Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:27 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Може,може...нови [re: lex]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано19.08.02 17:55



Не говорех за Уика,а Ню Ейдж.Ето за това ставаше дума.

А именно че Ню Ейдж донесе много нови и хубави неща.За определени хора.Така е направило и прави християнството.Така е направил и прави
Исляма.

Ядосвах се именно на това.Ню Ейдж били демони,антихристи
...вярно,много обидени от християнството пренесоха в Ню Ейдж своята
омраза.Но Ню Ейдж си е Ню Ейдж.Той ще продължава да е духовен и житейски път за много хора.

И аз преди време наричах последователите на Уика селяндури,хипита и псевдоинтелектуалци и това лепнах на Ню Ейдж.Просто попаднах на кофти хора.Всяко стадо си има мърша.Освен това,Ню Ейдж е нещо ново
(нищо че повечето му идеи са стари като света) и е много уязвимо.

Колкото до християните и техните неврози,мога да ти кажа,че се навъдиха много антиглобалистки "християнски" секти.Уж в името на Христос,уж за доброто на всички,те ръсят параноя,омраза с които стават
..."дваж по големи синове на Геената".Всички пророчества(вземи и прочети нещо от Карл Юнг и да схванеш какво наистина се крие зад тях)
могат да се нагодят за всяко време.

И за да бъдат по-убедителни,Ню Ейдж им се явява изкупителна жертва-
ТЕ СА АНТИХРИСТА.

Ето това вече е наистина за лудница,но...

Така през средните векове съвсем невинни прости хорица,малко по-изчанчени и несвързани по никакъв начин с окултизма и мистициз-ма,както и религията,бяха горени на кладата.

За да не могат вярващите глупаци да разберат,че Църквата стои зад цялата мръсотия и страдание...

Не знам към каква организация или секта си(знам,че си падаш и по разни други "учения"-отявлено антихристки като това на Виссарион),но така правят и днешните секти-гледат да обявят за служител на "сатаната" този,който няма нищо общо с него.На Ню Ейджърите и през ум не им е минавало да унищожат християнството.Само на отявлен психопат това може да му мине през ум.

Запомни-никой не е умрял да унищожава християнството.Освен на самия Бог,може би.Хората днес са толкова заети(за Ню Ейджърите,окултистите и
тайните общества,както и масоните-да не говорим),че да искат подобни
безумия.Това са организации от интелигентни хора,над средното ниво.
Всеки е погълнат от собствените си идеали,мисли,вярвания,търсения...че
едва ли му пука за това ще живее ли християнството или не.

Виж-ако християните им се изпречат на пътя,започнат да им приказват глупости,да се опитат да ги "бутнат",да "им припомнят",да ги вкарат в "правия" път...естествено е да срещнат отрицание.Защото това им поведение е не просто оскърбително и унизително.



Тема Re: Може,може...нови [re: Haтaли]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано19.08.02 17:58



Забелязвам, но не се впечатлявам.
А и въпроса: Аз ли съм прав или всички останали? - е грешен.

Знаеш, че не се мисля за новия Христос, така че това нямаше смисъл да ми го припомняш.

Освен това като гледам, че ти си се разпростряла из всички форуми в директорията и не правиш нищо по-различно от това да назидаваш, от време на време да проповядваш. Единствено ти липсва християнстването, но ти за сметка на това Ошовстваш, Лазаревстваш и Вагенщайнстваш
Понякога се опитваш да се правиш на християнка и да ми натякваш неща от християнството, които и без това не са ти ясно, но аз не ти се сърдя :)))

Имам си мнение за много неща и това не бива да те впечатлява, дори да е в разрез с всички вас.



