Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: xм]  
Авторnnn (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 10:51



не, мила
след така наречената смърт ще сме си същите

това което казваш ти е втълпено от същите тези "псевдо.." - надявайте се, че в бъдеще ще станете това или онова, но най-вече в отвъдния сват. и че там ще познаете Бога. -
Ако тук не си го познала, и там няма да го познаеш.



Тема Поздравленя за темата!...нови [re: searcher]  
Авторнoвa (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 13:42



Показателна и навеждаща на размисъл
Жалко само, че не всеки ще се познае....и въобще дали някой ще се познае....

Наред с ходещите на паневритмия и лекции, да не забравяме четящите всякакви книги, в желанието си да станат по - просветлени...забравяйки, че всъщност духовно по- въздигнати ги прави единствено чистата душа и съвест...а това не зависи от упражнения, медитации, лекции и прочие... зависи единствено от нашето желание и усилия да бъдем добри и хуманни!Защото не може да си просветлен, ако не си хуманен...



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: nnn]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 22:44



Може би не съм се изразила добре и за това неправилно са разбрани думите ми.
Разбира се , че духовната ми същност ще си е моята, тази ,която е и в мен сега, само че тогава ще изживява плодовете от действията тук във физическия свят. И абсолютно съм съгласна, че трябва съзнателно да се свържем с Бог Отец чрез Неговия Син и Свети Дух( няма да навлизам в подробности , какво означава това) още тук на Земята, :)
И не е необходимо който и да било да ти втълпява каквото и да било- това също е безсмисленно, защото тук можем да говорим най-различни неща и да се правим на велики, можем да приемем и нечии идеии и да парадираме , че сме еди какво си...., но там горе всичко излиза на яве :) Ако не сме направили необходимото тук на Земята никого не можем да излъжем.
Човек достига и започва да разбира тези неща по пътя на собственото си духовно развитие.



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: xм]  
АвторHo (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 22:53



според теб кой живот е по-важен - този или отвъдния?
защото говориш много вдъхновено за втория...

а какво е живота?
какво е да си жив?



Тема Малка поправка...нови [re: nnn]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано11.08.04 23:00



Не че искам да те ПОПРАВЯ, но моето мнение е:
Ако тук не сте го РАЗБРАЛИ, Там няма да го познаете.
От което следва:
Ако тука го разберете, Там ще го познаете.

Не всеки може да Познае Бог в този свят...
Но, разбира се, и не всеки може да го разбере.



Тема Re: Поздравленя за темата!...нови [re: нoвa]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано11.08.04 23:11



Стремежа към духовното те прави добър и хуманен автоматнично, така че няма смисъл да се тревожим за добротата си ако сме духовни, но има смисъл да се тревожим за духовността си ако сме само добри.



Тема Re: Поздравленя за темата!...нови [re: searcher]  
Авторof/o (Нерегистриран)
Публикувано11.08.04 23:17



и тези идеи за доброто поведение са насаждани векове от църквите и псевдоучителите
с това светът не е станал по-добър



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: Ho]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано13.08.04 14:27



не можем да степенуваме по този начин. Като имам в пред вид, че духовната ни същност съществува и в двата свята, само че за да може да съществува във физическия свят използва физическото тяло,както ние , за да можем да навлезем дълбоко в морето или океана използваме скафандър-извинете ме за това рубо сравнение, бих казала ,че няма не важен живот. Но докато сме в земния живот всяко наше действие, мисъл, чувство се отпечатва като опитност вдуховната ни същност и там отвъд плодовете,есенцията от земния ни живот се изжияват по различен начин. Там не можем да променяме нищо, докато тук можем да правим каквото си искаме ....но...трябва да се мисли и за последствията :)



Тема Re: Псевдопросветленитенови [re: xм]  
АвторHo (Нерегистриран)
Публикувано13.08.04 16:51



"Там не можем да променяме нищо, докато тук можем да правим каквото си искаме... "

точно това - именно тук се кове желязото, дет се вика



Тема Re: Поздравленя за темата!...нови [re: searcher]  
Автор Cвeтлинa в миcълтa (ентусиаст)
Публикувано13.08.04 22:02



"...няма смисъл да се тревожим за добротата си ако сме духовни, но има смисъл да се тревожим за духовността си, ако сме само добри..." - това ми хареса, като йерархия много уточнено звучи.
хуманен = човечен ...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.