Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:39 22.06.24 
Автомобили
   >> Off-road
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема За леките автомобили 4x4  
Авторhris (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 13:02



Здравейте!
Първо,извинявам се,че темата не е тояно за "off-road",но ако има желаещи,моля да дадат мнението си за следното:
-Търся лек а-л ,който да е 4x4,защото мисля ,че истинските "джипове" не са лъжица за всяка уста,от финансова гледна точка.
-Ще пътувам най-често по сравнително здрава настилка,но не добре поддържана през зимата,т.е. сняг и/или лед.Ако излизам извън такива пътища,нямам идея да участвам в "Париж-Дакар" или нещо подобно.
-Моля за мнение,за марка и модел на автомобил,който би "свършил работа".Ще се радвам,ако мненията засегнат и въпроса с поддръжката,т.к. някоъй от моделите към които съм се ориентирал са "лека екзотика" за повечето майстори(в сврвизи,гаражчета,със и без "...").
-Моделите за които се интересувам са:АУДИ куатро(В4),СУБАРУ(Импреза и Легаси),СУЗУКИ Балено,ФОЛКСВАГЕН(Голф синхро/кънтри,или Пасат синхро).-
-Ако има и други подходящи автомобили,посочете ги,като ограниченията ми са главно финансови(цена около 7 000лева).



Тема Re: За леките автомобили 4x4нови [re: hris]  
Автор hrisO6 (непознат )
Публикувано06.10.06 12:39



Хайде бе хора,няма ли кой да каже нещо по въпроса?!
Мисля си,че точно в този форум трябва да търся отговор,защото съм чел доста компетентни мнения.Освен това,във форумите на отделните марки обикновенно се възхвалява въпросната марка,а "конкуренцията" се съсипва от критики.
Кажете поне кой тип 4х4 е по-подходящ за лек автомобил-постоянно 4х4 или "нормално"задвижване на единият мост и "задействане" на другия само при пребуксуване? Това същото ли се означава с 4wd/awd?



Тема Re: За леките автомобили 4x4нови [re: hrisO6]  
АвторЛykcи (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 20:16



Имам впечатления от Субару. Само една забележка - корозията! Иначе е с предно и чрез бутон включваш задното. То се води AWD. Ползата обаче е малка в сняг, когато опре корема.
Аз предпочетох джип
За 7000 можеш да вземеш само Витара ако си промениш решението. Проблема е същия - корозията. Тя също е с отделно включване на втория мост. Това е "парт-тайм"
С постоянно задвижване е Нивата. Но за нея не бива и да се говори.
За немските не знам нищо
Ако все пак вземеш кола с постоянно 4Х4 подготви се за литър отгоре разход, а ако е парт-тайм също е повече заради въртенето на още един диференциал и кардан дори при изключено 4Х4
Това всичко е съобразено с ограничението в цената



Тема Re: За леките автомобили 4x4нови [re: Лykcи]  
Авторtribeca (Нерегистриран)
Публикувано17.10.06 03:58



Tova eistinata TRIBECA B9 na SUBARU



Тема Re: За леките автомобили 4x4нови [re: hris]  
Автор DJ_DAVEL (OFF-ROAD_MANIAC)
Публикувано19.10.06 19:06



А замислял ли се каква е цената за поддръжка на такъв автомобил.Едно Синхро на VW за ремонт е доста по скъпо отколкото един Самурай или Витара.Не си ли се замислял за някой джип нисан или тойота!Хем удобно на пътя хем и проходимо.

Ni6TO NE MOJE DA SE SRAVNI S OFF ROADA


Тема Re: За леките автомобили 4x4нови [re: hris]  
Авторvader33 (Нерегистриран)
Публикувано10.12.06 16:11



Здрасти, исках само да ти кажа, че има начин да имаш и джип, и това не е непосилно като пари. За около 6-7 хиляди можеш да си вземеш (и после да поддържаш на съвсем нормални цени) истинска джипка, не просто кела кола с 4x4. Поствам ти линк към едно мое мнение тук, където има малко инфо за Дайхацу Фероза, но по подобен начин стоят нещата за Сузуки Витара... За около 10 хилки можеш да си горд собственик на Опел Фронтера, който също е много добър вариант, ако няма да катериш само из планините. Но ако ти е скъпо - варианта Витара или Фероза си остава перфектният за теб - ще ти работи като вол и ще ти служи дълго.



От тези коли, които си описал, имам впечатления само от VW Country и трябва да ти кажа, че това чудо вози и скача отвратително, а проходимостта му е под въпрос... Ако ще взимаш такова нещо, по-добре наистина да си вземеш по-малък джип. За субару едва ли има някой, който да каже нещо лошо, тези коли са легендарн... Друг е въпросът в какво състояние се продават тук и на какви цени. Ако искаш просто кола с 4x4 - марката е Субару според мен.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.