Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:47 22.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Чувал съм, че децата...  
Автор Trendi ()
Публикувано28.01.05 16:27



... биха могли да си спомнят някои неща от предишния живот. Лично аз не вярван на това, но ще ми е интересно вашето мнение по въпроса.

==============
Не ме интересува мнението на Оро и не желая той да пише в моите теми!

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Верно е.нови [re: Trendi]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано28.01.05 16:49



Личен опит - до третата или четвъртата си година не се чувствах в кожата си - на моменти се усещах доста дискомфортно.

Все едно, че възрастен човек гледа през детски очи.
За направените "коментари" не искам да споменавам!
( В тази връзка, не се шашкайте на "умни" реплики отправени от децата!)

С течение на времето ми мина и забравих за това, до момена в който (кой ли ме би по главата??!) не се заинтересувах от прераждания.

Тогава си спомних за това мимолетно усещане позахабено от времето.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Аз нямам такъв спомен, но...нови [re: valsodar]  
Автор Trendi ()
Публикувано28.01.05 16:59



...сега очаквам с нетърпение да започна да се вдетинявам, белким започна да си спомням.....

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема И така става...нови [re: Trendi]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано28.01.05 17:08



Проблема е, че обикновенно вдетиняването става на дърти години, когато започнеш да виждаш все покойници около тебе, очакващи те да се присъединиш към тях.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Май все пак е по-добре на дърти години.нови [re: valsodar]  
Автор Trendi ()
Публикувано28.01.05 17:11



Така има шанс да се надзърне в следващият живот...

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Чувал съм, че децата...нови [re: Trendi]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано28.01.05 23:37



Преди година (или две) НГД излъчи документален филм по темата - на английски. Естествено е, че го имам на вехаес, но проблема е, че не ми остава време за описание на информацията. Бяха се насочили към общност от сравнително малък народ, който в момента воюва (следователно е голяма вероятността от по-чести прераждания?...). Имаше интересни попадения, независимо от "шума".
Също по темата от 188и някоя си година в теософските периодични издания в Англия, България-нач. на 20в. и др. има подобни описания на истински случаи.

Личния ми опит:
Пазя спомени от 2-3 месечна възраст, дори и малко от преди това.
Спомням си, че ми беше ясно всичко, което големите ми говореха, но не знаех езика им и не можех нищо да им кажа - излизаха само нечленоразделни звуци, което мноо ме ядосваше. Но ние - децата си имахме език и комуникирахме! Близнак съм и със сестра ми си говорехме, независимо, че големите не ни разбираха какво си казваме. Има един уникален за възрастните случай, който ми е ясен като днес - (по-късно разбрах, че сме били ок. 3 месечни по това време) един ден ни изкъпаха и ни повиха в пелените и одеалцата на масата в кухнята. Излезнаха навън да хвърлят водата от коритото и за кратко останахме увити като пашкули. Спомням си как майка ми се тревожеше дали нещо нямало да стане докато се върнат, а баща ми я успокои, че няма нищо да стане, понеже сме били здраво повити, а и те бързо щели да се върнат...
Да, ама ние си говорехме!!! И хич не ни беше приятно, че така ни зарязаха. Аз предложих на сестра ми да слезем на земята и да видим какво става, а тя ми отговори, че сигурно щяло да боли, ако паднем от толкова високо. Аз й казах, че ще пробвам и ако не боли при падането, ще я повикам. Речено - сторено: завъртях се, изтърколих се и - туп - паднах от ок. 80 см на пода в кухнята. Не ме заболя. Повиках я като й казах, че не боли. Тя ми повярва и ме последва - тупна върху мен. Тъкмо бяхме почнали да се развиваме, когато нашите се върнаха и можете да си представите каква изненада им направихме...
По-късно в яслата и детската градина винаги съм се чудел на големите за това, че ни взимат за деца, а ние си мислехме съвсем хладнокръвно. Само дето не можехме да говорим на техния език. По-късно такова чувство на мъчително безсилие изпитах, когато в 6-ти клас исках изведнъж да се науча да играя тенис на маса - изглеждаше толкова лесно, а ръката ми - вдървена, топчето отскача и върви където си ще - чак съм плакал от отчаяние, че е мога веднага да почна да играя нормално и както искам... Е измина година и нещо и после нямаше проблеми...

Парамаханса Йогананда говори по този въпрос в своята Автобиография.

Според мен, достъпът до съхранената информация преминава през изменената форма на съзнанието, независимо по какъв начин ще се постигне - въпрос на методология и вероизповедание...




Тема Re: Чувал съм, че децата...нови [re: Vetrim]  
Автормм (Нерегистриран)
Публикувано29.01.05 10:02



Малее!!! Алиса в страната на чудесата пасти да яде , на много неща които не съм видяла мога да повярвам обаче твоят разказ направо взе жълтата фанелка . Съжалявам приятелю голям фантазъор си. Обаче ако има нещо вярно си за гинес имаш уникална памет.



Тема Re: Чувал съм, че децата...нови [re: Trendi]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано29.01.05 16:30



Vjarno e.



Тема Re: Тома неверни...нови [re: мм]  
Автор Vetrim (сталкер)
Публикувано07.02.05 21:18



добре, че не знаеш много...





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.