Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 01.07.24 
Автомобили
   >> Off-road
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Проблеми при Chevrolet captivaнови  
Автор Rewi26 (непознат )
Публикувано18.09.07 01:40



Здр. Captivisti имам няколко тънки вапрос4ета към тези които ве4е са навъртели някои и друг киометър+зна4и взех една каптива преди няколко дена ве4е е на 1500кило...2.0 дизел,зна4и първо усещам на саединитела оборотите на колата(независи му дали съм го натиснал до краи или на върха на педела)2-ро усещам вибрации на волана от неравностите по пътя(не става дума за дупки а просто износен алсфалт,не казвам 4е се трасе просто има леки вибраци)или по-павета и се 4ува силно като за нова кола.зна4и имам и един Grand Cherokee 98 при него по4ти няма шум а все пак това е нова кола(като я взех беше на 26км)и още бяга на дясно от на4ало тръгва леко но после си дарпа силно(а като давам газ е о6те по зле нали е предно)а да+дали е възможно според вас да вдигне 180 колкото дава производителя+зна4и карам с 80км и съм на 2000 (не съм сигурен маи е 2500оборота)аз със гранда си дигам 160-170(казвам за преди 4ервената граница поне с 500 оборота)ще е срамота да неможе да ги вдигне(гранда е 2.5 само turbo и е 118 коня)?
а да забравих да кажа 4е под 2000оборота се едно съм тръпнал ръ4ната вобще не може да върви(се едно е 50коня а не 150,нали развина наи голямия въртящ момент още на 2000оборота)днес видях 4е ми глахне за момент,нещо не ми харесва как дърпа това кадето са написали 4е ги вдига 100-ката за 10сек не ми изглежда реално+ако се разработи ще има ли ефект някав?зна4и няма баир с които да не го взема на 5-та с гранда(този все едно по4ва да губи мощност)зна4и гранда си търпа и с 1200 оборота а каптивата глъхне(нискам да ме е яд 4е я купих,но ако това което наблодавам+само ядове ще имам)можех да взема доста коли за тези пари(сега има в балкан стар едно pajero на 5000хил километра за 44000лева,4исто ново BMW X-3 за малко над 60000)едвали щеше да дрънка като стара бри4ка:(((
(можеби пове4е друса от другия ми джип и си внушавам малко,според мен не е редно да е така)4удясе дали да не отида да се ка4а на една от test drive-те да видя дали е така(аз се ка4вах но направих едно малко кръг4е само забелязах 4е на ниски обороти не търпа както е нормално за новите дизели,но ми казаха 4е са сложили по кофти нафта и като се разработи няма да е така)и аз щях да взема 3.2 но трябваще да 4акам месец и не6то(а по данни дизела им не е зле 186max speed 10,6 0-100,за 3.2 8и нещо 200max+по добре е но вобще не ми се 4акаше)но ако исках истинска бърза4ка щях да си взема лека кола,макар 4е винаги съм казвал 4е е хубаво да има по дълбок педал:)моляви се даите някакви мнения по вапроса:)



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: Rewi26]  
АвторJeep (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 12:54



То преди да се броят толкова пари се мисли, сега вече е късно. По принцип може да очакваш подобрение във вървежа, като се поразработи малко, някъде около 10-12 000 к.м, но останалите неща дето ги пишеш, че хлопа, тропа и тресе ще трябва да се примириш с тях. Чудя се как си решил да платиш толкова за кола, а пък си направил само едно кръгче с нея и сега "кво стана". Аз, ако си взимам нова кола, сигурно нямаше да слезна от тестовата цяла седмица и след това щях да прекарам още няколко седмици в тестове на конкурентни модели за да няма изненади от рода на " Трябваше да взема тази а не онази". Ама кво да правиш, имал си бол пари дал си ги!



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: Rewi26]  
АвторTokapeв (Нерегистриран)
Публикувано07.11.07 13:56



Аз също имам Шевролет Каптива 2.0 дизел, 150 к.с. В момента е на 16 500км. и е без проблеми. Що се отнася до ускорението мога да ти кажа, че ще започне да се подобрява като навъртиш около 5000км. Но пак мога да те уверя, че няма да ти е достатъчно. Затова те съветвам да инсталираш чип тунинг (поставят го за около 800 евра в София Ауто и дават също гаранция). Аз направих това при 9000 км. и заявявам, че промяната е огромна. Колата е съвсем друга. Мощността от 150 к.с. става 180к.с., а макс.въртящ момент от 320 Н.м. на 400 Н.м. Нямам никакъв проблем при изпреварване, при изкачване и т.н. Максималната скорост която съм достигал няколко пъти е 200 км./ч., като разбира се от 180 до 200 км./ч. трябва търпение. Останалите проблеми които споменаваш са ми непознати.



