Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: A niakoi moze li da mi kaze .....нови [re: Haтaли]  
Автор Makcим (Майстора и...)
Публикувано02.07.02 17:03



..това е защото си започнала да мислиш...:-))

радвам се за теб..:-))



Тема Re: A niakoi moze li da mi kaze .....нови [re: Makcим]  
Автор Haтaли ()
Публикувано02.07.02 17:37



Вселената е информационно-чувствена.
Радостта ти мисъл ли е? Излез веднага от там!


Можеш да избереш да не осъзнаваш,че си бог,но не можеш да избереш да не бъдеш бог


Тема Re: A niakoi moze li da mi kaze .....нови [re: Haтaли]  
Автор Makcим (Майстора и...)
Публикувано02.07.02 17:44



..Вселената е пембено- жълта...
Свали черно- белите си очила...



Тема Re: За мисленето...нови [re: Makcим]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано02.07.02 22:16



Така е, не съм сам..... Когато сме двама е по-добре, нали?



Тема Re: За мисленето...нови [re: Makcим]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано02.07.02 22:19



Да, има някои неща, които просто се знаят, с ума си никога не би могъл да стигнеш до тях



Тема Re: За мисленето...нови [re: Makcим]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано02.07.02 22:22



Може разбира се. Писах ти по-горе.
Какъв си такъв Майстор, без даже да знаеш какво е да излезеш от ума си??



Тема Re: НЕ смяташ ли, че ТВЪРДЕ силно ти е изказванетонови [re: Makcим]  
Автор Henykucm (android)
Публикувано02.07.02 22:27



Би ли ми обяснил как чуствата може да те подведат?
Като спреш мислите чуства ли остават? Що не прабваш първо и тогава да се изказваш а?



Тема Re: A niakoi moze li da mi kaze .....нови [re: AlximikA]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано02.07.02 22:31



има разсъдъчни центрове.
щото ако някой иска не-Ум преди тях...





Тема ТОЧНО си го казал...нови [re: Makcим]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано03.07.02 03:36



много точно.
МИСЛЕНЕТО е неимунуем процес и постоянно присъстващ във всяко наше състояние.
Така поне АЗ го разбирам.
НЕ съм запозната с много от ученията които ТУК се прокламират и затова и не реагирам .Знаеш ли защо?
Защото всеки ПОСТИНГ тук ИСКА да сподели НЕЩО с нас , нещо което в дадения момент вълнува тази личност.
ЖЕЛАНИЕТО на тази личност да комуницира , споделйаки това идва от ПОТРЕБНОСТТА и да комуницира,от потребността да и ПРЕПРЕДАДЕ полученото от нея ПОСЛАНИЕ, независимо от начина на получаването му.

МИСЪЛТА , която изказва / била "осмислена от сърцето" или не.../ е все пак МИСЪЛ /ИНФОРМАЦИЯ/уловена от индивида не случайно.

ТОЗИ процес на възникване на дадена МИСЪЛ и от там /усвояването на този процес "МИСЛЕНЕТО"/ е много интересен за мен механизъм.


Аз имам някакво собствено обяснение, но не пълно.

Върху това си струва да побеседваме.

А факта ,че МИСЪЛ и процес на възникнаве на мисъл и на предаване МИСЛИ има е неоспорим за нас /хората/ факт и не подлежи на големи езотирични дебати/мое мнение/

Прав си , че тук сме срещали ПОНАТИЯ и дефиниции от рода...УМ и МИСЪЛ няма..всичко минава през сърцето и се осмисля през сърцето.
Аз , лично ги примеам като ЧАСТНИ мнения и не ме дразнят толкова колкото ТЕБ са подразнали.

ИНТЕРЕСНО ми е как ВИЕ си обяснявате
ВЪЗНИКВАНЕТО НА МИСЪЛТА ?
НЕОБХОДИМОСТ или ЗАДЪЛЖЕНИЕ на ЛИЧНОСТТА е това ?
Кое поражда МИСЪЛТА , с каква цел ?
Защо ни е нужно да МИСЛИМ ?
КОМУ са нужни тези мисли ?
ТИ имаш ли твое лично мнеине по въпроса?
МОЛЯ ви не цитирайте само ИЗТОЧНИ ВЕЛИЧИЯ ,а много ми се иска да чуя НАШЕТО , обикновено ,,с простички думи ,изказано МНЕНИЕ...
БЛАГОДАРЯ на всички за това!




medea


Тема МИСЛЕНЕТО не може да се стимулира-ТО е вид...нови [re: AlximikA]  
Автор Medea_forever ()
Публикувано03.07.02 04:02



КОМУНИКАЦИЯ от най-висока СТЕПЕН.
Процеса на възникване на една МИСЪЛ е УЛОВЕНА ИНФО в даден МОМЕНТ от развитието на ИНДИВИДА.
ТАЗИ МИСЪЛ не възниква в самата личност...
ТЯ просто е ПОДАДЕНА от някъде с определена цел.
/приемам тази ХИПОТЕЗА, защото е най-проста и най-точно отговаря на нашите представи за МИСЪЛТА/
ИНДИВИДА в ролята на АНТЕНА за улавяне на ИНФО,което като се преосмисли през дадените ни възможности се превръща в МИСЪЛ.

Доста сложен ЕТАП и за сега с непознат за нас МЕХАНИЗЪМ.



Втората РОЛЯ /задача, етап / на една ГЛОБАЛНА комуникация е ПРЕПРЕДАВАНЕТО на ИНФО, която вече се е превърнала в МИСЪЛ в нас.
Т.е индивида служи за ПРЕПРЕДАВАТЕЛ на МИСЛИ.
Този процес НИ е вече доста познат /предаването на МИСЛИ , чрез словесен израз и дори и за ТЕЛЕПАТИЯТА вече имаме доста добра познавателна база
Тази ИНФО може да е предназначена за самия инидивид ,да служи за неговото развите /развитие на МИСАЛТА МУ/ , може и да е предназначена да бъде от него ПРЕПРЕДАДЕНА на индивиди ,които не могат да улавят ИНФО /с други думи не могат да възникват МИСЛИ в тях / по посочения начин, а НИЕ тук чесот се РЕПЛИКИРАМЕ взаимно за такива които НЕ МОГАТ ДА МИСЛЯТ.
В този ПЛАН на разсъждения ИЗРЕЧЕНЕИЕТО Е МНОГО ТОЧНО.
ЗА ТЕЗИ ,които НЕ МОГАТ ДА МИСЛЯТ ИМА ДРУГИ ,които да вършат това.

medea



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.