Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 23.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Тема Много учени са навъдиханови  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано28.09.01 10:13



Какви ли не свръхсложни теории... технологии... знания! За да си в крак и да имаш самочувствие, че владееш поне що-годе всичко това, трябва да посветиш години, даже десетилетия на досадно зубрене. Ама пак не е сигурно. Ами ако не ми достигне интелигентност? Как ще достигна “предния фронт” и ще мога да се гордея с това? Да чувствам, че в нещо превъзхождам другите, че зная и мога нещичко повече от тях. А това ми е така нужно! Не искам да съм презрян “глупак” и “некадърник”! Но не искам и да ставам отличник, да дъвча мъчително сложните дълбокомъдрия на разните му там “учени”. Трудно е, пък и за какъв дявол? Какво толкова важно има в това? Фукат се, че можели да мислят логично, да умуват и разсъждават, да боравят с измислени понятия. Пфу! Кой е казал, че това е важно? Мислене! Къде пише, че за един човек е най-важно това да умее много да мисли, защо стойността на един човек трябва да се свързва с неговия ум? Няма да ми минат тия! Обществото било решило така. Аз да не съм му роб? Откъде накъде? Аз съм личност! Аз мога да се издигна над тях и без да следвам мухлясалите пътеки на скучната им наука. Ще създам МОЕ знание, МОИ умения, МОИ ценности. Никой друг няма да ги има. Добре, че има и други свестни хора, тръгнали по този верен път. Ще получа просветление отвътре. Истината за това, което трябва да бъда и да правя, ще избликне отвътре, от самия мен. Ако трябва, ще ги гледам пъпа по 5 часа на ден. Все по-добре, отколкото 5 часа да решавам уравнения – пфу! Моето съзнание струва повече от целия свят отвън! Ще се потопя в него, ще извлека оттам истинския смисъл на нещата. Така ще зная. И никой няма да знае повече от мен, защото никой не може да достигне дотам, откъдето аз черпя моята мъдрост. Моето знание ще почива на понятия, които са само мои. Ще ги облека в думи. Другите нещастни непросветени ще се чудят, защото няма да имат и представа за смисъла им. Аз ще тържествувам над тях. Ще съм щастлив от висотата на своята недостижимост. Аз ще владея това познание. За какво ще са ми тогава техните книжни знания?
Да живее магията! Енергията е всичко! Видимостта е измамна! Напред – ура!



Тема успех :))нови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано28.09.01 13:53



само не бъди прекалено строг към "другите нещастни непросветени"
всички търсим пътя си



Тема Re: успех :)) [re: Cy]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано28.09.01 14:15



Ама аз съм тъкмо от тях... ох, горко ми



Тема Re: Много учени са навъдиханови [re: Orнeдишaщ]  
Автор Лъчeзapнa (миротворец)
Публикувано28.09.01 14:27



Не знаеш колко е различно всичко...
странен свят... и ние...

~~~минавам си наоколо и не ме чакай да се връщам пак по същия път, може отново да се видим... а как искам да ви видя всички!

/Някой очаква псувня, но тя не го достига... пътува, пътува, но този някой за нея е хоризонт - винаги ясна цел, но никога не достигната. Какъв е извода? Освободи я от целност :)/


P.S. Сега съм на тема тъпотии от мания за величие ;о)))




Тема Re: Много учени са навъдиханови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Orнeдишaщ (Змей)
Публикувано28.09.01 15:01



"Трябва да приемаме света такъв, какъвто е - абсурден".
Р.Ф.



Тема Re: Много учени са навъдиханови [re: Orнeдишaщ]  
АвторObserver (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 18:16



То само едно КПД на змей да сметне човек -
лети, огън и др.
(Само дето размерите, но четох за дракон, който приемал човешка форма с коефициент намаляване на способности)





*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.