Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:21 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Мистър и Мис Окултизъмнови [re: Cивия вятъp]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.03 17:52



Дами и Господа, реализирани или хич, лесни или трудни, звани или призвани, женско или мъжко, каквото и да сте, добро сте. Господ, това-онова да ви дава. Но не за туй иде реч, а за дългоочаквания миг, часът на истината, гвоздеят на програмата!
huanji academy, presents:
СИВИЯ ВЯТЪР(една малка приказка)

Бедни са словата ми да се опише, величието на таз душа, но ще нахвърлям две- три прашинки, колкото за прах в очите.
И него, кой вятър го довя, но довял го, няма да го връщаме.
Малко Т.Т. данни - висок, снажен, хубав, левент, не смее да поеме въздух, че става като платноходка и ще го отвее вятъра (но, не този вятър, друг, той не е от нашите), с опрятна прическа, гледа умно, изяжда си всичкото ядене, не пуши, пие социално, по жени не ходи (те ходят по него, но това не се брои).
Но, не външния изглед е важен, а безкрайната вътрешна шир, "украинската житница", козата Амалтея на клуб "Окултизъм". Представям ви цялата гама на душевния благодат, на благослова, който достига до нас, но не от дедите, а от младежа, тук и сега. Станете тотални, осъзнайте, минете отвъд, включете сетивата си, бъдете сврухсетивни, нека цялата гама, от благодати да достигне до вас, като тайфун до Японски бряг, като ураган по атлантическо крайбрежие, като ракета по трънско. Но, само да стигне безапелационно, за да се разлее във вътрешният ви свят, като морето на спокойствието, като облакът на добродетелта, като прът наденици за гладния, като шише вино за жадния. Но стига празнословия, представям ви: човекът , палитрата на словоизлиянието, от вакли псувни до кротки благопожелания; заслужелия деятел - сценариста, разказвача, най- първата изява от Омира насам; режисьора - живата симбиоза на Чаплин, Фелини и Дъглас; продуцента - все едно, че е продуцент; живата съвест на клуба - Дон Кихота и Дартанян едновременно. Нищо не убягва от зоркия му поглед, нищо не издържа на острото му слово, чорбаджия ли, или духовник, монах, или пък сводник, змей горянин, или птичка лекокрила, огънят на мъдростта изгаря всичко, само пепелта остава, но тя е благодатна тор за есенниците; модераторът на човешката душа; златният урожай на софийската интелигенция; ватмана на окултния трамвай; защитникът на онеправданите; водачът на слепците; нутанта на правата вяра; херменевта на душевните пътепоказатели; триангулатора на окултното пространство; скиографа на духовния образ; хероят на словестната битка; победителят на егрегора; екстраординаря на окултната академия; унищожителят на геронтокрацията; зандеровия апарат на човешките недъзи; жерминаторът на вътрешната еволюция;

Дами и господа, уникалния, неповторимия, непоклатимия, раздразнимия, наранимия, непобедимия, калпазанина, човекът амфибия – ВЯТЪРАааааааааааааа!!!!!

...и само ехото тихо шептеше ашколсун, ашколсун...

Легенда:
Амалтея – персонаж от гръцката митология. Кронус убивал децата си за да не го свалят от престола. На шестата бременност, Рея е посъветвана от родителите си Уран и Гея, да отиде и роди в една пещера в Крит. Там именно се ражда Зевс. В неговото отглеждане помагат нимфите Адрастея и Ида, а козата на име Амалтея, давала мляко. По- късно в знак на благодарност, Зевс позлатил рогата й. Те стават символ на плодородието и оттам идва “Рог на изобилието”.

Нутанта – от нутация(в ботаниката, насочване на растенията към слънцето). Прен., насочващия хората към светлината. :)

Херменевт – от гр., херменертика – теория и изкуството да се тълкува стар текст(надпис, ръкопис, книга).

Триангулатор, от триангулация – изчисляване на ъгли и дължини по тригонометричен начин.

Скиограф – от скиография(гр.), изкуство за рисуване на силуети.

Херой- от гр., герой, полубогове, известни с чудесиите, дето са правили. :)

Егрегор – вж. Многобройните теми в архива на dir.bg. :)

Екстраординар – професор, който не завежда катедра.

Геронтокрация – гр. управление на старите.

Зандеров апатар – уред за изправяне на изкривените части в човешкото тяло.

Жерминатор – апарат за изкуствено ускоряване и регулиране на поникването на семената.



Тема Re: Мистър и Мис Окултизъмнови [re: huanji]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано07.01.03 18:19



Страхотно представяне на Вятъра!!!

Макар, че той не се нуждае от представене :)))

Кой не знае Сивия Вятър?
Кой не е чувал за него?

от мен..Дейти



Тема Re: ssoniaнови [re: huanji]  
Автор ssonia (екзорцист)
Публикувано07.01.03 19:14



Не се напъвай, huanji, друг ме е омагьосал и омотал от журито...



