Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема НАВОДНЕНИЯТАнови  
Автор Medea_forever ()
Публикувано14.08.02 00:04



Никога не бях виждала такъв ДЪЖД-
...не във вид на капки, а като стена от вода ...
...и не намаляващ ...
...и силния вятър /огъва многогодишни дърветта до земята/ , но не успява да разкъса водната стена падаща като метал към земята...
...и това ден и нощ...

Зелената партия крещи да се увеличава бензина и ще спре "парниковия ефект"...
Старите хора казват..."НАКАЗАНИЕТО"...

Природните аномалии ???

Виждате ли нещо странно в тях ?
Предзнаменование ?!? ЗНАК ?!? ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ ?!?

Тези НЕВИЖДАНИ ПРОМЕНИ в ПРИРОДАТА свързвате ли с промени на човешкия дух?
Или промяната на човешкия дух води до тези ВИДИМИ явления...?


medea


Тема Re: НАВОДНЕНИЯТАнови [re: Medea_forever]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано14.08.02 00:30



не предупреждение.

Пречистване

Небето чисти Земята чрез елементите. Правилно си забелязала бурите - не капки, не вятър, не светкавици. Направо Вода, Огън, Въздух се изливат и чистят... знаеш ли как бяха Светнали днес листата в южния парк? Знаеш ли какво вълшебно място намерихме, пълно с водни кончета с ярко червени и прекрасни лилаво-сини цветове? И тук таме някой замаян комар, който едва лази по дрехите и няма сили да забие лакомо хоботче в кожата, дори той омиротворен от преминалата Буря...

Само елементът "скала" ми се губеше, а вчера Натали каза, че имало и необичаен метеоритен дъжд - по новините съобщили...

Има и още едно нещо, което пречиства цялата същност на Земята... това е Духът... Ти не усещаш ли как се пречистваш това лято? Страхотно Лято!!! не знам какво още предстои, но това пречистване не е случайно :)))))

Може би Нещо много Светло трябва да дойде на Земята и стихиите Му проправят пътя

Сърцето ми Пее след всеки дъжд, Душата ми се Слива с Вятъра и се носи сред гръмотевиците и водните талази!

Нищо не е случайно!! Но чувствам с цялата си същност, че е за Добро!!! :))))))

яямммммм


Тема ТИ самия си ДОБРОТОнови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано14.08.02 09:01



Хмм замисли ме с това "ЛЯТО".
Наистина беше НЕОБИЧАЙНО- и за мен...и за близките ми, приятелите ми, и наистина като ,че ли беше ПРЕЧИСТВАНЕ...мъчително ,болезнено ,но май наистина донесе ЧИСТОТА...ЯВНО и ДОБРОТО се ражда с болка...
...
Елемент "скала"...никога не съм чела ,че скалата е също ЕЛЕМЕНТ...!!
Наистина ли ?

И друго исках да те питам за картината на успокоението-снощи някъде ГО спомена-спомняш ли си?
НЕБЕ с облаче и с това се медитира...
НИКОГА не ме е успокоявало такава картина...
По скоро водна повърхност в хармония с ТИХА, тиха ЗЕМЯ , с много светлина, прозрачна светлина...с много светли и преливащи се цветове...

Дали пък защото съм ЗЕМЕН знак...А ти какъв знак си?
Да не би да си въздушен?

medea


Тема Причини и следствия.нови [re: Medea_forever]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано14.08.02 10:44



Нещата си протичат вследствие на причините предизвикали ги.
По-интересен е въпросът - къде сме ние в цялата тази мизерия?!
Ничие раждане не е случайно. Нито времето, нито мястото му.
Е, за какво сме тук тогава?
Само да се вайкаме ли?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: ами елементътнови [re: Medea_forever]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано14.08.02 11:53



си е "земя", просто така го написах :)))

споменах, че в източната медитация често се прави аналогията с облаче, което плува по небето /за мислите става въпрос - те са облачетата/.

мен не знам какво ме успокоява, не съм се замислял, май няма някоя конкретна картина, пък и по принцип не мога да визуализирам картини, така че...

земен знак съм :)
асцедентът ми е огнен.

нямам нищо въздушно, освен това, че Духът ми Обича Вятъра...

яямммммм


Тема Re: НАВОДНЕНИЯТАнови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано14.08.02 18:02



Да...и аз го усещам.И още един човек сподели с мен същото.Не знам колко още,но и други хора изпитват същото.

Пречистване на човешкия дух?По-скоро на колективното несъзнавано.На
ли идват нови архетипове...Ера на Водолея?



Тема Re: НАВОДНЕНИЯТАнови [re: Medea_forever]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано17.08.02 10:12



Здрасти царице,

преди 5-7 години ми изпратиха един фундаментален труд - "Промените в климата на Европа". Там се казва приблизително следното:

1. Затопляне с над 5 С на средногодишните температури в северна Европа - което е факт това лято вече - София - 18-20С; Швеция - 30С;

2. Наводнения в централна Европа и Средиземноморието - също факт и не само от тази година;

3. Полупустинен климат за нашата страна;

4. Общо покачване нивото на моретата и заливане на крайбрежни зони.



тези прогнози са правени въз основа на математични модели отчитащи натрупването на парникови газове и циркулацията на въздуха и морските течения.

САЩ отказаха да подпишат акта за ограничаване на парниковите газове, които се смятат за виновници за промените в климата;

САЩ и Русия провеждат мащабни опити за контрлиране на климатичните процеси за военни цели;

Какво да очакваме....

САЩ ще подпишат споразумението макар и не веднага ( ограниченията при тях изискват твърде големи инвестиции, които не са възможни в момент на рецесия);

Опитите за манипулиране на климата ще последват програмите за генериране на масовуите психотронно оръжия ( ще се разработват, но няма да се прилагат - има ефект на бумерагнга, който е открит преди време и обезсмисля масовото прилагане на подобни методи).

Това са официалните неща. Но неофициалните са свързани с един незначителен факт, намерил място в днешните вестници отразяващи темата:

- парниковите газове бележат ръст от доста време, но до преди няколко години никакви драстични отклонения в климата не е имало. даже се твърдеше, че като всяка самоорганизираща се система климата има достатъчно стабилни системи за вътрешна регулация, които връщат системата в равновесие...

Ето тук е полето на търсене на скритите(езотерични) причини на сучващото се....

Но нека оставим дискусията за това за друг път.





Тема Re: НАВОДНЕНИЯТАнови [re: Medea_forever]  
Автор shockwave (дама)
Публикувано17.08.02 10:54



Медеа, чух по радиото че вълните на ЕЛБА достигали 8-9 метра, масово евакуирали хората, Дрезденската галерия е в паника как да спаси експонатите си.

Ти къде си? Какви са днешните новини?

@=>=>=


Тема Re: НАВОДНЕНИЯТАнови [re: Drona]  
Автор Haтaли (challengе)
Публикувано17.08.02 10:57



Та последно какво?
От замърсяването на въздуха ли идва цялата история или от пречистването на духа?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Чул-недочул или как се раждат слуховете!нови [re: shockwave]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано17.08.02 11:31



Не вълните, а нивото на реката.
Това са коренно различни неща.
Едното си е направо речно цунами.
Не е лошо да продадеш "новината" на издания от рода на "Шок", "Психо" или поне на жълтия Труд.
Там се харчат подобни недоразумения като топъл хляб.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.