Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 03.06.24 
Автомобили
   >> Off-road
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Съединител Chevrolet Captivaнови  
Автор aandreevbg (непознат )
Публикувано11.02.09 20:01



Много е писано в другите теми, но на някои мои въпроси на получих отговори, а те са:
И на бензиновите модели ли се прецаква съединителя или предимно на дизелите?
След като се подменят феродов и притиск. диск и маховик, те колко км. изкарват - повече или по-малко от оригиналните?
След като не важи гаранцията за това, не е ли по-евтино да се купят (поръчат) и подменят в друг сервиз или майстор-монъор?
Има ли някаква промяна в съединителите при дизеловия модел от 2007 и от 2008 г.
Благодаря на тези, които малко ще ме светнат по тези въпроси.



Тема Re: Съединител Chevrolet Captivaнови [re: aandreevbg]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано11.02.09 20:45



Проблема го има само при дизеловите двигатели със съединители(мех. скорости) Предполагам ,че е от големия въртящ момент и калпавия съединител.Тука ,във форума един човек ,след като си е сменил съединителя с целия комплект за 2-3 000 лв , е изкарал със втория колкото е нормално- до 150 000 км. В началото, като ги докарваха ,направо преди продажба им сменяха съединителите - при дилърите. После ,уж нещо в завода променили, и прецениха ,че е по-изгодно да инвестират в реклама ( 39 000 лв -живей нашироко!) отколкото в сигурна кола. Не че всеки се скапва, имам познат- доволен е, няма проблеми. Купиха и втора дизел -ръчка . Но дали ще ти е приятно да знаеш ,че може би ще имаш проблем ? Не е ли по- добре да дадеш 2 000 лв повече за автоматик ,отколкото да си на тръни винаги ,като врътваш ключа? Няма ли да те кефи да си на 120-125 и двигателя да мърка с 2100 оборота вместо с 3000-3200 ? Не е ли по-добре в града да внимаваш за някой засилил се идиот ,вместо умът ти да е нащрек на коя скорост си и дали си подал достатъчно газ за да потеглиш , вместо да изкюфкаш и всички да те псуват отзад?Стигнал си в развитието си да си купиш такава кола, защо да не облажиш от всички достояния на човечеството? Автоматичната кутия е едно от тях, климатикът също, парктроника, кожения салон. Единствената държава ,където Каптивата е 5 места, ръчка ,без климатик, без 4Х4, без парктроник е Германия. То те и Ауди-тата си ги поръчват голи!!!!!!!



Тема Re: Съединител Chevrolet Captivaнови [re: L.dof]  
Автор aandreevbg (непознат )
Публикувано11.02.09 20:57



Благодаря за съветите, но вече е капарирана дизел механ. ск.
Аз мн. скептично съм настроен към гаранционните сервизи. Колко ли струва една смяна на масло там?



Тема Re: Съединител Chevrolet Captivaнови [re: aandreevbg]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано12.02.09 08:59



Започна към около 200 лв , последният път платих 450 , следващата смяна ще е 350 , а по-следващата 1300 (хилядя и триста) -удоволствието да не се притесняваш за съединителя излиза толкова! Можеш да не сменяш маслото в гаранционните сервизи ,естествено, ако колата по документи си е 100 % твоя и ако не те интересува гаранцията на производителя, разбира се. Смяната на масло при бай Онойчо от Дружба не е кой знае колко по-евтино обаче.



Тема Re: Съединител Chevrolet Captivaнови [re: L.dof]  
Автор aandreevbg (непознат )
Публикувано12.02.09 10:05



Мерси колега за инфото. Безаварийно каране.
Аз още не съм я взел, ама да попитам :Да слагам ли чип тунинг по-нататък?



Тема L.Dofнови [re: L.dof]  
Автор nikirst (непознат )
Публикувано12.02.09 11:27



L.dof казваш че в началото съединителите са ги сменяли дилърите тук на място!
какъв период обхваща "в началато"?
карам с ръчни от 06.2007. скоро ще направя 40000, и да чукна да дърво не съм имал проблем със съединителя... ако тогава знаех, че ръчката е проблемна бих взел автомата да....ама мога ли да предположа... тогава по форумите никой нищо не пишеше за такива проблеми със съединителя

Редактирано от nikirst на 12.02.09 11:38.



Тема Re: L.Dofнови [re: nikirst]  
Автор L.dof (Свободен човек)
Публикувано13.02.09 09:47



Аз се заинтересувах от тая кола през октомври 2006, ходих до един от дилърите през октомври 2006 и при друг някъде зимата на 2007. Майсторчето ми каза да изчакам малко ,да се разбере как е и че ръчките ги "обслужват " в България преди продажба. Та лятото на 2007 вече ми намекнаха да си взема автоматик. Дали твоята е "обслужена" - стискай палци.



Тема Re: L.Dof [re: nikirst]  
Автор aandreevbg (непознат )
Публикувано13.02.09 12:34



Проблема бил отстранен от производителя за коли, произведени след средата на 2007 г. Инфо от сервиз на дистрибутор.
Твойта от кои е - ти ще кажеш.



Тема Re: L.Dofнови [re: aandreevbg]  
Автор redoo (непознат )
Публикувано14.02.09 18:21



Ако е вярно това, че са имали проблем и са го отстранили не би ли трябвало ние, които ни изпищяха сиединителите да си ни ги оправят за тяхна сметка? За инфо моята я поръчах на 1 юли 2007 и смених съединител на 22000 км за 1600 лв.



Тема Re: L.Dofнови [re: redoo]  
Автор aandreevbg (непознат )
Публикувано14.02.09 20:35



В Дженеръса пък ми казаха, че технологично няма никакви промени относно съединителя, така че те продължават "горещо да препоръчват автомати".
Не е невъзможно да е сменен доставчика на съединители в завода, но за това май трябва да се пита големия GM, а не наште дистрибутури. Интересна е и статистиката относно тази повреда за модели след средата на 2007 г., но никой не иска да я каже(или направи).




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.