Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:43 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Псевдопросветленитенови  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано09.08.04 09:14



Те са много. Някои са вегетарианци, други ходят на паневритмия, а трети дават по 650 евро за една лекция на някой който много добре имитира "духовност".

Така се подтискат угризенията и неприятните мисли, защото видите ли ние сме духовни, а на духовните хора никой не може да навреди.
Това е сделка с дявола при която дяволът гарантира спокойствие, а "псевдопросветлените" му обещават да не му противоречат.

Един вид застраховане в което дяволът се явява борче от застрахователна компания, която ще пази магазинчето на търговеца. Сделка при която и двете страни са доволни, но най-доволна е смъртта защото нейното си седи.




Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: searcher]  
АвторAГAPTA (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 09:27



Сърчо,ама ти верно вярваш ,че има смърт?!

Е,язък......



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: AГAPTA]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано09.08.04 09:35



Всеки вярва в това което му е изгодно да вярва.



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: searcher]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано09.08.04 11:15



"Живот ли бе- да го опишеш.
Живот ли бе- да го разровиш.
Разровиш ли го - ще мирише.
И ще горчи-като отрова."





Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: searcher]  
Автор Neon (delightful)
Публикувано09.08.04 15:28



аз пък си мислех, че има пред-просветлени и просветлени?
а ти какво се занимаваш с тях? това си е тяхното/нашето вегетарианство, тяхната/нашата паневритмия, тяхната/нашата псевдодуховност. че и дявол измисли извън себе си. той е само вътре, не отвън в някой друг.

Dharma


Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: Neon]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано09.08.04 15:52



Не съм казал че дяволът е извън мен. Иначе нямаше да давам акъл непрекъснато.



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: searcher]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 16:17



Псевдоучителите казват, че могат да ти ДАДАТ знанието (или каквото и да е там..), само ако правиш това и това..., ако станеш еди-какъв си... - някога в незнайното бъдеще

а истинския Учител само ПОКАЗВА, посочва истината, а не дава нищо.
кара те да се обърнеш навътре за да разбереш, че ти вече си това, което търсиш, че имаш вече това, към което се стремиш. - Че то е ТУК И СЕГА!
той е пръста, сочещ луната, а ти сам ще я видиш, като се махнат облаците на ума и егото

сега сме във времето на масовите лъжеучиния. и в Библията го пише.



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: searcher]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано09.08.04 16:38



Едно време моите учители ме караха да изучавам различните религии и учения. Особено единият все ми висеше на главата; подрипваше наоколо и все ми дуднеше - "не се влюбвай, не се влюбвай..." ... Веднъж ми писна от вечното му дуднене - и му се сопнах :"абе как ще се влюбиш - не виждаш ли че всички говорят за едно и също?!!!"

Тогава той ме погледна едно така хитро, забоде пръст в гърдите ми и изсъска : "направи вярата си начин на живот"..... И така започна моето истинско ученичество....

СЕга, днес, аз пак претърпявам голямо предизивикателство свързано с това - "да превърнеш вярата си в начин на живот"..... щото както е все тая коя религия ще избереш така е все тая кой начин на живот ще предпочетеш....

Голямо е предизвикателсвтото..... не знам дали можеш да го усетиш







Тема Браво Сърчаре!нови [re: searcher]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано09.08.04 16:45



За съжаление нищо не променя казаното.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: Drona]  
Автор11 (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 16:57



и успя ли да се влюбиш с вяра?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.