Тема Re: ssoniaнови [re: ssonia]  
Автор huanji ()
Публикувано07.01.03 20:05



Надявам се не се сърдиш, то беше ако...твоята личност не я визирах лично. :)))
Просто пример. Все с някой трябва да го дам.



Тема До Анон, Медея и най-вече другитенови [re: Anon]  
Автор Tpyдeн (!?...)
Публикувано07.01.03 23:07



Тази вечер мислех да отговоря на Медея за нейното мило постингче до мене.
Снощи не успях, че пак нещо връзката с дира се сдуха.

Та Медея, първо към тебе:

Аз, душицо съм си същата гад, която нахока. Само, че ти си се променила

Тогава не ме приемаше, а сега ме приемаш.
И не ти ли е по-гот сега?

Този когото мразите не влага омраза във вас. Вие си я раждате и храните в себе си.
Ама, ще кажете, според човека и аз.
Ми аз ако съм гад, защо и ти ставаш гад?
Бъди добрата, прощаващата, разбиращата, съчувстващата...
Не е ли по-сладко едно от това чувства, вместо омраза и отхвърляне.

Сега към Анон:

Ай, ще ти кажа приятел,

Ти нали искаше да ме опознаеш.
Чете моите книги, че да ме оцениш.
В книгата "Писма до Вас" не прочете ли писмата "За Гордостта" и "Първи стъпки в Любовта"?

Ако си ги прочел, щеше да видиш, че доста отдава съм стигнал до това, за което твоето голямо ЕГО си мисли, че ме е научило.

Сега... това не го казвам, за да те уязвя, а за да помогна на твоята ГОРДОСТ.

И към другите:

В постинга си "Другия Труден" ви напомних, за ОНЯ Труден, дето познавахте.
Спомняте ли си той да е приличал на Труден, който ви бъзика от скоро?

Защо ли съм се променил.
Защото търсейки общ език с вас, реших, че най-общия ни език е ВАШИЯ език.
Оказа се, че не съм сгрешил.
Много, ама МНОГО се надявах да ви доведа до този свой постинг.

Благодаря ви, че дойдохте до тука!

И накрая нека ви кажа:
Гордостта и ЕГОТО най лесно растат в АНОНИМНОСТ.
Аз съм сигурен, че ако сме очи в очи, никой от вас няма да е същия.
Но тука в този форум сте един вид анонимни. Не виждате другия и той не ви вижда.

НЯМА АНОНИМНОСТ, ако вие знаете какво правите.
От кого се криете?
От себе си може да се скрие само глупака.

Поздрави на всички СМОТАНЯЦИ



Аз само ви припомням

Тема Сивия вятър...нови [re: huanji]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано07.01.03 23:34



Сивия вятър, със зашеметяващите окултни параметри 780 духовни човешки години, енергетика 65 цола, степен на отваряне на третото око нулева и без никакви наченки да стане скоро първа, окултни знания 5 по десетобалната система /и 15 по десетобалната в областта на егрегорите, чакрите и даването на акъли/, окултни умения 2 по десетобалната /и 11 по десетобалната що се отнася до списването на ОКУЛТНИ компромати и литературни карикатурки/ дефилира изчервен и изпружен така все едно, че е глътнал бастун.

Всезнаещият вятърничав експерт по чуждите проблеми и ексхибиционист относно своите зашеметено се оглежда към трибуните заслепен от мощните прожектори и в крайна сметка си поема въздух и излита през панорамния прозорец /като преди това го чупи с подхванат от вихър стол/, помитайки първите два реда от публиката.

на окултния въпрос отговаря с:

"уха... хубаво било да си в светлината на прожекторите, па макар да си звезда /т.е. вятър/ само за един ден!"

Силата и глупостта често вървят ръка за ръка


Тема Re: Сивия вятър...нови [re: Cивия вятъp]  
Автор d8a (analysis)
Публикувано07.01.03 23:59



Ей, най-после и Вятъра се довея отнякъде!

Добре, че не сядам на първия ред, ами все към задните ме влече, та отървах кожата и този път. Внимавай на връщане да не строшиш друг прозорец, че ще току виж сме умрели от студ :)))



Тема Re: Мистър и Мис Окултизъмнови [re: huanji]  
Автор Изrpeв (дъга)
Публикувано08.01.03 09:27



Нямам думи, а само ехото в мене нашепва:

Ашколсун, ашколсун, ашколсунннннннн................

ООООООООМММММММММММ.......................



Тема Re: Мистър и Мис Окултизъмнови [re: Изrpeв]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.03 17:01



"Н" -то на ашколсуна, да е гърлено, да лепне на вишудха чакра. Файда да има не, че не що.



Тема Re: Сивия вятър...нови [re: Cивия вятъp]  
Автор huanji ()
Публикувано08.01.03 17:07



Не е много удачно да метеш първите редове. Не ти подхожда на килограмите, ще скинеш някой.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.