Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:17 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Ей..:)))нови [re: d8a]  
Автор Гpъм* ( Бранник)
Публикувано21.05.03 22:05



Те'така требе да стоят нещата Шопо.

Опитвам се да отговоря на парадокса,но уви

-МEMENTO MORI-


Тема Re: Oкултен парадокс....Параграф-22нови [re: Гpъм*]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано21.05.03 22:16



здравей, Гръме:)))

наскоро четох, не знам дали е истина или не, че още през 70-те, учените опитно са доказали как минало, настояще и бъдеще се случват едновременно; само разсъдъкът, за да успее да смели всичко това, ги разполага линейно за свое улеснение:)) те и други неща били доказали, но това запомних най-ясно...

та при положение че е наистина така, тебе едновременно хем те има, хем те няма....
ха сега де?

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: Ей..:)))нови [re: Гpъм*]  
Автор d8a (...)
Публикувано21.05.03 23:28



Не е леко да се дига тежко!

Парадоксите затова са парадокси, защото не са лесни за разбиране :))) /някои ученици на изток не случайно се затварят в пещери и дълго време медитират върху тях докато ги разберат :))) Е, това е само един от начините, разбира се :)))) Дано намериш друг, че този не ти го пожелавам!/

Успех..Дейти



Тема Re: Oкултен парадокс....Параграф-22нови [re: RedQueen]  
Автор Kaлu (горска поляна)
Публикувано22.05.03 00:07



Парадоксална магия-всичко съществува още при раждането ти, времето само преразпределя твоето внимание.
Ошо казва, че време няма, никога нищо не се случва, ти само се придвижваш като върху линийка насам-натам.
Бах също казва, че време няма, всичко се измерва само с развитието и разширяването на съзнанието.

А иначе-сега със сигурност го няма оня гръм, който е задал въпроса, защото просто сега това е различен гръм. Как ще отговори сегашния гръм на въпроса на оня гръм?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Мислите ми галопират в главата...нови [re: RedQueen]  
Автор Гpъм* ( Бранник)
Публикувано22.05.03 09:20



Няма нищо по-нетрайно от мисълта-както спонтанно идва ,така си и отива.
Напрактика сме безсилни да я задържим.Често напразно търсим скъсаната и нишка.А друг път,колкото и да се опитваме да я прогоним,тя натрапчиво се връща отново.......Както и да е ....

Ще ти напиша едно стихче

"и те разбраха че са голи"
под слънцето и смога
сред сградите в,бетона
в хронично търсещата зима
един за друг
пред себе си
и вълци в душите им../ Тони Теллалов /

-МEMENTO MORI-

Редактирано от Гpъм* на 22.05.03 10:23.



Тема Re: Ей..:)))нови [re: d8a]  
Автор Гpъм* ( Бранник)
Публикувано22.05.03 09:39



Мойте максими са:

"Предизвикателствата правят живота интересен.Преодоляването им придава смисъл на живота"

"Нещата,които не могат да ме прекършат,ме правят по-силен"


Умствено сме заразени
с робство
свободно ходим до тоалетната
където неусетно учим
как се пише някой лозунг
и не пускаме водата / Тони Теллалов /

И както е писал Тони;
"Искам просто да се гмурна
в тихо разлагане,
в безследно свободно нищо"

-МEMENTO MORI-


Тема Re: Мислите ми галопират в главата...нови [re: Гpъм*]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано22.05.03 12:32



хаха, благодаря гръме:))
хареса ми
(тази седмица ми върви на стихчета, имам си вече едно хайку от един неуморен апостол в един друг клуб)

само не разбрах защо те притеснява мисълта и скъсаната й нишка; не е много кастанедиански
като се накъсва така, под нея не се ли появява нещо друго?:)

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: Oкултен парадокс....Параграф-22нови [re: Kaлu]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано22.05.03 12:41



работата е там, доколкото разбирам, ако разбирам нещо въобще, че този гръм и онзи гръм и всички гръмове се случват по едно и също "време", само дето много много не подозират това, нещо като "размножение" на личността или разслояване на общото внимание на хиляди отрязъци:))

а, щях да спомена и аз за източни и всякакви езотерични и екзотерични примери, подкрепящи едновременността на всичко, ама реших, че ще е много изтъркано вече от моя страна и ще се повторя:))
наблегнах на експерименталното, изчезващи хора, невидими кораби, времеви тунели ей такива работи

Светъл е вятърът, а тревата е синя...

Редактирано от RedQueen на 22.05.03 12:44.



Тема Re: Така значи...:))нови [re: Гpъм*]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано22.05.03 15:10



За да получим правилните отговори, трябва да си поставяме правилни въпроси.

Ти мислиш, че съществуваш ментално, защото "всичко вибрира"...
Което значи, че умът ти вибрира.
При смъртта умът се разпада. Така, че ако искаш утре да те има, търси нещо по-дълготрайно...

Умът ти е бил празен, когато си дошъл на този свят. С какво си дошъл? Кое е това вечното, което си Ти?--
Не е ли това един абсолютно празен, чист, Ум? Без усещане за самоличност, а само като чисто огледало, отразяващо света?
Ако осъзнаеш това чисто пространство, чисто небе, безличностно Съзнание (което е зад ума, извън ума, умът е само движение в него...) и пребиваваш в него само като наблюдател- тогава и утре ще те има...Защото това Осъзнаващо Съзнание е извън пространството и времето.
Защото то е Вечното Битие -Съзнание...да не говорим, че е изпълнено и с Блаженство...

И отговърът ще бъде:Защото ме Има тук и сега- затова и Винаги ще ме има..
И ще бъдеш 100% убеден в това!



Тема Шегувах се...нови [re: Aлф]  
Автор Гpъм* ( Бранник)
Публикувано22.05.03 16:09



Пошегувах се с менталнталноста

С първото написано от теб съм съгласен

Завещанието на Зенон
-----------------------------------
-Ние хората-казал Зенон-имаме една уста и две уши.С това природата иска да ни каже,че трябва повече да слушаме и по-малко да говорим......

Така реших да ти отговоря


-МEMENTO MORI-



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.