Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:04 24.09.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Тема Една от причините....нови  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано31.07.01 19:49



Какво би ви накарало да си тръгнете от тук?


Задавам този въпрос, за да можем заедно да елиминираме слабите страни на този клуб и да го направим малко по приемлив за посещение, приятен за разходка и ползотворен за работа.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Една от причините....нови [re: valsodar]  
Автор Ganimed (Ganimed)
Публикувано31.07.01 19:57



Субективизмът и глупостите...

Alter ego...


Тема Re: Една от причините....нови [re: valsodar]  
Автор Osogovetz (Redemptor)
Публикувано01.08.01 10:03



Трябва ли да има причина!

Redemptor


Тема Алтернативанови [re: valsodar]  
Автор Dracoid_13 (pagan)
Публикувано01.08.01 19:42



Ако се разходите и из другите клубове,ще видите,че и там стават същите неща като тука.Например клуб Физика:там спорят рагорещено вярна ли е Теорията на Айнщаин,константа ли е скоростта на светлината във вакуум ит.н.-и се намират други,които кририкуват неверниците и искат да ги бият с пръчка;няма да намерите сериозни разисквания по Теорията на Полето,Квантовата Физика,сложни изчисления и формули(то физиката е 90% математика+10% натурфилософия).Опитах се да ги базикна на любимата ми тема "Квантова Телепортация" и "Теория на Струната" но идете и им вижте сеира на "физиците".Между другото ние тук никога не обсъдихме физичната страна на окултните явления-откритията и идеите на квантовата физика,принципа на неопределеността като
ново разглеждане на реалността(Матрицата го разгледа по най-великолепния начин),принцип на неделимостта на Айнщанй Розен ит.н...Има какво да се научи и приложи от тук...


Тъй че не само тука се празнодумства.То пък щото в мрежовите клубове ще измислим нещо грандиозно!Тези неща стават с практика практика и пак практика(поправка:дела,дела и пак дела!).В окултните ложи и...в тайна.Окултизма презира клюкарстването и ообявяването на личните магически и други окултни действия.От опит зная,че ако кажа нещо съществено,важно за мен всичко отива по дяволите!Но общуването между хора със сродни интереси е чудесно и не е за изхвърляне.Освен това се създават и лични контакти,които ще доведат до нещо наистина важно и съществено.Както казах,тук се полагат кълновете на бъдещи и плодотворни окултни контакти.


Ето и едно предложение от мен-макар че до е доста крайно.Нека създадем други клубове към секцията Религия И Мистика.Просто е ясно,че щом като два остри камъка брашно не мелят,нека се разделим.И така предлагам следните клубове:

Ню Ейдж-където почитателите на гнусния и отвратителен Нов Световен Ред ша кроят своите планове да завладяват света.Ще се дискутират Блаватска,Алис Бейли, и други презряни автори...

Атлантида:какво ще кажете за разискването на една такава тематика?Мисля,че си заслужава.

Практическа Магия:само за ритуали,церемонии,заклинания,вещерство
магия,техники,медитации,лечение ит.н.ит.н.Взаимопомощ при отрицателни окултни влияния и...въобще полезни съвети за практическата част на Познанието.

Богомилство

Източен Окултизъм-всякакви руски идеи,Виссарион ит.н.

Илюминатомразци-кои са,какви са как да се трепят,как ни зомбират ит.н(да се прикрепи психиатрична помощ при съответните случаи)

Ак някой може да добави още нещо,нека го каже-тук му е мястото.Мисля,че проекта не е лош.Просто условията са такива.Намаше да бъде зле да се научим да общуваме както трябва,но
болшевизма и партизанщината надделяха над културния диалог...Мисля,че ще е по-добре-просто няма да се дразним и да си пречим.Как мислите?

С поздрав

Dracoid

Няма религия по-висша от истината


Тема Re: Една от причините....нови [re: valsodar]  
Автор AMADEUS (самотен скитник)
Публикувано01.08.01 20:03



Здравей, valsodar! Ти си от хората, чиито отговори ми доставят истинско удоволствие да ги чета. НИЕ сме от хората, които се вълнуват от положението на техния клуб. Лично аз имам за цел не само да дискутирам теми, но и да се сприятеля с членовете на съответния клуб. Чувствам хората, с които си допадам, така, все едно са второто ми семейство.
Оттук бих си тръгнал, ако дълго време никой не ми обърне внимание или бъда разочарован от членовете на клуба. Може и да греша, но май при теб, Pushachat1 и Лъчезарна се забелязват такива нотки; имам предвид клуб "НЛО".
Не ви виждам скоро да сте влизали. Има голяма вероятност и с мен да се получи така и да бия шута на този клуб ("НЛО").
Най-много мразя от всичко някой да се прави на всезнайко и явно да подценява другия. Няма какво да се правим на големи. Има една приказка, която казва: "Всеки ме превъзхожда с нещо". Това го знам от баща си и е абсолютно вярно. Целта на дискусиите (лично според мен) е всеки да научи по нещо и да си намери приятели.
Колкото до слабите страни на клуба и премахването им, предлагам заедно да напишем предложения за това под формата на нова тема, която примерно да носи заглавието "Апел към всички ви!". Ако желаеш, valsodar, бихме могли да обсъдим това на по-лично ниво (чрез бележки например), за да се синхронизираме.
Ще бъда в готовност.

НЯМА НИЩО НЕВЪЗМОЖНО!

Редактирано от AMADEUS на 01.08.01 23:54.



Тема Re: Алтернативанови [re: Dracoid_13]  
Автор NlANAN (минаваща)
Публикувано01.08.01 20:13



Не е това и не е така.
Нещата не са ясни, именно защото са разделени. Светът трябва да се приема цялостно. Специално аз мисля, че квантовата физика, психологията, философията, религията и магията са много тясно свързани.
А що касае тайнството-дошло е време нещата да излязат наяве-и те излизат, ако си забелязал. Достъпни стават безкрайно много скрити и само за посветени преди знания. Времената се менят и наистина иде ново време.
Сега тайнството явно се изрича и се изрича на висок глас. Хората просто вече се делят на имащи и нямащи уши.

Невъзможно е да не е възможно.


Тема Re: Алтернативанови [re: Dracoid_13]  
Автор Osogovetz (Redemptor)
Публикувано01.08.01 22:24



Винаги се случва да се говори празно...
Въпросът е да не става навик. А защо да се делим, след като заедно ще бъдем по-силни?
"Няма религия по-висша от истината", но и няма по-голяма сила от обединението.
Това, което няма да направиш сам, ще го направят двама, ако ли не - ще го сторят трима...
Всичко е едно, просто има много учения...

Redemptor


Тема Re: Алтернатива [re: NlANAN]  
Автор Ganimed (Ganimed)
Публикувано01.08.01 23:41



Може да не е възможно, но пък не е така!
Ти мислиш ли, че като узнаят хората тия неща, нещо ще ги извиси?
А мислиш ли, че книгите са напълни?
Защото някой неща не стават с книги и писания! И човек не "гори ли" от него нищо не става!

Alter ego...



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.