Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:01 28.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Физическо безсмъртиенови  
Автор ckopпинa™ (blackS™)
Публикувано24.01.05 17:42



Един Познат наскоро еше, че съществувало физическо безсмъртие. То се било състояло в промяната на начина на мислене и ми даде за пример хатха йогите хиндуисти в Индия, които живеели вечно без болести и стареене. Според него физическото безсмъртие било нещо естествено, а смъртта противоестествена. Хората сами са си поддържали "мита" за смъртта в следствие на което се поболявали и умирали.
Запознавала съм се със сегашните научни разработки за забавяне на процеса на стареене, като при определен начин на живот е възможно да дойде време в което хората да живеят м/у 120 - 150г. Но все пак не съм чувала за вечно.
По мое лично мнение дори и да предположим. че твърдението му е вярно...Това да живееш вечно е нещо като наказание. Представяте ли си да живеете 200 или 300г. ?
Аз пък съм от скромните, стига ми и да съм 80г. бабичка... Не ми се иска да си представям да живея вечно ( било и дори ограничено като пр. 300г. ) и на края всичко до такава степен да ми писне, че единственият възможен начин за излизане от ситуацията да е самоубийството...
Вие как мислите дали е възможно такова нещо ? И дали има хора които биха искали да живеят вечно ?



Тема Re: Физическо безсмъртиенови [re: ckopпинa™]  
Автор Trendi ()
Публикувано24.01.05 17:51



Съгласен съм с тебе, че вечен живот е самият ужас. Иначе познавам една такава бабичка, която не може да приеме по никакъв начин мисълта за някакъв край. Тя би продала детето си за да бъде вечна.

Според мене биологически животът може да продължи до към 150-180 год. За да продължи повече се налага подмяна на органи, а това вече е изкуствено и би довело до дисбаланс в природата. Ако е вярна теорията за прераждането, то тогава човек практически живее безкрайно, като сменя тялото си, както се сменя уморен кон. Има въпроси при тази постановка. Мисля че е за друга тема всичко свързано с прераждането.

====
Ако знаеш като каква чаровна 80 годишна бабичка те виждам в представите си.....

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Физическо безсмъртиенови [re: ckopпинa™]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано24.01.05 18:34



Това че ти стигат 80 г живот се дължи на малодушието ти.



Тема Re: Физическо безсмъртиенови [re: Trendi]  
Автор ckopпинa™ (blackS™)
Публикувано24.01.05 18:46



хаха ами незнам не мога да си го представя, можеби със малко повечко въображение:))
чесно да ти кажа и аз съм на същото мнение, но въпросния ми познат с цел да ме убеждава, обеща да ми даде книга на тази тема...
чувала съм, че с магия можело да се забавя процеса на стареене и да можеш да минаваш от едно пространство в друго...
а ако имаш възможност ти би ли живял вечно ?




Тема Re: Физическо безсмъртиенови [re: ckopпинa™]  
Автор Trendi ()
Публикувано24.01.05 18:48



А то живот ли е да си жив вечно?

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!


Тема Re: Физическо безсмъртиенови [re: searcher]  
Автор ckopпинa™ (blackS™)
Публикувано24.01.05 18:49



хах..я гледай каква преценка си извади?! че кой ти каза че ми стигат? Може и да не ми..стигат! знам ли..твае само предположение човекоо.:)))



Тема Re: Физическо безсмъртиенови [re: Trendi]  
Автор ckopпинa™ (blackS™)
Публикувано24.01.05 18:50



Що се отнася за безмъртието ни, то аз смятам, че сме безсмъртни , но не телата ни, а душите ни... това вече е различно



Тема Re: Физическо безсмъртиенови [re: ckopпинa™]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано24.01.05 19:08



Предположенията може да са смъртоносни.



Тема Re: Физическо безсмъртие [re: searcher]  
Автор ckopпинa™ (blackS™)
Публикувано24.01.05 19:16



ами то не само предположенията, всичко около теб може да е смъртоноснно, знае ли се!



Тема Гледай сега....! [re: ckopпинa™]  
Автор Trendi ()
Публикувано24.01.05 19:55



Всичко може да бъде смъртно. Само човешката простотия е безсмъртна. В този аспект човеците са безсмъртни.

Скапана клавиатура - гълта букви.
Ха!!! Ама тя и пише ...!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.