Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:54 21.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: По стъпките на Новия световен ред - 2нови [re: Haтaли]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано18.08.02 19:01



Ами да, защото се захласвате по окултни учения, които са вредни за душата и любовта.



Тема Re: Може,може...нови [re: Haтaли]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано18.08.02 19:04



Защо говориш за покаяние, когато тази дума липсва в речника на Ошо??????



Тема Re: Общото с любовтанови [re: lex]  
Автор Haтaли (challengе)
Публикувано18.08.02 19:03



Лексо, ако никой не може да ти отнеме любовта, значи никога не ти я е отнемал. Ако винаги си имал любов, значи винаги си имал личен живот и свобода.
Нещо не се връзва-ха уточни се какво точно се опитваш да ме убедиш и давай!

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: По стъпките на Новия световен ред - 2нови [re: Kpъr]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано18.08.02 19:07



Ми кажи им



Тема Re: Може,може...нови [re: lex]  
Автор Haтaли (challengе)
Публикувано18.08.02 19:08



Първо-защото мен Ошо не ме е форматирал да говоря само с думите от неговия речник.
Второ-защото се опитвам да ти обясня нещо на теб и съм принудена да говоря с твоя речник.
Трето-освен думата покаяние, нищо друго ли не разбра от постинга ми?

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: Общото с любовтанови [re: Haтaли]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано18.08.02 19:15



Не ти говоря за любовта, а физическата свобода и личен живот
Ще те наблюдават и командват както си искат.

Толкова ли не можеш да го проумееш?



Тема Re: Може,може...нови [re: Haтaли]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано18.08.02 19:18



Разбрах, че незнайно защо свързваш покаянието с правотата, което няма връзка.
За теб какво е да си покаян?



Тема Re: По стъпките на Новия световен ред - 2нови [re: lex]  
Автор DTMF (егоист))
Публикувано18.08.02 19:21



А в една друга книга дето е издадена преди 10 години пише че ще се имплантира точно микрочип във всеки индивид за да може да се следи местоположението му.



Тема Re: Може,може...нови [re: lex]  
Автор Azrael (angel of mercy)
Публикувано18.08.02 19:28



Определено не съм...

Изповядвам съвсем различна религия-Уика,ако не ти е ясно.Харесва ми западния окултизъм,ню ейдж и др подобни.Там открих доста любов и красота.Бях християнин.Видях,че ми действа зле.Вместо любов,започнах да се изпълвам с омраза,страхове,вина-не само аз съм изпитал това.И други са пострадали от това.Ето защо търсих и открих друг път за себе си.По-смислен и по-добър.Не мисля,че има такъв път,който да е добър за всички.

Защо ли?

Работата е там,е наред с Христос,тия богове,които,както ти казваш,са донесли Божествената Любов,състрадание и т.н.са много.Спасителите не са един или два.

Боговете,олицетворили жертвата и възкръсването са се появявали във всички религии и пантеони.Такива са Озирис(Египет),Адонис и Дионис(Древна Гърция),Балдар(скандинавската митология) и още-Буда,Агни(Индия),Кернунос(келтски бог) и много други.

Сам виждаш,тия пантеони са били изоставени и друга религия е идвала на тяхно място.Една и съща идея се е превъплъщавала в нови форми.

Всички те са били святи-по по и най.

Но архетиповете се менят в зависимост от изискването на хората и времето.

Мисля,че духовната ситуация на днешното време изисква едно преразглеждане на всички,досега съществували религии през нова призма.Така и става.

Ню Ейдж не мрази християнството,а онези институции,твърдящи,че говорят от негово име-църквите.Те не се свинят да проповядват любов и милосърдие,а в същото време да правят ред идиотщини-да палят клади,да водят "свещени войни",да убиват свещеници(свои!) да се замесват в педофилски скандали...КАкто и да перат мафиотски пари.То за пари е цялата тая истерия-параноята лесно контролира стадото.На църквата не и се губят толкова милиарди.

Сатаната винаги е бил най-добрия приятел на църквата,единстве-
ния,който тя е имала,щом става дума за бизнес :))).



Тема Re: По стъпките на Новия световен ред - 2нови [re: DTMF]  
Автор lex (Безсмъртен)
Публикувано18.08.02 19:29



Ами да, това си е планирано още отдавна
Щом и Библията го предрича




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.