!!!

Ама откъде накъде си решил, че можеш да избираш!? Време е да схванеш, че ние избираме, т.е. че жените избират! Тва твойто е безобразие!!!




Тема Re: Може ли човек да умре без да забележи?нови [re: Trendi]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано31.10.07 10:15



Ако забележи, значи не е умрял!





Тема Re: Ей...нови [re: vret7]  
Автор prathamakalpika (начинаеща)
Публикувано31.10.07 12:05



Ей, закачко!



И ние ти се радваме и те обичаме
Ама викай подкрепления - мъжете с по една жена не можете да се оправите, а ти с две наведнъж искаш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.