Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:09 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови  
АвторЛюб (Нерегистриран)
Публикувано09.04.04 01:57



Ако някои някога си е мислил че разбира какво е пострадал Иисус за нас на кръста, трябва задължително да гледа този филм.

Режисьор : Мел Гибсън
Двама българи играят блестящо (Христо Шопов - Пилат, Христо Живков - ап. Йоан), макар че това едва ли е от голямо значение.

БГ-предпримиерата доколкото знам е в кино "Мултиплекс" на НДК.





Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: Люб]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано09.04.04 17:38



Да, може би точно мъченията е искал да покаже Гибсън във филма, но го е направил прекалено кървав, според мен. Повече клони към акшън-терор филм, отколкото към драма. Ако беше спестил малко от кървищата и жестокостите /само 5-6 минути поне/ може би щеше да е по-добре.

Нашите момчета наистина играя много добре и това е признато дори от западната критика в няколко статии, които четох малко след премиерата на филма.



Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: Люб]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано09.04.04 18:51



....всичко е от значение, всяко нещо от този филм има значение. Езотеричното му значение е огромно, не случайно едвам беше пуснат с Америка, еврейската общност го беше блокирала, но филма проби, въпреки всичко както си трябваше. Двамата български Христовци във филма само ме радват. На всичките си познати съм разказала за тях.



Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ" [re: d8a]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано10.04.04 03:01



здравей,

мерси:)
но си мисля, ако така се е случило с Иисус, дали филмът не би премълчал нещо ако не би показал всичко ? понеже навремето така са ги "биели"...

(Journal of the American Medical Association (Vol 255, No.11, pages 1455-1463, March 21) published an article entitled, "

" William. D. Edwards, MD)

***

Виж ако искаш от Стария Завет (смята се за пророчество за разпъването) :
1 ... Давидов псалом. Боже мой, Боже мой, защо си ме оставил?
...7 Всички, които ме гледат, ругаят ме, Отварят устните си, кимват с глава и казват:
8 Той упова на Господа: нека го избави; Нека го избави понеже има благоволение в него.
...16 Защото кучета ме обиколиха; Тълпа от злодейци ме окръжи; Прободоха ръцете ми и нозете ми.
17 Мога да преброя всичките си кости, Хората се взират в мене и ме гледат.
18 Разделиха си дрехите ми, И за облеклото ми хвърлиха жребие.

...





Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: sofianka]  
Автор Люб (свирчо)
Публикувано10.04.04 03:10




и за мен филмът е доста чист проводник на истинското християнство (друг е въпросът, как може да се оцени то...просто много неща съм срещал вече, но не им е мястото тук)
а "Христовците ни" и мен радват :)

Редактирано от Люб на 10.04.04 03:19.



Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: Люб]  
АвторMaя (Нерегистриран)
Публикувано10.04.04 20:08



Не съм го гледала.
А някой гледал ли е "Исус" на Скорсизи (ако не греша)? Много стар, черно-бял филм, целия почти с цитати от Библията. През цялото време не съм могла да спра сълзите си. Не съм гледала подобен. Преди 1-2 г. май го повтаряха и по ТВ.



Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: Maя]  
Авториcyc (Нерегистриран)
Публикувано10.04.04 20:26



исус



Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: Люб]  
Автор d8a (осанна! :)))
Публикувано10.04.04 21:19



Здрасти, Люб!

Ами ако не е се е случило точно така, както го показват във филма?! Кой може да каже със сигурност как е било???

Забележката ми беше чисто техническа. И пак повтарям, мое лично виждане, с което не искам и не мога да ангажирам никой друг. Ппродължителната жестокост не можа да ме разплаче по простата причина, че не я гледах - закрих си очите докато продължаваше. Количеството кръв /по-точно боя :))/ ако действиелно е било толкова, той би трябвало да е умрял още там, от загуба на кръв. Това което успя да ме разплаче, беше силният момент с подаването на снежнобялата кърпа от жената на Пилат на Мария. Ако филмът наблягаше повече на такива силни сцени, вместо на кървища, щеше да има още по-голям успех.

п.п. ПДФ линка не се отваря при мен.



Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: d8a]  
Автор sofianka (virtual me)
Публикувано10.04.04 23:06



а Майка му като усети къде е точно в тъмницата и си сложи главата там.. и той как веднага разбра.....много моменти бяха такива.



Тема Re: "Мъки Христови" - "Tha Passion of The Christ"нови [re: d8a]  
АвторДecи (Нерегистриран)
Публикувано11.04.04 00:19



И аз гледах филма. Наистина много кърви, много 4удо. Заставих се да гледам кървавите сцени, но не те ме разплакваха. Определено не те. Много се гордея с българите във филма. Особено много ми хареса Пилат.Разказвам на приятелите си, 4е "Пилат е българин". Най-сетне повод за малко гордост.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.