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: Tokapeв]  
АвторLakeN (Нерегистриран)
Публикувано10.11.07 14:04



Всеки очаква повече от колата си, без зна4ение каква марка е.
Ако трябва да съм честен и Аз малко съм разочарован от колата си - взимам кола 230 к.с. , а вътре таблото същото като на най-слабия мотор 136 к.с. - 220км/ч, ебах мааму неможаха ли да променят нещо??!!!!



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: Rewi26]  
Авторcapi (Нерегистриран)
Публикувано11.11.07 15:52



abe kolega 6to ne zeme6 nekoia karuca po dobre! pone i pari za benzin niama da dava6.avtomobila e dosta dobar,a teia problemi moje6 da nameri6 pri svoia moskvi4 aleko



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: capi]  
Авторralin (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 12:55



Zdraveite kolegi

Da kaja i az edno drugo po vaprosa s Captiva-ta.

Dnes napravi edna godina 33000km.
disel 2.0 aut., ot Generous auto montiraha chip i smeniha software na 7500km. hp 185+ dinamikata se podobri chuvstvitelno. S xenon farove vidimostta e perfektna.
Razhoda na gorivo e mnogo otnositelen. Kogato karam az i jena mi razlikite sa chuvstvitelni nezavisimo che gore dolu karame s ednakva skorost, koeto znachi che mnogo zavisi ot stila na karane. ta za razhod v BG izvangradsko 130-140 ot 7.2 - 8.5 160 - 8-9.5 gradsko /Sofia/ 12- 17/ kato visokite stoinosti sa moe postijenie :).osven vsi4ko drugo i roll-bar-ite narushavat malko aerdinamikata i vdigat razhoda mi no pyk parkiram dobre :) hehe
tri pati sam bil izvan BG i razhoda padna sredno s okolo litar i polovina. V Greece s Eko kinitron izminah 910km s 60 litra!!! Taka che pravete si izvodite za nashata nafta.
v serbia i hungary otnovo po dobri stoinosti.
Dosega nikakyv drug problem sam nqmal osven dvete razbivaniq na stykla no ot GA gi montirat sashtiqt den.
Maslo smenih na 7000km posle na 22000/zashtoto zabravih no nqmashe nikakyv problem/ i sega na 30000.
minalata zima se dyrjeshe perfektno v snega/makar che beshe malko dosta q pokarah v rodopite/. Tova koeto me drazni sa drebolii i ne si struva da za tazi cena dori da se spomenavat. karam s pirelli scorpion perfektni sa za nashite usloviq. i posledno minaliqt mesec se okopah na plaja moje da prikacha nqkoq snimka da vidite kak izglejda.



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: ralin]  
АвторKaптивa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.07 20:25



Ох, кога ще дойде моментът на тия стойности по разхода на гориво!!!!!!
Карам същата комбинация и на извънградско съм 9-9,5.И то при 100-120 максимум! На 7000 км съм ,още не съм сменял масло.



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: Kaптивa]  
Авторcapi (Нерегистриран)
Публикувано02.12.07 18:09



kolega pusni vaprosnite snimki da vidim za kakvo stava vapros



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: capi]  
Авторralin (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 13:03



за съжаление жена ми е изтрила фотосите :(. а иначе беше знаменита гледка. колата затънала до водата гумите във въздуха и моя милост рови във пясъка с кофички от кисело мляко :) хехе като се сетя само.......



Тема Re: Проблеми при Chevrolet captivaнови [re: capi]  
Авторjirafa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 19:07



Imam captiva 150 konq 320Nm na 1300 e ve4e , avtomatic nqkade na okolo 1700 oborota i 57km se 4yva stranno brum4ene ,kato yskorq iz4ezva no po princip v grada karam okolo 55-60 zatova dosta 4esto go yseshtam , dali e ot skorostnata kutiq ili neshtio drugo , predpolagam 4e se polu4ava pri smqna na predavkite ot 3kum 4ta
Nqkakvi idei




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.