Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:15 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Българското образованиенови  
Автор ¤ Wolfheart ¤ (Day-dreamer)
Публикувано13.01.03 20:45



Навярно вие сте учили тук, в България. Доволни ли сте от това, което ви е дало нашето родно образование и въобще от образователната ни система.

Аз бих казал, че от ученици ни блъскат главите с информация, която не можем добре да осмислим. Просто нямаме добрата основа, за да възприемем всичко това и тази информация, която ни поднасят ни се трупа в излишък и трябва да учим наизуст. Аз вече не съм ученик, но като се върна в Бургас и погледна към учебниците, които съм чел, като малък ги гледам със други очи. Например учебника по физика, дето толкова му съм се чудил и маел, сега ми изглажда, като научно-популярна книжка. Също и други учебници, които са ми били непонятни и абстрактни, сега са ми ясни, като бял ден.

Също кажете, как се променя образованието с течение на времето. Моите родители ми казват, че са получили много повече, отколкото сега ни дават, но за сметка на това системата е била много по-строга. Нужно ли е усложняване на образованието или както сега вървим, към опростяване на учебната мателие. Има ли полза от нова, да се облекчи учебния материал, но за сметка на това да излизаме по-прости. А дали, като материала е по-сложен, ние излизаме по-сложни? Също така образованието влияели върху разсъждаването на човека в реалния живот.

Във всичко това, което съм написал може да има някоя правописна грешка. Не съм виновен аз, ами наш`то образование



Тема Re: Българското образованиенови [re: ¤ Wolfheart ¤]  
Автор ~ Kaли ~ (звън на кристал)
Публикувано13.01.03 22:48



Образование произлиза от "образ".
Подразбира се, че значи да станеш образ и подобие божие. Образование значи да се опознаеш и да съумееш да използваш всичките си налични ресурси в реалността. Образован човек не е напичкан до козирката с инфо човек.
А човек, който е развил максимално и хармонично себето си.
Такова образование още няма никъде в света. И затова всеки знае кога е избухнала втората световна война и от какво се състои атомът, а никой не познава собствените си възможности и способности.

Любовта ти дава блаженство. Конфронтацията-гръбнак. А ти имаш нужда и от двете.


Тема Re: Българското образованиенови [re: ¤ Wolfheart ¤]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано14.01.03 01:14



Има една книга за Беинса Дуно, където са описани неговите идеи за образованието... сега образованието въобще не е съобразено с реалните нужди на човека



Тема Аха, няма,нови [re: ~ Kaли ~]  
Автор TePe3a (и Сабина)
Публикувано15.01.03 12:07



така е.
Замислих се снощи по повод на упоритото нежелание на дъщеря ми да прояви интерес към информацията в учебниците.:) Иначе единодушно учителите признават, че е весело и слънчево дете. Ама никой не пиши оценки на способността на някой да носи радостта в себе си. Изобщо стигнах до извода, че всичко е тотално объркано.
Всъщност, на какво искаме да научим децата си?

Нямам сигнатура.


Тема Re: Българското образованиенови [re: ¤ Wolfheart ¤]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано15.01.03 12:25



Винаги се е развивала паметта, за сметка на творческото мислене. Напълно си прав, че се зубри, а след време всичко се изтрива, естествено, за да се отвори място за това, което служи в живота.
Съчувствам на дъщеря ми като гледам колко ненужни й цифри и имена е нужно да запомня, които за нищо няма да послужат. Примерно по история, вместо да се разглеждат ситуации, да се правят изводи, уроците повече приличат на художествени произведения с много фактически данни.
Лошото според мене, че в нашата образователна система всеки новодошъл в управлението заличава наред всичко постигнато от предния - и лошо и добро. Все отначало се почва и все по-сложно става.
Не знам дали сте чували за Валфдорфските училища, създадени по идея на Рудолф Щайнер. Там е съвсем различна системата на обучение.



Тема Re: Аха, няма,нови [re: TePe3a]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано15.01.03 13:34



това образование отнема много от децата, страшно много... и им налива пълен боклук от умствени знания, които ще забравят за нула време...
децата трябва да развиват своите способности... към всяко дете трябва да се подхожда индивидуално, а не да се слагат в кюп всички и да ги моделират по един модел.... това е най-голямата глупост........ ама какво да се прави?
Поне, ако се приложат на Дънов идеите за образованието това ще бъде една много голяма крачка напред...



Тема Re: Аха, няма,нови [re: TePe3a]  
Автор ~ Kaли ~ (звън на кристал)
Публикувано15.01.03 14:38



Всичко е тотално объркано-така е. Съвременното общество под образование разбира да набиваш в непорастнали и несамостоятелни главици купища никому ненужна информация. А не да учиш всеки човек да израства сам в себе си, да се развива и да постигне максимума на възможностите си. Да се себереализира.
Образование значи напичкване с инфо до козирката.
Знанието не е сила-казва Н. Хил.
Само знанието, което освен това и знаеш как и къде да го приложиш, е сила.
Образованието сега набляга на огромното количество информация. И за какво е тая информация, като има компютри за целта и помнят повече на всичко отгоре.
Истинското образование е в развитие на личностните характеристики.

Любовта ти дава блаженство. Конфронтацията-гръбнак. А ти имаш нужда и от двете.


Тема Re: Българското образованиенови [re: Изrpeв]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано15.01.03 14:38



Не, не съм чувала. Разкажи, моля те, за тази система на обучение. Предполагам, че и точката ще има какво да добави когато се появи.



Тема Re: Българското образованиенови [re: ¤ Wolfheart ¤]  
Автор Anon (плямпало)
Публикувано15.01.03 15:23



Който има време да чете, може да погледне долния линк.

"Убийството на Моцарт" - Георги Данаилов.
Там има и описание на друг тип училище във Великобритания.
Чел съм малка част от книгата, не ме разпитвайте за подробности.



Приемам всичко, което откривам в себе си. Включително неприемането

Тема Re: Аха, няма,нови [re: ~ Kaли ~]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано15.01.03 19:11



БРАВО! ... Точно така!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.