Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 26.04.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Розата - символ на путката при розенкройцерите?  
Автор Ивo (Индивидуалист)
Публикувано15.07.05 00:08



Някой има ли информация по въпроса, че у розенкройцерите розата всъщност тайно символизира вагината, кръстът - респективно - пениса? Има ли сведения за сексуални обреди и ритуали при тамплиери/розенкройцери/масони?

Благодаря предварително.

С утра не выпил, день пропал...


Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцеритенови [re: Ивo]  
Автор BлaK (член)
Публикувано15.07.05 08:18



Препоръчвам ти книгата "Шифърът на Леонардо"



Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцеритенови [re: Ивo]  
АвторЦap Изpoд (Нерегистриран)
Публикувано15.07.05 14:05



Напълно съм съгласен с теб!

Розата не само при розенкройцерите е символ на путката, поради което е доста пресилено да се говори за "тайна символика". Аз даже съм на мнение, че рознекройцерите не е трябвало да използват някакви смешни символи ами направо е трябвало да си лепнат една путка на герба. Едно, че официалната власт така или иначе ги преследва, друго, че така веднага става ясно за какво иде реч.

За кръстът естествено не си прав. Кръстът си е кръст и няма нищо общо с кур (да си виждал кръстат кур?) Или може би искаш да кажеш, че Иисус е разчекнат на кур, а не на кръст?!
Ако розенкройцерите искаха да изобразяват символично кур, биха разполагали със символи като копие, стрела, кула, банан и т.н...
По твоята теория фактически излиза, че розенкройцерите в действителност не са розенкройцери, а путкокуровци. Така ли е?



Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцеритенови [re: Цap Изpoд]  
Автор Ивo (Индивидуалист)
Публикувано16.07.05 10:53



Не съм го измислил това за кура и кръста - ето ти един линк например, където се разглежда това нещо:



А роценкройцерите със сигурност са путкоцентристи!!

С утра не выпил, день пропал...

Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцеритенови [re: BлaK]  
Автор Ивo (Индивидуалист)
Публикувано16.07.05 21:01



!

С утра не выпил, день пропал...


Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцерите?нови [re: Ивo]  
Авторkaзимиp (Нерегистриран)
Публикувано31.07.05 17:44



какво знаеш за трубадурите;за символиката на цветята в религизната и любовната литература.знаеш ли,че заченишето на розата и в Ориента и в Европа.Стига с тези гнусни фройдистко -сексистки спекулации като вариация на еКзотерична тематика.С цел да потвърдя цинично-злобарската нагласа ще посоча само факта ,че тамплиерите са били нарочвани за хомосексуалисти.Е и?Всеки вижда и възприема само онова,което му е възможно.



Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцерите?нови [re: kaзимиp]  
Автор Ивo (Индивидуалист)
Публикувано01.08.05 00:26



И къде пък видя злобарска нагласа? И защо това да е непременно фройдистка спекулация? Наистина ме интересува тамплиерите/розенкройцерите изповядвали ли са това преклонение пред женското начало и в частност пред женския полов орган, стилизиран като роза. В тази връзка, доколко това е възприето от съвременните последователи на тамплиери/розенкройцери, има ли при тях сексуални ритуали, доколко се разглежда и практикува от тях тантричен секс, например, и т.н. Ако знаеш нещо по въпроса наистина, по същество, сподели го и не се заяждай.

С утра не выпил, день пропал...


Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцерите?нови [re: Ивo]  
Авторxъм (Нерегистриран)
Публикувано01.08.05 08:47



"....
-Господине, вие сте извратен!
-Аз ли съм извратен?! А кой ми показваше досега голи жени?! "




Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцерите?нови [re: Ивo]  
Автор oros (член)
Публикувано02.08.05 00:52



Думата "ПУТКА" на един древен език означава - ПУТ (Път) + КА (Душа) или Път към Душата.
Ето ви и примери: ПУТИН = Път + Ин (Тъмнина, Материя).
ЕЛЦИН = ЕЛ (Дух) + ЦИ (Етерен свят) + ИН (Тъмнина, Материя).
Тамплиерите са вярвали в ХАРМОНИЯТА между Духа (Кръста) и Материята (Розата).
Днес Материалистите ги наричаме "Бездушни", а Духовните - "Луди".
Пример за хармония в този клуб може да ви бъде Мулето. Той отлично хармонизира бизнеса си с духовността. Навярно е някой прероден тамплиер.


Радвам се, че отново съм сред вас.
Орос.



Тема Re: Розата - символ на путката при розенкройцерите?нови [re: oros]  
АвторПУT-KA (Нерегистриран)
Публикувано02.08.05 08:43



а ние дали се радваме?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.