Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:12 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Тантра - или духовните измерения на сексанови  
Автор f5 (resolution)
Публикувано05.06.03 16:49



Много хора , главно с духовни претенции отричат материята, радостите на този, пипащия се живот. Казват да му се радваш било грях, разпиляване на енергия, забравяне на "истинската" ни същност??!!

Обаче древните учения са оставили прекрасен начин да бъде видяно светът на нашите копнежи и най-силни желания по съвсем друг начин. Според мен истинският. Без отричане, без присъди, без вина, без срам, а просто триумфално изразяване на целия себе си, на всичко в нас. Лично аз съм щастлив само когато съм цялостен и не се крия....и ако всичко в мен е хубаво.....

Ето това беше бързото начало на темата. Убеден съм че повечето клубари значт далеч повече от мен и кой знае къв експириънс имат, ...имате:)

Който иска да се включва и то веднагически

че съм бая любопитен освен това и отгоре натова:)



Тема Re: Тантра - или духовните измерения на сексанови [re: f5]  
Автор Enei ()
Публикувано05.06.03 17:10



значи, приема се че това е един от начините, но не значи че е единствения, не значи че е най-лесния, и др.

но май за предпочитане пред обикновен секс, щото при обикновен секс си има загуба на енергия,?будност?...?

а и не е задължително да се практикува само с партньор има и възможност самостоятелно
(по израза ня Оше за секс със вселената да се въздържа от коментар, но има какво да се работи...)



Тема според меннови [re: Enei]  
Автор f5 (resolution)
Публикувано05.06.03 17:20



има загуба на енергия и при обикновеното духовно търсене:) Не чисто физическа естествено, главно от главата и по нагоре.

Може би под начин ти имаш предвид начин за постигане на съвършенство?

Аз говоря за пълноценно живеене, истинско съществуване, което май е ено и също с първото, но май при първото има очакване за постигането му в неясно мисловно бъдеще, а във второто е долавянето на съвършенството вътре в нас и желанието просто да се изрази на преден план.

Да приемеш, че тук и сега си съвършен - уауу , голема отговорнос. Но доста по Ошовски бих казал:) Макар че Ошо си е заблудена овчица според мен С това си споделям само моето мнение и не искам да се налагам и засягам който и да е.

Ама тайната ми цел да проникна в тантрическите тайни на окултистките май ше се окаже прецакана

Те са били по свенливи от момина сълза преди зазоравяне:))))



Тема Re: според меннови [re: f5]  
Автор Enei ()
Публикувано05.06.03 17:33



ми и те от тебе ако са надяват... да прочетат...

ошо не ми е пример общо взето ама на моменти има идеи май.
въпроса е и в начина на живот!
имах предвид методи за трансформиране без партньор, партньора не е гаранция че ще стане нещо. първо самостоятелно.
а съм срещал май че двама партньори са били готвени по рано специално - с месеци, и целта май не е била да им е приятно.
Въобще човек може да даде само това което има в себе си, ако се подхожда към тантрата като към панацея...(ако ме разбираш...)
затова първо самостоятелно май за предпочитане!



Тема начи съм слаб писач:))))нови [re: Enei]  
Автор f5 (resolution)
Публикувано05.06.03 17:48



Не съм казал нишо интригуващо и си трайкат като снайперисти:)))

Аз пък имах по-скоро предвид истинско, реално виждане за нещата от живота. Не само това което е на несъвършения, който се стреми към съвършенство или другояче казано самотрансформация.

И мястото на приятните и хубавите неща в живота ни. И може ли нещата който най-много ни правят щастливи да са съединени с най-полезните за нас. Лично според мен не само може, но това е и единствения истински начин да се живее

Обаче за това треа да се докопаме до истинската визия и тая енергия , която така вижда всичко. А тя е меко казано бая недостъпна:((



Тема Re: Тантра - или духовните измерения на сексанови [re: f5]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано05.06.03 17:53



Вие под тантра секс ли разбирате?
Тантра е клон на будизма и там може да има нещо такова, но няма нищо общо със секса.Освен това е необходим подходящ духовен партньор.Така, че по- добре пробвай сам..
А може би го бъркате с кама сутра? - това не знам от къде е и дали въобще е религия




Тема охоонови [re: Aлф]  
Автор f5 (resolution)
Публикувано05.06.03 17:57



Алфкее, малко си назад с материала:))

Има и Тантра която е клон в Будизма ама не е само тя:))

И слава Богу:)))



Тема Re: охоонови [re: f5]  
Автор Enei ()
Публикувано05.06.03 18:10



Дакини с черепчета...бррр..



Тема Re: Тантра - или духовните измерения на сексанови [re: Aлф]  
Автор Enei ()
Публикувано05.06.03 18:14



тантра е езотеричка традиция, която май се е практикувала в по - долните касти в Индия, но има Учители и в тази традиция.
Даже Учителя Беинса Дуно е давал методи подобни на някои в тантра, танра не трябва да се асоциира единствено и само със секс и парньор. Има тантрични медитации.

пък това че някой смесва тантра със шиваизма е друг въпрос.



Тема що бенови [re: Enei]  
Автор f5 (resolution)
Публикувано05.06.03 18:21



МНого са секси според мен. Нал казват страШното вървяло ръка за ръка със страСТното. Сега забелязах че и думичките си приличат:))

Сега се зачудих дали Алфката е от техната команда...... Много се засегна нещо за Тантрата...прие го лично некак:)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.