Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 20.09.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема филтър за твърди частици на каптиванови  
Автор Недко Петров (непознат )
Публикувано14.12.11 19:38



здравейте и аз имам шевролет каптива и след като го карам вече 5 год. взе да ми се запушва филтъра за твърди частици и редовно ми светва лампа за смяна на маслото и постоянно ме карат да сменям маслото макар че съм го сменял преди 3000 км или 9000км а би трябвало да минавам по 15000км съветват ме да махна филтъра за твърди частици защото ми се качвало нивото на маслото и можело да имам проблеми с двигателя ако някой има подобен проблем моля да ме посъветва дали да го махам този филтър или не кое е по добрия вариант . Благодаря предварително



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: Недко Петров]  
Автор rosinis (непознат )
Публикувано15.12.11 23:10



Ами какво да ти кажа и аз имах същия проблем, смяна на масло.В сервиза ми казаха да прочета какво пишело в книжката като светне лампата.Комшията пък ми ходи извън града и дава повечко газ за да го продуха:).



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: rosinis]  
Автор Недко Петров (непознат )
Публикувано16.12.11 12:08



да и аз правя същото но пак се повтаря и то често и мисля да го махна този филтър пак ще видим дано не си вкарам автогол



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: Недко Петров]  
Автор bereta67 (непознат )
Публикувано21.12.11 10:44



PDF филтъра е проблем и при други марки с ЕВРО 4 стандарт. доста е скъп като резервна част и за това масово ги махат, като това е съпроводено и с пипане на софтуера. след това няма никакви проблеми, дори върви повече и харчи по-малко, но и мотора става ЕВРО 3 и ауспусите вече чернеят като на по-старите дизели. в сервизите са наясно с тези неща и дори те самите предлагат премахване. самият филтър би трябвало да съдържа доста скъпи метали и можеш да му вземеш добри пари за отпадъци. а на колко хиляди си и сигурни ли са, че проблема е филтъра.



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: bereta67]  
Автор Недко Петров (непознат )
Публикувано21.12.11 19:52



на 81000 км за проблема ми казаха в Бова кар - Бургас и аз не съм много на ясно но днес го махнах и дано да се оправи ще видим връщане на зад няма





Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: Недко Петров]  
Автор rosinis (непознат )
Публикувано21.12.11 22:38



Ами ще чакаме да чуем отзиви , гледай да не забравиш да пишеш, че това което написа bereta67, че вървяла по добре и харчела по малко добре звучи - че туй градко си е е....ло м.......ката :)



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: Недко Петров]  
Автор bereta67 (непознат )
Публикувано22.12.11 17:00



сподели повече инфо. как диагностицираха проблема на 100 %, колко ти струваше и какво направи с филтъра, махнаха ли го (и ако да взе ли пари за него) или си остана там и само софтуерно е "елеминиран". и разбира се за вървежа и харченето.



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: bereta67]  
Автор Недко Петров (непознат )
Публикувано25.12.11 18:47



Проблема ми беше следния през лятото ми се налага да карам само градско и то на къси разстояния пали гаси и през няколко дена ми светва лампа на филтъра за твърди частици и ако няма как да го карам по бързо както казват в сервиза за да се изчисти филтъра самия компютър си вкарва повече гориво в двигателя но поради ниските обороти нафтата не изгаря напълно и оставя в двигателя и се вдига нивото на маслото и светва лампа, че трябва да си сменя маслото а аз съм го сменил преди 3000 км. пак го сменям и съответно след 8000км пак ми казват същото и аз вдигам скандал какво е това масло което ми слагат уж е оторизиран сервиз на Шевролет и накрая ми казват че е заради този скапан филтър но трябва да се махне и софтуерно всичко ми излезе около 900 лв с смяна на масло и филтри но дадох DPF филтъра за 100 лева значи ако го запазиш 1000лв сега ще видим дали е това проблема за отпушването аз имам и чип и наистина взе да дърпа по добре за горенето ще видим не съм я карал още чак толкова дано и то да се подобри



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: Недко Петров]  
Автор bereta67 (непознат )
Публикувано26.12.11 20:33



благодаря за изчерпателния отговор, сподели по нататък и за разхода. и весели празници.



Тема Re: филтър за твърди частици на каптиванови [re: bereta67]  
Автор tangeo (mama na Emily)
Публикувано11.01.12 10:59



Здравейте, искам да попитам - и на мен ми свети лампичката за смяна на маслото, въпреки, че го смених преди 5 000 км, възможно ли е да не е изчистен софтуера и да нямам реално проблем?


Емили 1.11.2004
Стефан 15.02.1991


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.