Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:47 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Духовен семинар,,Авицена''нови  
Автор Yogin ()
Публикувано14.02.03 02:54



Йога център "Роза" организира духовен семинар "Авицена" на 22 и 23 февруари 2003 г. в НСА - Студентски град, София, от 9.00 ч. до 18.00 ч.
Семинарът се посвещава на здравето на хората и здравеопазването. Предвидени са практически занимания по йога, включващи: медитация, пранаяма, асани и релаксация. Сред лекторите са: д-р Ван, д-р Костадин Георгиев (Коцето Калки), Huanji,г-н Димитър Станев-автор на не една книга за самолечение с вода,Риния - с опитност от над 60 дни без храна и много други.
Цена на семинара - 7 лв. За 1 ден - 4 лв.
За повече информация GSM 098 45 95 15



Тема Re: Духовен семинар,,Авицена''нови [re: Yogin]  
Автор RAYAR ()
Публикувано18.02.03 08:30



Дай повече подробности за лекциите, програмата.



Тема Ай стига бенови [re: Yogin]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано18.02.03 10:44



Над 60 дни без храна?
Що за мазохист трябва да си, за да подложиш тялото си на ТОВА?
Що за омраза трябва да изпитваш към себе си, за да си причиняваш ТОВА?
Уникален начин за отслабване, убедена съм.
Знам, трябва предварителна подготовка и нагласа.
Но хората не са растения, за да фотосинтезират нужната им енергия. Те я извличат от разграждането на белтъчини, въглехидрати, мазнини и прочие вещества, които се набавят чрез хранене - храна, хранене, ядене ...
Защо трябва да се върви срещу природата, за да се търси сензацията?

Тази Риния ще да е нещо уникално.
И толкова много хора ще я последват в безумието й.
Ще завлече още толкова наивни и глупави души след себе си.

Това е само мнението ми. Нямам нищо против избора на всеки от вас.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема 60 дни без храна - точно кат' за нас! [re: Bиливap]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано18.02.03 11:29



Представи си само, как биха се решили проблемите на над милион български пенсионери изправени ежемесечно пред дилемата храна или отопление?!
60 дни - та това са си цели два месеца.
Представи си само, каква радост и въодушевление ще настане сред читателите на "Трета възраст" при тази водеща новина?!
Два месеца парно - два месеца мамбо!
И ще видим по улиците, не баби и дядовци ровещи от глад из кофите за смет, а преяли граждани, разхождащи се за подобряване на храносмилането.

Тая Риния за президент трябва да я изберат!
То така и така само пенсионерите гласуват вече.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.

Редактирано от valsodar на 18.02.03 11:32.



Тема Re: Ай стига бенови [re: Bиливap]  
АвторOki (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 11:34



Когато човек срещне нещо непознато за него, той или го отминава без да му обърне внимание или го отхвърля, отрича.
Ти казваш: "Защо трябва да се върви срещу природата, за да се търси сензацията? "
За да кажеш това, значи по отношение на познанията ти за "природата" си невежа. Както и за хода на еволюцията. Така също и за дълбоката същност на процеса "хранене" (щом възприемаш, че енергията се извлича единствено от разграждането на белтъчини, въглехидрати, мазнини и прочие вещества). Предполага се, че не си и чувала за настъпването на периода на шестата раса, когато хората ще се "хранят" просто със светлина. Е, някои от тях вече са достигнали близко до това ниво.
Така, че когато обвиняваш някого в сензация - не се явявай неподготвена!
Просто съвет - нищо лично.



Тема Re: Няма стиганови [re: Bиливap]  
Автор Yogin ()
Публикувано18.02.03 15:21



Исус Христос е гладувал 40 дни в пустинята. Той казва "Аз съм ПЪТЯТ и Истината ...."
Пол Брег - наш съвременник в САЩ, автор на много книги за здравето - също е гладувал 40 дни, като е ходил и на работа.
Моят преподавател по йога също е гладувал 40 дни, като първите 20 е ходил на работа.
С над 30 дневно гладуване се унищожават раковите клетки.
В "Автобиография на един йогин" от големия учител Парамаханса Йогананда се описва случай на жена, която след срещата си със своя Гуру, получава йогийска техника и спира да приема храна до края на живота си.
Лично аз съм бил на лекциите на Риния, когато беше след 50-ия ден от гладуването си. Провеждаше ги в читалище "Славянска беседа" всяка събота на обед, като след тях ни черпеше със собственоръчно направен хляб.
Интересно кой ли е глупака?



Тема Re: Духовен семинар,,Авицена''нови [re: Yogin]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано18.02.03 19:36



Прости моето невежество, но не ми е познато името, което използвате за семинара. Oт къде идва имете "Авицена"? Какво означава? И каква е връзката със здравеопазването?



Тема Бил е лекар.нови [re: d8a]  
Автор huanji ()
Публикувано18.02.03 22:19



Ибн Сина(Авицена) е велик арабски лекар. Живял, 970- 1037 н.е. Написал е основополагащия труд в пет тома: "Канон на лекарското изкуство". В него засяга всички раздели на медицината.

Редактирано от huanji на 18.02.03 22:24.



Тема Re: 60 дни без храна - точно кат' за нас!нови [re: valsodar]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано19.02.03 12:24



Те пенсионерите много ще намажат, верно.


Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Ай стига бенови [re: Oki]  
Автор Bиливap (kибермаг)
Публикувано19.02.03 12:35



Виж сега, младежо. Достатъчно съм неневежа относно природата, за да твърдя каквото твърдя. Аз говоря за РЕАЛНИ неща, а ти ми говориш за шести раси и прочие, което все още е само в сферата на още несбъднатото. Чувала съм много теории за следващата раса и за великите промени на тази планета. Не ги отричам, но и не ги прегръщам като вече сбъднали се. Не забравяй, че още няма нищо сигурно и винаги нещо може да се промени в последния момент. Засега всичко по темата е само сензация. А ти защо си мислиш, че тази Риния е точно такава? Какви са ти доводите? Щото на думи всичко е възможно. И аз нищо лично - просто мнение.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.