Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:12 15.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема "поле"?  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано19.07.02 13:54



за какво "поле" говорят окултистистите?
дали това е полето от физиката? или някое друго поле (например това, което децата чертаят на листовете с темите за прием в елитните гимназии?)
или може би някоя друго поле?

казва се ментално поле примерно.
а какви свойства има това поле? поле ли е изобщо? или просто взет назаем термин за създаването на псевдонаука? помагайте - натрупал съм дебелите книги по физика и търся определение за поле във физиката :) ще свърши ли работа то или трябва да търся другаде?

яямммммм


Тема Търси, търси!нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано19.07.02 13:56



Белким намериш.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема ЗА"ментално поле" ,примернонови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано19.07.02 14:10



там няма да намериш, защото ФИЗИКАТА е наука за природата, материята и проявите на едното в другото.
Ако го дефинираме МЕНТАЛНО тъй както аз го разбирам...е ПОЛЕ без ИЗЯВИ в материалния /видимия ,осезаемия/ свят.
Една вътрешна убеденост ми подсказва , че има чисто електромагнитен характер, както всяко НЕЩО което ни заобикаля.

ТУК закъса и ФИЗИКАТА, предаде се, с ной-големите си открития и физици...!
Когато трябваше да дефинира ПОЛЕТА които нямат материална изява, но са ЖИВИ и осезаеми...
Това Я направи не само наука за природата , но и наука за ЖИВОТА.

Може би ТЯ завърши своята роля в този етап на материално развитие.ТЯ неоспоримо подсказа , че всичко открито от нея е валидно за нашия материален свят, откри къде започва НЕВИДИМОТО и недвусмислено замлъкна когато стигна до извода ,че МАТЕРИЯТА е ВТОРИЧЕН ПРОДУКТ.
Сама очерта границите на възможностите си.



medea


Тема ама валси, аз на теб разчитах :((нови [re: valsodar]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано19.07.02 14:18



абе Валси, що ме пращаш в трета глуха? то аз на теб най много се надявах да ме просветлиш по този въпрос...

ти тези неща с полетата най добре май ги разбираш... като ти чета

с такова впечатление съм останал...

яямммммм

Тема Re: ЗА"ментално поле" ,примернонови [re: Medea_forever]  
Автор Бeлия вятъp (топъл)
Публикувано19.07.02 14:33



и все пак терминът е от физиката :)
а поле най общо е някаква специфично състояние не пространството, което се характеризира с ред свойства - интензитет, сила с която действа и т.н.

изхождайки от разбирането какво точно значи поле аз веднага мога да задам много правилни въпроси от типа на "сгъстява ли се менталното поле в определени точки и как бихме могли да видим/усетим подобни точки?"

друг въпрос - възможно ли е интерференция (усилване) на ментални полета, на хора, които трептят с близки ментални честоти? а възможен ли е резонанс?

друг въпрос - възможно ли е да променяме съзнателно свойствата на менталното си поле? да речем чрез взаимодействието му с другите полета?


ето как разбирането на простото понятия "поле" може да доведе до много правилни въпроси, на които едва ли някой тук ще може да отговори, но самият факт, че са зададени никак не е малък...

яямммммм


Тема Re: "поле"?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор изrpeв (дъга)
Публикувано19.07.02 14:40



Виждам думата "поле" и в съзнанието ми картина - поле с узряли жита, тук- таме червенеят макове и синее метличина. Усещане за топлина и полски аромат, леко полюшвани житни класове. Ти пък си питал за друго.
Поле за мене е област с определено излъчване, с определени характеристики.
Не я долюбвах физиката навремето, а сега като пише Медея за енергии и ми е интересно. Усещам енергиите, пък знания не ми достигат да ги обяснявам.
Медея, кажи ти нещо, знаеш, няма да се спотайваш!



Тема Re: ЗА"ментално поле" ,примернонови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Haтaли ()
Публикувано19.07.02 16:07



То много неща се крият зад тая думичка "поле" наистина...като се почне от житно поле и се стигне до енергоинформационното....
За мен полето е средата, в която сме потопени като риби във вода. Фона, който никой не забелязва и който всъщност с неправенето си твори света.

Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Точно тези ЕКВИВАЛЕНТИ търсих в темата минови [re: Бeлия вятъp]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано19.07.02 22:40



Отдавна съм с тези въпроси и невероятно много ЕКВИВЕЛНТИ съм открила
Да ,да ,да ,да -на всичките ти въпроси -ДА
Всички характеристики на полето се наблюдявят и ИНТЕНЗИТЕТ.
И както правилно сам подчертаваш, вълновия характер се наблюдават и ИНТЕРФЕРЕНЦИЯ и ДИФРАКЦИЯ И усилване , угасване на вълните.
Но идва първото условие-кохеретност на източниците.
Всички ментални полета се срещат покриват/частично или изцяло/, способстват за угасване , усилване или РЕЗОНАНАСА с всичките му позитивните и негативните последици
Да преминем и в по-задълбочена вълнова теория-ВЪЛНОВИ ПАКЕТИ, коити могат да се разглеждат и като вълни и като частици.
Спомняш ли си ДУАЛИСТИЧНИЯ ХАРАКТЕР НА СВЕТЛИНАТА.

Ето Япак Я намерихме в един чисто научен свят.
Светлина, кохеретен източник и кристал и ето сме на само 1 сантиметър от друго нещо-ЛАЗЕРА и мъзможността на тазди светлина да дава 3-деменсионали изображения.
ХОЛОГРАФИЯТА. /Отново комбинация между МАТЕРИЯ и МЕНТАЛНО.../
Не е ли МОЗЪКА , нашето око и способа на запечетване на околната среда най-добрата холограма.
Доказан вече факт във всички науки.Доре медиците -материалисти ГО приеха.
И да идем още по-далеч в МЕНТАЛНОТО поле - нашите СПОМЕНИ, СЪНИЩА -нима не са най-съвършенните холограми?

ЕКВИВЕЛЕНТИте са толокова много и толкова шокиращи ,че са до нас , както иситната и светлината , а ние се чудим и маем и търсим сложни решения.
Тези НАУКИ изглежда ни даде ТВОРЕЦА за да удължи врмето ,да ни подготви постепенно за този ВИД ВЪЗПРИЯТИЯ -МЕНТАЛНИТЕ .

Подготви ни да ги разбираме и да не се плашим ,да не настъпва паника когато ТЕЛЕКИНЕЗЕТА ще стане ежедневие и ДЕФИНИЦИЯ за МЕНТАЛНО ПОЛЕ ще я разбираме без да я търсим по учебници, защото първото стъпало НАУКИТЕ за МАТЕРИЯТА преминаваме успешно.

Аналогиите на МЕНТАЛНИ понятия и МАТЕРИАЛНИ са много и това за мен би било една прекрасна тема и опит от наша страна да ги открием.
Знам ,че не на всеки е по вкуса този вид занимание и затова не поддавам такава тема, но ти ме върна десетина години назад ...когато даже бях се забавлявала с мисълта да намеря
АНАЛОГИЯ между ЕЛ. ТОКА/съставка на елекромагнитното поле/ и ЛЮБОВТА и приликата е поразителна.
С всичките прояви на тока и на любовта.


И както на ЕЛЕКТРОМАГНИТНОТО поле разглеждах саом едната му съставка , така взех и само едната съставка на любовта, а именно любовта между хората , а не по-висшата и форма към твореца.


medea


Тема Re: "поле"?нови [re: Бeлия вятъp]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано19.07.02 22:42



Ти си се издухал, бе.

Щом предпочиташ да работиш със представи.
Дяволът те владее.



Тема Re: ЗА"ментално поле" ,примернонови [re: Haтaли]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано19.07.02 23:15



През 16 век учените го наричаха ЕФИР икато чу ли до днес на мен лично ТОЗИ ТЕРМИН много ми допада.
ЕФИРА Е НАВСЯКЪДЕ.За него няма прегради нито материални ,нито ментални.
После 18 в. много физици го отхвърлиха.Даже МАКСУЕЛ повярва на динамичните си уравнения, на един математически израз на материални процеси , а пък МЕНТАЛНОТО отхвърли...започваше най-цвтущата ера на МАТЕРИАЛИЗМА ,за да завърши с КОМУНИЗМА

medea



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.