Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:22 25.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Фауст?!нови  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано02.07.04 21:47



Докато има хора готови да продадат душата си, винаги ще се намери кой да им я купи.
Някои го правят умишлено и целенасочено, но поне са наясно със ситуацията и честни пред себе си.

А други даже и не подозират, че правят точно това: продават душата си.

Вие сами ли се справяте или ползвате посредници ?

А кои са радарите ,които засичат тази "покупко- продажба" ?




Тема Re: Фауст?!нови [re: Mинyтa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано02.07.04 22:13



Въпросът е много сериозен, не е майтап.
Верно е, че времената са такива, че масово се продават и остатъците от души, които много от нас притежаваме.
Проблемът е, че масово и не се съзнава деянието.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Фауст?!нови [re: Kaily]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано02.07.04 22:49



Няма майтап, просто е прекалено сериозно,та чак страшно.

Но за някои с по нежни души, майтапа няма да навреди.

Червените лампички в нас не светят ли? или са дали на късо, че не се усещаме

Кои са твоите индикатори за това ?




Тема Re: Фауст?!нови [re: Mинyтa]  
Автор aman_ot gluposti (замислен)
Публикувано02.07.04 23:00



Темата е сериозна, действително. И някои мои наблюдения. Парадоксът е, че някои дори нямат какво да продават вече, всичко им е продадено. А други още не осъзнават, че имат нещо подобно за продан. И вероятно никога няма да го осъзнаят като разменно средтво.

знам и мога /ако искам/


Тема Re: Фауст?!нови [re: Mинyтa]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано02.07.04 23:09



Аз едва наскоро се усетих какво става.
И се радвам, че някак подсъзнателно интуитивно винаги съм го избягвала, макар на пръв поглед в социума да е изглеждало, че си ритам интересите.

Винаги съм играла по своя си система 4:4:2, независимо дали е била печеливша или (по-често) не.
Ала едва напоследък разбрах, че водещо при мен е било запазване целостта на душата.

Освен това не всичко на два крака носи душа априори.
Индикатори не съм мислила, карам по усет. въпреки че сигурно могат да се изолират индикаторите...не съм мислила досега..

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Фауст?!нови [re: Mинyтa]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.07.04 20:17



Интересен въпрос.Честно казано в началото ме издразни, но то май повечето верни неща в началото дразнят.
Понеже почти никой не ти е отговорил конкретно, поне аз ще се включа.
Та в този леко драматичен стил - сам си се справям, но считам че цената за момента си струва, а и съм достатъчно наясно как после да си я взема обратно(пък и при мене не се е загубила цялата).Трябва обаче първо да си взема всички бонуси от сделката.

B.T.W. Говоря за душа в смисъла, в който ти го казваш(доколкото разбирам).



Тема Re: Фауст?! [re: BrandofAmber]  
Автор Mинyтa (60 секунди)
Публикувано06.07.04 21:44



Да, благодаря ти че се включи, отговаряйко ми конкретно. Явно темета не е за тук, затова не получи развитие.
Е щом си сключил перфектна сделка, и то с бонуси, няма да те мисля.
Разбрах за първото нещо,което ще направиш, а за последното- какво е то ?

Това дали си струва цената е доста относително. Зависи от Първата Аксиома , на която си стъпил.
Дали две прави се пресичат или не ?


Аз за душа се сещам един смисъл, подскажи ми моля те и други ако знаеш ?




Тема Re: Фауст?!нови [re: Mинyтa]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.07.04 22:08



Смисъли много.Този който съм приел за момента е "съзнание" обединяващо много превъплащения.Не мога да го обясня накратко, но е доста по различно от това което ти имаш предвит.И никой не може да я продаде, колкото по заспал е човека, толкова по интересно преживяване за душата, която си има още тонове превъплащения да асимилира.Естествено ако човека "спи" не осъзнава че тази душа си е пак той, но това не е много фатално от глобална гледна точка.Има изключения, но това е друга тема.
Всъщност след малко осмисляне и това за което аз говорех беше различно, но доста по близко да твоето.

А правите се пресичат, защото ако ги продължаваш до безкрайност неизбежно ще минат в поне едно изкривяване на пространството от физична гледна точка.Всъщност това беше преди няколко години, когато приемаха гравитацията като изкривяване на пространството, ама в момента може и да са го модернизирали.Във всякакъв случай ще се пресекат при реални обстоятелства.
А от "окултна"(свещената геометрия) гледна точка просто не можеш да ги продължаваш до безкрайност, накрая има тетраедър(всъщност два),куб,октаедър и тн. като последна е сфера, а след това е The Void.Там прави няма.То там и криви няма.



Тема Re: Фауст?!нови [re: BrandofAmber]  
Автор Kaily (не*избе*жна)
Публикувано06.07.04 22:36



Много хора вече са затрили душите си и пак си спят.
Само дето никога вече нямат шанс да се събудят.
Можеш и зомби да ги наречеш...и ще се кълнат, че са хора.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Фауст?!нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано06.07.04 23:08



Стига пък ти, какво значи много?
Доколкото знам след физическата си смърта, човек "без" душа неизбежно вампирясва, а не съм чувал за такива случаи напоследък.Не че няма такива хора, но чак да кажеш, че са много?!

Вярно че от повишеното количество информация(тест светлина) много хора са се "зомбирали", но това не е толкова лошо, вътрешно промените си стават.

В крайна сметка за повечето хора от няколко години(началото на апокалипсиса) е доста трудно да се спрат на някакъв стабилен модел за света и е нормално да се "зомбират".

Редактирано от BrandofAmber на 06.07.04 23:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.