Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Човешките проблеминови  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 12:13



Човешките проблеми идват от две места.
1. Неизживени чувства.
2. Прилепнали убеждения.

Прилепналите убеждения са свойство на ума, който се привързва към старото и то му пречи да допусне всяко ново, което му противоречи. Аз съм духовен.
Аз съм смел.
Аз съм страхлив.
Аз съм мързелив.
Аз съм йога.
Аз съм напреднал.
Аз стоя на пътя на истината.
Другите са на погрешен път.....
Можете да допълвате списъка до безкрай.

Неизживените чувста-всяко едно чувство, което не сме допуснали и приели в себе си, не сме му дали право на съществуване и разгръщане. Особено неприятните такива. Ние ги стопираме някъде из обвивките си, слагаме им праг и те зависват там. Психоанализата се занимава най-вече с това, наричайки го подсъзнателно. Ошо го нарича емоционално тяло. Чувствено тяло. Течащото ни чувствено тяло е облепено с налепи от неизживени чувства, които го правят болно.

Убежденията и неизживените чувства запълват подсъзнателното ни. И ни дърпат надолу.

Има два варианта-да се стремим към свръхсъзнанието с надеждата, че то ще изтрие мърсотията в подсъзнанието. И да се насочим директно към подсъзнанието, отваряйки се за него и прочиствайки го постепенно.
Първият начин е бавен, защото крачка напред води до крачка назад.
Вторият начин е бърз, но болезнен и се изисква огромна смелост за него.



Тема Re: edno prilepnalo ubejdenieнови [re: Haтaлu]  
Автор shto ne (???)
Публикувано24.11.02 13:23



Az sum ubiec!

Just did it!


Тема Re: Човешките проблеминови [re: Haтaлu]  
АвторЛюбo (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 13:44



Мъдро говориш, но и двата пътя които даваш не водят до целта.
Можеш ли да видиш средния път?



Тема Re: Човешките проблеминови [re: Haтaлu]  
Автор Cивия вятъp (празен)
Публикувано24.11.02 13:49



хм, съгласен съм, но мисля че не само човешките проблеми идват от там.

всичко човешко идва от тези две неща - чувства и убеждения.

дали като (ако) се освободим от тях ще станем богове или пък животни все още няма как да знам

само мнение. не го приемай прекалено насериозно...


Тема Re: Човешките проблеминови [re: Любo]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 14:45



До коя цел?
И още един въпрос-ти смяташ ли, че до ЦЕЛТА, която и да е тя се стига по един прав участък или има различни отсечки от пътя, които се изминават по различен начин?
Това може и да е отсечка, но според мен е подценявана и пренебрегвана по две причини-едната е, че причинява болка. И втората е, че целим върха и не доглеждаме долините.
Това, което на едно ниво е незабележима пукнатина, на горното ниво може да се превърне в бездънна пропаст, която да те разруши.
Затова трябва да работим върху пукнатините си. Не е така престижно....но ако не ги запълним, просто само си фантазираме, че вървим нанякъде, към каквато и да е цел...



Тема Re: Човешките проблеминови [re: Cивия вятъp]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 14:52



Относно чувствата-говоря за недокрай изживените чувства.
Изживените чувства спират да ни безпокоят, отиват си.
Неизживените ги натикваме все по-дълбоко в себе си-в подсъзнателното. И оттам ни разяждат.
Техниката най-общо е-
Пипни някое чувство за ушите, ако имаш смелост, започни с някое неприятно.
Остави го да те овладее напълно, дай му време, колкото му е необходимо да се прояви.
Просто чувствай, не коментирай, не анализирай. Спри ума си. Обикновено ние не чувстваме чувствата си, ние ги анализираме.
Та остави въпросното чувство да се прояви безмълвен.
Чуй смисловото съобщение, което то-чувството ти носи. Чувството, не анализът на чувството.
Приеми го и му благодари.


Относно убежденията-аз съм българин, българите са беден народ, аз съм различен българин....
Аз съм страхлив или смел или мързелив.
Аз съм вятър неуловим....
Тези убеждения на практика също са на подсъзнателно ниво, нищо, че ги изразяваме с думи.
Този апартамент е мо-това също е убеждение.
Аз имам кола....
Абе каквото се сетиш...

Еле убеждението-аз съм духовен и вървя с бързи крачки по пътя напред...



Тема Не ти ли омръзнаханови [re: Haтaлu]  
Автор TePe3a (и Сабина)
Публикувано24.11.02 16:31



думите-шаблони...

Нямам сигнатура.


Тема Hm...нови [re: Haтaлu]  
АвторPolymorph (Нерегистриран)
Публикувано24.11.02 18:35



na greshen pyt si.:>>>>



Тема Re: Не ти ли омръзнаханови [re: TePe3a]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 19:07



Твърде жалко.
В темата си пиша само, което сама съм открила. Знание, което вече съм интегрирала. Независимо, че съм го знаела години наред. Но на ниво ум. Сега вече е изпитано и интегрирано същото това знание.
Какви думи ми предлагаш да използвам, за да опиша това, над което работя напоследък?
Ти всъщност наистина ли си го приложила всичкото това нещо и то за теб е вече минал етап? Като опитност?



Тема Re: Hm...нови [re: Polymorph]  
Автор Haтaлu (звън на кристал)
Публикувано24.11.02 19:10



Ти опитал ли си това, за което говоря? Оставил ли си няколко чувства напълно да бъдат прочувствани, докато получиш от тях смислово значение? От тях, а не от ума и анализа на ума.
Или все още анализираш и реши, че съм на грешен път на база умствен анализ и коментар.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.