Тема Re: Може,може...нови [re: Azrael]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано19.08.02 18:07



Както сам казваш, всяко стадо си има мърша, но явно цялото християнство е мършаво за теб. И ти казах, да не свързваш църквата с Христос, защото тя отдавна не е тази църква, която е трябвало да бъде (ако някога въобще е била, защото Христос не я е създал, а Петър).
Естествено е християнството да е най-нападано и най-компроментирано от всички религии и то защото именно Христос (Спасителя и Божия Син) дойде на Земята и сега е трън в очите на Мамона.
Нека да гледаме на хората поотделно и по-чистотата на сърцето му, а не към каква организация принадлежи, защото това е толкова илюзорно, че въобще няма отношение към чистотата на човека.

Освен това за Новия световен ред вече се говори съвсем свободно от самите масони, от лидерите на САЩ и ти ако си се заинтересувал да слушаш внимателно ще забележиш това. Но ти даже нямаш и познания по тази тема за да си позволиш да я отхвърлиш и правиш още една недопустима грешка да осъздаш нещо, което самия ти не познаваш.



Тема Re: Може,може...нови [re: lex]  
Автор Haтaли (challengе)
Публикувано19.08.02 18:22



Имаш си мнение и най-усърдно се опитваш да си го пробуташ...

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Може,може...нови [re: Haтaли]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано19.08.02 18:28



Просто си го изказвам, а това, че ти го приемаш като пробутване си е твой проблем.
Иначе защо е форума, да мълча ли?
А и не се меся в почти всеки разговор.
Най-малко пък ти можеш да ме обвиняваш в нещо.



Тема Re: Може,може...нови [re: lex]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано19.08.02 21:37



Верно е,че се говори...Но аз не мисля,че това ще е трагедия за света.Вярно,на много не им изнася-като например религиозни фанатици.
В Новия световен Ред няма да има място за религиозния фундаметализъм.
Не за християнството.Нещо повече-тия започнаха да се обединяват и може да станат доста по-силни от всякога.Така правят и останалите религии-обединяват се в общности.

Ню Ейдж,за твое знание,няма нищо общо с Американския "окултизъм"(то такъв няма) и Новия Световен Ред.Това е западноевропейско,културно,
мистично,религиозно и политическо движение,което,ако ти е известно не
се ползва с добро име в Америка.То произхожда от Западна Европа.

Дали служи на Новия или Стария Световен Ред,на глобализацията или
фрагментарността-прочети Морган Скот Пек по въпроса(Изкуството да бъдеш Бог-2).Неговия отговор е ,че движението може да съдейства са изпълнение на интересите и на двете.

Естествено е християнството да е най-нападано и най-компроментирано от всички религии и то защото именно Христос (Спасителя и Божия Син) дойде на Земята и сега е трън в очите на Мамона.


Въй,че християните сякаш не нападат другите и то по един толкова примитивен и гаден начин,че просто не мога да ти опиша колко съм отвратен.И самото християнство(хайе щом християнин и християнство не е едно и също)-напада и то доста яростно другите религии.Именно в Библията имаше такъв израз "Който не е с мене и против мене".И който не е с мене,сеха ще си живее добре на земята,но после...аз,аз ша да му е...
и ша му разкатая фамилията.

Хм,християнството било естествено да е най-нападано.

Бива комплекси,бива чувство за вина,но чак толкова...



Тема Re: Може,може...нови [re: Azrael]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано19.08.02 21:45



Ти продължаваш да наричаш мършите в стадото християни. Не е християнин този, който си позволява да върши глупости.

А и досега нищо не съм казал за Ню Ейдж. За мен по-голяма опастност за истинското християнство е Ватикана, отколкото Ню Ейдж.



Тема Re: Може,може...нови [re: lex]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано19.08.02 22:31



хм,странно ???!!!




Тема Re: Може,може...нови [re: Azrael]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано19.08.02 23:14



Виж Православието е друго нещо.
Самият Йоан Павел 2 призна, че източно-православното монашество е най-чистото християнство запазено досега.
Каза го, когато беше в Иван Рилски, ако си го гледал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.