Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:41 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: За изворитенови [re: BrandofAmber]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано05.09.05 14:06



Пространно изложение, но погрешно. Истината е една, но има много страни и всеки може да я вижда под различен ъгъл. Това не означава, че греши. Имаше един анекдот за това какво е слон и отговорите са според това, което вижда и усеща всеки наблюдател. Така е и с Истината. Но между големите,тоест истинските Учители, не може да има противоречие по отношение възприемането на Истината. Има ли такова, значи учителите не са истински. Друг е въпросът, че от различна височина се виждат различни подробности и обхватът е различен. А Питагор именно с геометрията е обяснявал същината на своето виждане за света.



Тема Re: Съгласеннови [re: C.H.П.Д.]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано05.09.05 14:18



Здравей приятел,
Виж и отговора ми по-горе по въпроса за Истината и Учителите. Все пак има история на окултизма и там са показани истинските Учители, а от там надолу трябва само да вървиш по веригата, докато стигнеш до себе си. Но ако не стигнеш, значи някъде си излязъл от пътя. А тъй като ти не приемаш очевидното и известното, значи вече не си върху Пътя. Следователно, правилно съм те посъветвал. Всичко казано от мен се основава на историята и няма нищо сътворено лично. Те и апостолите са били смятани за пияни, когато са приели Светия дух, но ти, струва ми се, не споделяш това мнение. Не бих казал че си слепец, но има още да проглеждаш.
Бъди здрав.



Тема Re: Не е "Както и да е"...нови [re: Vetrim]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано05.09.05 14:24



Приялелю, май не ти е известен Абрамов? Засега след него аз не знам друг, който да е контактувал с Шамбала. Но е възможно и да има. Възможно Лариса Дмитриева? Мисля, че няма място за оспорване, а само за допълване.



Тема Re: Всичко се прави, но не се отговаря на въпроса.нови [re: Eдин]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано05.09.05 14:35



Приятел, имаш някакви проблясъци, но все още се заблуждаваш. Кои са тези "адепти", които познаваш? Има история на окултизма и там са показани истинските Учители, а от там надолу трябва само да вървиш по веригата, докато стигнеш до себе си. Но ако не стигнеш, значи някъде си излязъл от пътя. Не е било нужно Щайнер да се дели от Блаватска, но завистта и желанието и той да бъде учител са го провалили. Тя и Безант е била с голям интелект, както е бил и Луцифер(Сатаната), но е пропаднала в историята с Кришнамурти. Трябва да се пие вода от извора, а не от съмнителни източници.
Пак повтарям-никой от теософското общество не е подържал личен контакт с Йерархията, освен Блаватска. Той и Дънов се е смятал за велик учител, но не е се издигнал по-горе от един интерпретатор и лектор. Щайнер е същият.



Тема ОКнови [re: shravac]  
АвторC.H.П.Д. (Нерегистриран)
Публикувано05.09.05 14:51





Няма такова нещо като истински Учител, Шрави.
Или ако има, то с голямо подозрение бих гледал на Учител, който тръби колко е истински.

В отговор на:

А тъй като ти не приемаш очевидното и известното, значи вече не си върху Пътя.



Спомни си какво казва АЙ за очевидното и помисли пак.
В отговор на:

Те и апостолите са били смятани за пияни, когато са приели Светия дух, но ти, струва ми се, не споделяш това мнение.



Опа, да разбирам ли, че се имаш за апостол или почти апостол?

Добре, Шрави. Нямам намерение повече да те убеждавам в нищо. Господ да ти е на помощ и дано си спомниш моите думи след някоя и друга година.
Само искам да те помоля за едно нещо: ако имаш време да се научиш нещо повече за НЛП (невро-лингвистическо програмиране), влияние на структурата не речта, 25-и кадър, техники за подсъзнателно влияние и промивка на мозъка, кататония, вербигерации, персеверации, ехолалия...

Хайде, остани си със здраве!





Тема Re: За изворитенови [re: shravac]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано05.09.05 18:40



Подобно виждане как се съвместява с идеята че единствено тези учители които ти казваш знаят/виждат истината?(с под идеята че понеже ти знаеш какво казват те, то само ти знаеш истината).

Що се отнася до петимата тибетци и слона, така си е, но ако се замислиш дори и тогава всичко продължава безкрайно навътре и безкрайно навън. Не е много трудно за някой които вижда слона да им обясни формата му, но на него ще му остава навътре вътрешните органи, клетките, атомите и тн. до безкрай, съответно навън континента, планетата, галактиката и тн. до безкрай и имайки предвит колко много му остава, то да бъде наричат велик учител защото е успял да обясни как изглежда един слон ми изглежда смешно, а да се казва от някой от петимата, че само той може да каже/види как изглежда един слон е още по-смешно.


Вечен е само мигът.

Редактирано от BrandofAmber на 05.09.05 19:20.



Тема Re: ОКнови [re: C.H.П.Д.]  
Автор shravac (минаващ)
Публикувано05.09.05 19:41



Който търси-намира и на този, който хлопа-ще му се отвори. Я вземи поппрочети малко от Агни йогата, а ако нямаш възможност-мога да ти предоставя един материал, само ми посочи адрес. Стига да не си християнин-сектант. Всъщност Агни йогата може да се разглежда като продължение на Христовото Учение.



Тема За последнонови [re: shravac]  
АвторC.H.П.Д. (Нерегистриран)
Публикувано05.09.05 22:09



Благодаря, Шрави, но няма нужда. Чел съм от нея колкото е необходимо, така че не приказвам наизуст.
Хайде, оставям те на мира. Повече няма да ти пиша или опонирам. Прави каквото смяташ за правилно... Ако имаш време прочети за това, което ти препоръчах и си спомни за мене след някоя и друга година практика.

Бъди здрав и ти!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.