Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:26 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема За смирениетонови  
Автор Bepa (вдъхновяваща)
Публикувано16.08.02 18:14



Иска ми се да говорим за многото нюанси на смирението. Къде е неговото място? Как помага за духовното развитие и помага ли ? Кога помага, кога вреди?

какво мислите за следното:
"Най-големите заблуди идват от това че си мислиш че ЗНАЕШ и РАЗБИРАШ.

Повярвай ми .. от личен опит... тогава най-малко разбираш и най-малко знаеш.
Смирението ти трябва за да осъзнаеш незнанието за да можеш чрез него да минеш до знанието.. това е вратата...

не онова смирение .... където оставяш на всички да те командват :-) (колко са криви думите :-)) "


Поздрави
Вяра

Редактирано от Bepa на 16.08.02 18:47.



Тема Re: За смирениетонови [re: Bepa]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано16.08.02 18:20



Колкото повече знае и разбира човек, толкова е по смирен, защото осъзнава още колко много има да учи.
А това, когато се оставяш да те командват другите не е ли примирениеь а не смирение?
Смирението е следствие на осъзнаване.



Тема Re: За смирениетонови [re: Bepa]  
Автор Иcмaил (син на Ибрахим)
Публикувано16.08.02 18:24



...смирение е понятие, което засяга социалните взаимоотношения...то ти е необходимо, за да приемеш социалния си статус и динамиката на взаимоотношенията ти с другите хора така, както приемаш изгрева на слънцето, например...



Тема Re: За смирениетонови [re: изrpeв]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано16.08.02 18:32



Момичета, чета ви и се чудя дали наистина сте погледнали поне един път през живота си действителността в очите без страх, че ще се окаже противоположна (каквато и си е) на това, което ви казват за нея вашите незаменими Учители?!



Тема Re: За смирениетонови [re: изcтpaдaл]  
Автор Bepa (вдъхновяваща)
Публикувано16.08.02 18:35



Какво те кара да мислиш че гледаме КРИВО на живота си, със страх и не в очите ? :-)
И кой според теб е моят незаменим Учител ?

:-))
поздрав



Тема Re: За смирениетонови [re: изcтpaдaл]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано16.08.02 18:40



Аз те моля ти да кажеш за смирението. Така усещам, не цитирам учители. Не съм постигнала смирение в сърцето си и затова сигурно не звуча убедително.



Тема Re: За смирениетонови [re: Bepa]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано16.08.02 18:39



Темата, която поставяш, както и пионерската вяра, че смирението ОБЕЗАТЕЛНО е нещо, на което трябва да заложиш, за да постигнеш истината. Нали така казваше Учителят и всичките му подгласници.



Тема Re: За смирениетонови [re: изcтpaдaл]  
Автор Bepa (вдъхновяваща)
Публикувано16.08.02 18:45



:-))))))))))
темата е открит дебат .. изобщо какво представлява смирението ..
и дали криворазбраното смирение няма да те хвърли в реката вместо да те прекара през моста натам накъдето искаш да отидеш.

И кое смирение Е такова и кое е (псевдо) смирение.

Това исках да кажа.
Вера



Тема Re: За смирениетонови [re: изrpeв]  
Авторизcтpaдaл (Нерегистриран)
Публикувано16.08.02 18:52



Искам да ти кажа само едно: бъди ТАКАВА, КАКВАТО ТИ ИСКАШ ДА БЪДЕШ, дори това да ти струва отхвърлянето на поетия курс към смирение с всички средства и на всяка цена. Иначе заради мира с наставленията на Учителя си, ще изгубиш по-ценното за теб: мира със СЕБЕ СИ.



Тема Re: За смирениетонови [re: изcтpaдaл]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано16.08.02 18:57



Знаеш ли, аз наистина не мога да съм друга, дори да се старая, пък не съм от най-старателните в това отношение. Търся си МОЯ ПЪТ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.